Czy pomożesz nam działać w nowym miesiącu?

Opublikowano: 26.01.2020 | Kategorie: Komunikaty

Liczba wyświetleń: 260687

Hej!

Cieszę się, że odwiedziłeś moją stronę i miło mi Cię widzieć! Naprawdę!

Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych i nieocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę w postaci choćby symbolicznej złotówki. Liczy się każdy grosik!

Dlaczego?

Ponieważ dzięki darowiznom od takich osób jak Ty nasz portal jest niezależny od partii, ideologii, religii, firm, korporacji i innych źródeł ekonomicznego nacisku.

Ponieważ dbam o niego najlepiej jak potrafię, aby dostarczać Ci wiedzy o tym co się dzieje i ujawniać Ci to, co jest przemilczane, niewygodne lub ukrywane.

Ponieważ stworzyłem ten portal dla takich osób jak Ty!

Abym mógł nadal działać dla dobra społeczeństwa, a więc także Twojego i Twoich bliskich, proszę Cię o wsparcie finansowe. Darowizna jest też pewną formą “pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą zdobywasz dzięki mojej codziennej, sumiennej pracy.

Pomóż mi dalej działać, ponieważ przyszłość portalu zależy od Twojego wsparcia.

Portal odwiedza codziennie około 9000 unikalnych użytkowników, z których ok. 2000 jest zarejestrowanych. Wystarczy, że każdy z nich wpłaci co miesiąc 2 zł – będziemy mogli działać przez cały kolejny miesiąc!

NA SKRÓTY

1. Dlaczego warto przekazać darowiznę?

2. Jak przekazać darowiznę?
– przelew bankowy i wpłaty pocztowe
– PayPal
– karty bankomatowe i kredytowe Visa i MasterCard
– Blik
– międzynarodowy przelew Tpay (SEPA)
– Patronite
– kryptowaluty

3. Ochrona danych osobowych darczyńców, potwierdzenia i rozliczenia wpłat

4. Dlaczego nie utrzymujemy się z reklam?

5. Na co idą pieniądze?

6. Na czym polega praca administratora i jak długo ją wykonuje?

7. Co się stanie, jeśli comiesięczna zbiórka zakończy się fiaskiem?

8. Podziękowania za wpłaty

9. Czy zbiórki elektroniczne są legalne?

10. Informacje podatkowe

DLACZEGO WARTO PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ?

“Wolne Media” to niekomercyjna inicjatywa obywatelska, której celem jest ułatwienie Ci dostępu do niezależnych informacji, którym ciężko przebić się do mediów korporacyjnych. “Wolne Media” są ogólnodostępne i pozbawione reklam! Portal nie jest związany z żadną organizacją społeczną czy polityczną, ponieważ utrzymywany jest TYLKO dzięki dobrowolnym darowiznom życzliwych ludzi, dzięki czemu jest wolny od nacisków finansowych i szantaży bogatych reklamodawców!

Dzięki nim możecie codziennie czytać dużą dawkę nowości, słuchać radia z alternatywną muzyką i audycji (dwa programy nawet wolno firmom legalnie puszczać klientom bez płacenia tantiem Zaiksowi!). Dzięki Waszemu wsparciu portal wciąż się rozwija, jego poziom jest wysoki a wygląd miły dla oka. No i nie ma reklam i kryptoreklam!

Jeśli uważasz, że portalu nie warto wspierać, bo jeśli upadnie to pojawią się inne, które go zastąpią, to zadaj sobie pytanie: jak długo te inne strony będą się rozwijać nim osiągną obecny poziom “Wolnych Mediów” i jak będą finansowane? Przecież każda strona potrzebuje pieniędzy na działalność! Możliwe, że na początku będą zasilane paliwem zapału, ale z czasem zapał się wypali a koszty będą rosnąć i w końcu ich właściciele zaczną prosić o darowizny, ponieważ nastąpi to samo, co mamy teraz na naszym portalu! Na pewno usłyszysz też sentymentalne narzekania, że dawniej, za czasów “Wolnych Mediów” było lepiej. Nasz portal jest unikalny z powodu panującego na nim ducha i osobowości administratora, czyli mnie, ponieważ jestem żywym człowiekiem, a nie bezduszną firmą lub organizacją. To się czuje!

