Kanada ostrzega turystów 2SLGBTQI+ przed niektórymi stanami USA

Opublikowano: 31.08.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3687

Global Affairs Canada w zaktualizowanym poradniku dotyczącym podróży ostrzega osoby 2SLGBTQI+ przed podróżami do niektórych części Stanów Zjednoczonych.

Departament odpowiedzialny za sprawy zagraniczne udziela Kanadyjczykom porad dotyczących podróży do różnych krajów i 29 sierpnia zmodyfikował stronę internetową poświęconą Stanom Zjednoczonym.

Na stronie internetowej jest napisane, aby podczas podróży zachować „zwykłe środki ostrożności”, ale „ostatnie aktualizacje” wskazują nowe porady dla „podróżnych z grupy 2SLGBTQI+”. Ten akronim jest oficjalnie używany przez rząd federalny i odnosi się do osób, które identyfikują się jako lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer, interseksualne, dwuduchowe oraz do osób używających dodatkowej terminologii. „Niektóre stany wprowadziły przepisy i zasady, które mogą mieć wpływ na osoby 2SLGBTQI+. Sprawdź odpowiednie przepisy stanowe i lokalne” – zaleca Global Affairs Canada (GAC).

Obecna administracja Bidena jest ideologicznie sprzymierzona z rządem liberalnym w kwestiach płci, ale niektóre stany USA nie są przychylne promowaniu ideologii płci wśród uczniów lub zakazały operacji zmiany płci u nieletnich.

Wicepremier Chrystia Freeland podczas konferencji prasowej w Moncton 29 sierpnia broniła GAC ​​za aktualizację zalecenia, stwierdzając, że zostało to zrobione „bardzo profesjonalnie”. Freeland nie skomentowała, czy przed opublikowaniem zalecenia przeprowadzono konsultacje z administracją USA.

Na początku tego miesiąca minister spraw zagranicznych Mélanie Joly powiedziała, że ​​jej rząd ma „plan gry” na wypadek powrotu Donalda Trumpa lub osoby o podobnych skłonnościach politycznych do Białego Domu, co jej zdaniem może być „bardzo trudną sytuacją”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 31.08.2023 16:59

    W kanadzie jest pewnie jeszcze gorzej dla normalnych ludzi. To ze w USA faceci nie beda mogli korzystac z damskiej ubikacji zarawa na atak na lgbt. Liedys cos co bylo normalne i akceptowane przez ludzi jest przestepstwem. Rzady swiatowe nie spoczna aby ukrucic rozrodczosc i zwrocic spoleczenstwo przeciw sobie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.