Jeżeli uważasz, że “Wolne Media” są potrzebne społeczeństwu i nie powinny zniknąć z powodu kłopotów finansowych – przekaż darowiznę. Liczy się każdy grosik, każda symboliczna złotówka. Możesz rozważyć jednorazową lub cykliczną (np. comiesięczną). Szkoda by było, gdyby “Wolne Media” z tak prozaicznej przyczyny, jak pieniądze, upadły, ponieważ to największy i zarazem najbardziej dynamiczny niekomercyjny projekt tego typu w polskim internecie.

To jedno z nielicznych miejsc w sieci, w których akceptowane są do publikacji artykuły przedstawiające różne punkty widzenia, nawet gdy moje prywatne poglądy są zupełnie inne.

JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ?

Zachęcam zarówno do jednorazowych wpłat darowizn, jak i do regularnych dotacji np. za pomocą stałego zlecenia przelewu bankowego, ponieważ zapewni nam to stabilizację finansową. Nadwyżka ze zbiórki na dany miesiąc trafi do zbiórki na kolejny miesiąc, ponieważ nie marnuje się u nas ani jeden grosik.

Nazwa: M.A.
Nr rachunku: 83 1870 1045 2078 1225 2134 0001
IBAN: PL83 1870 1045 2078 1225 2134 0001
BIC/SWIFT: NESBPLPW
Przelew można też zrobić na stronie BuyCoffee.to/WolneMedia.net.
Domyślny tytuły wpłaty: „Bezinteresowna darowizna dla właściciela WolneMedia.net”

Inne opcje:

– „Darowizna-napiwek dla właściciela WolneMedia.net” – dla tych, którzy uważają, że praca nad portalem jest więcej warta niż równowartość minimalnej płacy krajowej.

– „Darowizna na fundusz rezerwowy WolneMedia.net” – dla osób, które chcą wspierać portal w sytuacji problemu z główną zbiórką lub finansować drobne lub niespodziewane wydatki.

– „Darowizna na opłatę za serwer lub domenę WolneMedia.net”.

– „Darowizna na koszty sądowej walki z cenzurą ABW”.

Jeśli dopiszesz swój adres e-mailowy w tytule wpłaty, osobiście Ci podziękuję. Proszę jednak pamiętać, że moje maile mogą trafić do spamu lub zostać zablokowane przez antyspam serwera pocztowego.

Nie musisz posiadać konta PayPala by dokonać darowizny PayPalem!

Opcja 1. Darowizna BEZ PROWIZJI PayPala jako zbiórka. Jeśli masz konto PayPala, kliknij TUTAJ, potem kliknij link „Wyślij” (nie klikaj w „Zażądaj”!), zaloguj się do PayPala i ustal kwotę darowizny.

Opcja 2. Darowizna BEZ PROWIZJI PayPala jako prezent. Jeśli masz konto PayPala, możesz przekazać darowiznę jako prezent. Kliknij TUTAJ, zaloguj się do PayPala, w polu wyszukiwania użytkowników wpisz nasz adres e-mailowy (redakcja [małpa] wolnemedia [kropka] net), wybierz wzór e-kartki upominkowej, ustal kwotę darowizny i zatwierdź.

Opcja 3. Zwykła darowizna z prowizją PayPala. Jeśli nie masz konta PayPala, ale masz kartę bankową, kliknij w poniższy przycisk „Przekaż darowiznę”, ustal kwotę, a potem kliknij w napis „Przekaż darowiznę przy pomocy karty debetowej lub kredytowej”. PayPal zabierze prowizję za wpłatę, ale możesz ustawić comiesięczną dotację. Jeśli chcesz pokryć koszt prowizji, zaznacz „Chcę dodać do mojej darowizny, aby częściowo pokryć koszt jej przetworzenia”.
Darowiznę Blikiem możesz przekazać za pośrednictwem strony BoyCofee.to. Wejdź na stronę BuyCoffee.to/WolneMedia.net lub naciśnij przycisk „Postaw kawę”. Jest też opcja przelewu bankowego i międzynarodowego przelewu Tpay (SEPA). Dalej sobie już poradzisz… Uwaga! BuyCoffee.to pobiera 10% prowizji, co oznacza, że gdy wpłacisz 100 zł, dostanę tylko 90 zł. Dlatego jeśli masz najlepiej wpłacać zwykłym przelewem bankowym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli chcesz zostać naszym patronem w ramach systemu Patronite, kliknij TUTAJ. Pamiętaj, że Patronite pobiera prowizję od darowizn – 2,80 zł + 5%. System przypomina mailowo darczyńcom-patronom o terminie zadeklarowanej przez nich cyklicznej wpłaty.

Istnieje możliwość darowizny kryptowalutą. Aby przekazać ją, skontaktuj się ze mną drogą mailową, a przekażę Ci aktualny adres wpłat w BTC lub w innej kryptowalucie (jeśli jej dotąd nie przyjmowałem, wygeneruję adres). Nie podaję tutaj adresów, bo miałem różne problemy z firmami pośredniczącymi i chcę upewnić się, że nie znikły lub nie pogorszyły warunków. E-mailem dostaniesz świeży i sprawdzony adres.

Wpłaty w kryptowalucie
Zapytaj e-mailem! TUTAJ formularz kontaktowy.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW, POTWIERDZENIA I ROZLICZENIA WPŁAT

Staram się na bieżąco informować o wynikach zbiórek na prawym pasku bocznym portalu. Dane są aktualizowane co najmniej raz dziennie między godziną 6.00 a 14.00. Rozliczenia i potwierdzenia wpłat znajdziesz TUTAJ.

W trosce o prywatność zamiast danych osobowych darczyńców przedstawiam inicjały, kwoty i daty wpływów. Na życzenie możesz zrezygnować z anonimowości lub poprosić mnie, aby nie podawać inicjałów.

Jeśli chcesz dostać potwierdzenie wpłaty drogą e-mailową – proszę dopisać Twój adres e-mailowy w tytule wpłaty. Przy okazji będę mógł Ci podziękować.

DLACZEGO NIE UTRZYMUJEMY SIĘ Z REKLAM?

1. Z powodów licencyjnych. Stracilibyśmy wiele cennych źródeł artykułów ze stron, które zastrzegły w licencjach, że nie można ich wykorzystywać do celów komercyjnych, a zarabianie na reklamach to komercja. Pogorszyłoby to jakość treści na naszym portalu.

2. Linki adsense i systemy bannerów są nieopłacalne ekonomicznie – generują niewielki dochód, a na dodatek zniechęciłyby część darczyńców do wpłat, bo wiele osób myśli, że reklamy na stronie to wielkie pieniądze. Wiele stron, które zamieszczały reklamy, po kilku miesiącach zrezygnowały z nich gdy zobaczyły jakie grosze zarobiły. To biznes opłacalny tylko dla reklamodawców i agencji reklamowych, bo pieniądze są przyznawane dopiero po kliknięciu w banner. Są też systemy płacące od wyświetlonych reklam, a nie kliknięć, ale są to bardzo niskie dochody. Kiedyś wyliczyłem, że dałyby stronie maksymalnie 200 zł miesięcznie.

3. Linki i systemy bannerów/reklam oferowane w sieci są pewnego rodzaju oszustwem. Jeśli ktoś na stronie za często w nie klika i dostawca reklam odkryje, że to nie są kliknięcia z ciekawości, ale w wyniku solidarności czytelnika ze stroną, firma blokuje wypłaty pod pretekstem nieuczciwości. Nie klikniesz w reklamę – reklama wyświetla Ci się bez dochodu dla strony, klikniesz zbyt często – uznają to za oszustwo i nic nie zapłacą.

4. Coraz więcej osób używa wtyczek do blokowania reklam w przeglądarkach. Obecnie reklamy blokuje ponad 60% czytelników naszego portalu, a tendencja ta będzie rosnąć. Powód jest prosty – nikt nie lubi wyskakujących okienek, ryczących reklam wideo, albo bannerów zasłaniających część strony lub utrudniających poruszanie się po stronie. Bannery zwiększają zużycie transferu (ważne dla osób mających limitowany internet) i zwiększenie pracy procesora Twojego komputera (krótszy żywot procesora i większe zużycie prądu).

Jeden z użytkowników napisał kiedyś w komentarzu, że chodząc po internecie, czuje się na naszym portalu jak na autostradzie. Zwykłe strony z reklamami są jak lokalne ulice, pełne dziur, korków i przydrożnych reklam, a nasz portal jest jak autostrada bez reklam, z prostą nawierzchnią, ułatwiającą szybką i komfortową podróż do celu. Coś w tym jest, prawda?

NA CO IDĄ PIENIĄDZE?

1 dzień działalności to ok. 1/30 równowartości minimalnej płacy krajowej. Do tego koszty domen i hostingu.

Koszty działalności portalu to:

– opłaty za domeny internetowe WolneMedia.pl (opłacona do 21.08.2027 r.) i WolneMedia.net (opłacona do 08.01.2033 r.),

– opłaty za serwer (w 2023 r. wynosi ponad 120 zł na miesiąc),

– comiesięczne koszty ok. 270 godzin pracy administratora portalu (dla porównania zwykły etat to ok. 170-180 godzin), zużycia prądu, sprzętu itp. (ustalone symbolicznie na wysokości minimalnej płacy krajowej).

Portalem WM administruje 1 osoba, czyli ja, poświęcając na to średnio ponad 9 godzin dziennie przez prawie cały rok (nie licząc 2 tygodni odpoczynku w wakacje i zdarzeń losowych). To praca porównywalna z dwoma etatami. Nie jestem w stanie równocześnie pracować 9 godzin dziennie w czynie społecznym (także w weekendy i święta) i dodatkowych 8 godzin dziennie na zwykłym etacie, bo moje zdrowie fizyczne by tego nie wytrzymało, a muszę z czegoś żyć, dlatego koszty utrzymania „Wolnych Mediów” ustaliłem na równowartość minimalnej płacy krajowej. Czy to wiele za tak dużą, dynamiczną i codziennie aktualizowaną stronę? Raczej nie. Pomysł wspierania finansowego mnie wyszedł od czytelników portalu.

Jeśli uważasz, że równowartość minimalnej płacy krajowej za ponad 9 godzin pracy codziennie, to dużo, to zwróć uwagę, że czasowo w skali miesiąca jest to równowartość prawie DWÓCH ETATÓW. Zbierana na działalność kwota to skromne minimum życiowe potrzebne by portal przetrwał, działał i był codziennie aktualizowany.

NA CZYM POLEGA PRACA ADMINISTRATORA I JAK DŁUGO JĄ WYKONUJE?

Moją pracę administratora można podzielić na dwa rodzaje – pracę widoczną (czyli to co wszyscy widzą na stronie) i pracę niewidoczną (którą trzeba wykonać, ale nie widać jej na pierwszy rzut oka).

Do pracy, której nie widać, należy np. odpowiadanie na maile czytelników. Otrzymuję ich obecnie od 10 do 30 dziennie. Odpisanie na jeden mail zajmuje mi od 5 do 15 minut, w skrajnych wypadkach (na szczęście rzadkich) nawet dłużej niż 30. Niektóre maile wymagają dodatkowych działań związanych np. z ustaleniem źródła problemu czytelnika, znalezieniu rozwiązania i wyjaśnieniu mu go w sposób zrozumiały. Jak łatwo policzyć, zajmuje to od 1 do 3 godzin czasu dziennie.

Do pracy, której nie widać, należy ręczne zakładanie kont użytkownikom. Kiedyś zajmował się tym automat, ale spamy omijały wszelkie zabezpieczenia i usuwanie ich zajmowało więcej czasu, niż obecnie tworzenie kont. Obecnie zakładam ok. 5 kont dziennie, co zajmuje mi ok. 15 minut czasu.

Do pracy, której nie widać, należy wyszukiwanie w sieci interesujących stron i pozyskiwanie ich zgód na kopiowanie, aby nasz portal stawał się coraz bardziej atrakcyjny. Czasu tego nie da się wyliczyć.

Do pracy, której nie widać, należy dbanie o serwer, by strona zawsze była dostępna i szybko działała. Gdy nie potrafię sam naprawić awarii na serwerze i problem mnie przerasta, korzystam awaryjnie z pomocy dwóch osób. Strona jest dopieszczona i przez większość czasu chodzi bezproblemowo, ale przeciętnie raz na miesiąc zdarza się poważniejsza awaria. Na ogół awarie trwają kilka godzin, ale zdarzały się sytuacje, gdy razem z pomocnikami siedzieliśmy nad nimi nawet 16 godzin non-stop i nie znaleźliśmy rozwiązania problemu (musieliśmy wówczas kontynuować prace kolejnego dnia). Czasu tego nie da się wyliczyć, gdyż awarie mają charakter zdarzeń losowych.

Do pracy, którą widać, ale słabo, należy moderowanie komentarzy i odpowiadanie na zauważone wśród komentarzy pytania do Administratora, czyli do mnie. Odpowiadam, bo nie chcę nikogo olewać. Przeglądam je pod kątem wklejek naruszających prawa autorskie, wulgaryzmów i zachowań niezgodnych z polskim prawem, za które ponosiłbym odpowiedzialność karną, gdybym ich nie usuwał. Jeśli użytkownik naruszy regulamin i nawołuje np. do zabicia prezydenta, muszę wyedytować komentarz i uzasadnić słownie dlaczego go usuwam, a w sytuacjach ostrego naruszenia regulaminu muszę użytkownikowi wysłać maila z informacją o naruszeniu regulaminu. Zajmuje to od 30 do 60 minut czasu.

Do pracy, którą widać należy moderowanie wpisów dodawanych przez użytkowników – pobieżne sprawdzenie ich jakości, czy nie łamią prawa, oraz korekta językowa, która zajmuje wiele czasu. Ponadto oprócz treści dodawanych przez użytkowników, dodaję osobiście dodatkowe nowości – artykuły, wiadomości (i kompilowanie ich np. z kilkunastu), filmów, audycji, komiksu, itd. Praca ta nie polega tylko na bezmyślnym wciskaniu klawiszy “Ctrl C” i “Ctrl V”, ale starannej obróbce i edycji treści, by wyglądała w finale estetycznie i spójnie z resztą strony. Poprawiane są zauważalne błędy ortograficzne, językowe, interpunkcyjne, itp. (nie wszystkie da się wyłapać).

Aby dodać nową treść, przeglądam ok. 300 nowości dziennie zasubskrybowanych w kanałach RSS ze stron, które wyraziły zgodę na kopiowanie. Staranne ich przejrzenie, selekcja i zapisanie w zakładkach w kilku kategoriach zajmuje obecnie do 3 godzin czasu. Nie można tego robić po łebkach, byle jak, bo łatwo stracić cenną wiadomość (tytuły często mówią co innego niż wynika z treści).

Dodawanie ok. 30 nowości dziennie. Dodanie jednej nowości zajmuje przeciętnie od 5 do 10 minut. Publikacja tekstu wymaga nie tylko jego skopiowania i korekty, ale także wyszukania filmu lub zdjęcia do zilustrowania go. Materiał graficzny trzeba wyszukać na stronach z darmowymi ilustracjami i zdjęciami na wolnych licencjach, aby nie łapać praw autorskich. Materiał ten jest edytowany w programie graficznym i przycinany na wymiar w trosce o estetykę strony. Im więcej ilustracji – tym dłużej trwa dodanie nowości. Czasami, gdy trzeba nowe informacje kompilować z kilku o podobnej treści, zajmuje to więcej czasu. W skrajnych wypadkach, gdy np. wydarzyło się coś bardzo ważnego, trwa to nawet ponad godzinę, gdy trzeba kompilować np. 20-30 wiadomości z różnych źródeł w jedną. Dodanie 20 nowości w dniach przeciętnych trwa od 2 do 3 godzin.

Dodawanie treści własnych, czyli materiałów tworzonych dla naszego portalu, trwa najdłużej, gdyż teksty dłużej się przegląda, dłużej trwa poprawianie literówek i błędów językowych (roi się ich najwięcej w artykułach użytkowników WM) a gdy ilustracji jest wiele, wówczas praca nad jednym artykułem trwa od 15 do ponad 60 minut!

Od czasu do czasu osobiście tłumaczę zagraniczne artykuły na wolnych licencjach, bardzo często dodaję treści rozszerzające i uzupełniające artykuły.

Tworzenie treści własnych. Od czasu do czasu tworzę materiały mojego autorstwa. Na ogół są to komunikaty lub teksty takie jak ten, który właśnie czytasz, oraz własne opracowania . Nie tworzę ich na życzenie, ale gdy mam po prostu ochotę, lub trzeba napisać o czymś ważnym, o czym zaprzyjaźnione strony jeszcze nie napisały. Opisanie i zredagowanie „Na czym polega praca administratora?” zajęło mi kilka godzin.

Kolejne zadanie to dodawanie wpisów na profilach „Wolnych Mediów” w mediach społecznościowych. Zajmuje mi to do 30 minut dziennie.

Teraz podliczmy (zaniżając w dół): odpisywanie na maile – 2 godziny, moderacja komentarzy – 30 minut, przeglądanie RSS – 2 godziny i 30 minut, dodawanie nowości – 2 godziny i 30 minut godziny, media społecznościowe – 30 minut. I mamy 7 godzin i 45 minut pracy (ciągłej pracy bez obijania się i plotkowania np. z koleżanką z pracy). Uwzględniając dodatkowe zadania, które mają charakter niecodzienny (awarie, audycje, wyszukiwanie nowych źródeł treści i filmów, tworzenie kont, tworzenie treści własnych), wychodzi statystycznie ponad 8 godzin pracy dziennie. Praca ta wykonywana jest przez ok. 350 dni w roku. Miesięcznie ok. 270 godzin. Dla porównania zwykła praca na pełny etat (bez nadgodzin) to od 170 do 180 godzin pracy miesięcznie.

Od 24 grudnia 2018 r. dodatkowo doszła praca nad niekomercyjnym portalem dla dzieci “Junior FIlm” – siostrzaną stroną “Wolnych Mediów”, która trwa ponad godzinę dziennie (wieczorem, gdy odpocznę po zrobieniu „Wolnych Mediów”).

Moja praca polega nie tylko na wykonywaniu wyżej wymienionych czynności, ale wymaga również zdolności organizacyjnych, umiejętności, odporności na rutynę, stalowych nerwów, bo czasami dostaje listy z pogróżkami (np. zniszczenia portalu, pobicia mnie lub zabicia, etc.). Muszę ciągle improwizować i myśleć nad rozwojem portalu. Nie tylko ogarniać to, co już udało się osiągnąć i utrzymać na wysokim poziomie, ale wykazywać kreatywną wyobraźnię i działać na rzecz przyszłych zmian, usprawnień, rozwoju i modernizacji. Są to bezcenne umiejętności, których nie da się przeliczyć na godziny pracy czy pieniądze, a które mają kluczowe znaczenie dla naszego portalu.

I tę całą pracę, z której efektów możesz korzystać, wykonuję za równowartość minimalnej płacy krajowej brutto uzyskiwaną z darowizn użytkowników.

Więcej informacji o tym, jak to się stało, że żyję z darowizn, o mojej pracy i kosztach działalności znajdziesz TUTAJ.

CO SIĘ STANIE, JEŚLI COMIESIĘCZNA ZBIÓRKA ZAKOŃCZY SIĘ FIASKIEM?

Gdyby zdarzyła się sytuacja, że nie uda się zebrać 100% zbieranych środków na działalność w kolejnym miesiącu, portal będzie działać przez tyle dni, na ile udało się zebrać pieniędzy, a przez pozostałe dni miesiąca działalność będzie wstrzymana (nie będzie nowości, a ja będę próbować wtedy jakoś sobie dorobić).

Wraz z zakończeniem nieudanej zbiórki rozpocznie się nowa zbiórka na kolejny miesiąc działalności. Gdy zakończy się sukcesem – portal wznowi działalność 1 dnia miesiąca. Jeśli zbiórka zaowocuje nadwyżką – wówczas nastąpi to szybciej.

W bardzo złym przypadku, gdy zbiórki będą kończyć się fiaskiem przez kilka miesięcy pod rząd, z życiowej konieczności będę musiał poszukać zwykłej pracy a gdy ją znajdę, portal zostanie zarchiwizowany. Będzie podtrzymywany przy życiu, ale nowości nie będzie, lub będą bardzo rzadko (np. jedna nowość na miesiąc). Nie będzie to oznaką mojej złej woli czy “zemsty” za brak darowizn, tylko moimi możliwościami życiowymi – nie jestem w stanie równocześnie pracować 8 godzin na etacie i kolejnych 8 godzin dla społeczności WM. Robiłem tak do 2010 r., kiedy utraciłem zwykłą pracę z powodu przemęczenia.

Miejmy jednak nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie m.in. dzięki Twojemu wsparciu.

PODZIĘKOWANIA ZA WPŁATY

Jeśli chcesz dostać osobiste podziękowanie – proszę dopisać Twój adres e-mailowy w tytule wpłaty. Jeśli nie zależy Ci na osobistym podziękowaniu proszę przyjąć poniższe podziękowanie zbiorcze.

Wszystkim, którzy kiedykolwiek przekazali darowiznę, na których życzliwe wsparcie mogłem liczyć (i nie zawiodłem się), bardzo gorąco dziękuję! Jesteście wspaniali! Dzięki Wam “Wolne Media” wciąż istnieją i rozwijają się! Każda wpłata stanowi dla mnie motywację do dalszej pracy, z której owoców możesz cieszyć się codziennie!

UWAGA! Darczyńca, który wesprze portal jednorazowym przelewem na 1000 zł, może w podziękowaniu skorzystać z możliwości bezpłatnego rozbicia namiotów na polu nad morzem w Rusinowie niedaleko Jarosławca! Dla darczyńcy, jego rodziny i przyjaciół – nawet przez miesiąc! Pole należy do dalszej rodziny administratora WM, która zgodziła się je użyczyć czytelnikom WM. Na polu nic nie ma, prócz trawy i wiatru, ale jest piękny widok ze wzgórza na łąki i lasy, a dzięki specyficznemu ukształtowaniu terenu, ciągle słychać szum morza. W okolicy spokój i mało turystów. W sklepach normalne ceny. Administrator WM doradzi, jak rozwiązać problemy sanitarne i biwakowe, gdyż zdarzyło mu się na nim biwakować. Zapytaj o więcej informacji tutaj.

CZY ZBIÓRKI ELEKTRONICZNE SĄ LEGALNE?

Zgodnie z orzeczeniem sądu (sprawa przeciwko serwisowi Histmag.org – więcej informacji TUTAJ) publiczna zbiórka elektroniczna nie podlega Ustawie o zbiórkach publicznych, gdyż ustawa ta dotyczy zbiórek gotówkowych a nie elektronicznych-bezgotówkowych. Ustawa nie reguluje crowdfundingu (elektronicznych zbiórek publicznych), gdyż powstawała w 1933 r., gdy o internecie nikt nie słyszał.

Serwer portalu “Wolne Media” znajduje się fizycznie poza granicami kraju i teoretycznie zbiórka na rzecz “Wolnych Mediów” organizowana jest poza terytorium Polski i nie podlega polskiej jurysdykcji. Niemniej w dobrej wierze i dobrowolnie przestrzegamy polskiego prawa.

INFORMACJE PODATKOWE

Zgodnie z przepisami prawa, podatek od darowizny uiszcza osoba obdarowana, a nie darczyńca. Administrator portalu “Wolne Media” może skontaktować się z darczyńcą, jeśli powstanie konieczność uzupełnienia braków w dokumentacji darowizny dla Urzędu Skarbowego.

Darowizny są dokumentowane i rozliczane z Urzędem Skarbowym zgodnie z “Ustawą o podatku od darowizn i spadków” (w szczególności z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 28.07.1993 r. o podatku od spadków i darowizn – t. jedn. Dz. U. 2004 r., Nr 142, poz. 1514 z późn. zm.).

UMOWA PUBLICZNA

Z warunkami umowy publicznej ws. darowizn można zapoznać się TUTAJ.

DOŁĄCZ DO STAŁEJ GRUPY WSPARCIA!


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Rozliczenie darowizn

88 komentarzy

 1. Odi 14.12.2011 18:03

  Skoro portal utrzymuje się przez darowiznę publiczną, chciałbym również aby publiczna była rozpiska co wchodzi w te koszta. Spora kwota. Swoją drogą ciekawy zbieg okoliczności, bo mniej więcej tyle wynosi minimalna krajowa brutto

 2. memento 14.12.2011 18:15

  To nie jest zbieg okoliczności, administrator WM też musi za coś żyć, a wkłada w to trochę pracy.

 3. Tensei 20.12.2011 11:55

  Święta, ale po nowym roku wpłacę te 15 zł. Czytam codziennie nowe artykuły, których w tv nie pokazują… Wiem może jestem naiwny, ale WM zmieniły moje spojrzenie na świat.

 4. wyrydy 26.12.2011 20:38

  Nigdy nie dokonywałem przelewów na rzecz jakiejkolwiek ze stron dostepnych w sieci. Jednak na tych wg mnie wartościowych klikam linki reklamowe. Np Google Adsense – nic mnie to nie kosztuje a strona skromnie zarabia. Nie sądzicie, że mógłby to być ciekawy pomysł by umieścić małą reklamę w pod artykułem?

 5. wyrydy 27.12.2011 22:01

  @admin – Dzieki za ten szczegółowy opis. Tłumaczenie jak najbardziej do mnie trafa.

  Co do samych płatności spidersweb.pl wdrożył yetipay.pl i chyba są zadowoleni bo sporo się słyszy o nieuczciwości ze strony PayPal. A Yeti jest anonimowe – to też się liczy.

 6. alicja1x 25.04.2012 16:52

  Naprawdę chcecie rozpisywać tę kwotkę 1700 zł.???? Ja rozumiem jakby admin wołał 17 000. Pozdrawiam i bardzo lubię wolne Media.

 7. eLJot 27.04.2012 10:20

  1700 to i tak grosze w porównaniu z tym co admin tutaj robi.

 8. _SL_ 28.04.2012 21:52

  Dobrym przykladem na utrzymywanie strony jest przyklad strony Stanislawa Michalkiewicza. Samymi felietonami przyciaga darowizny rzedu ok 5 tys pln miesiecznie (np. 5295pln za Marzec 2012).
  Oczywiscie ilosc odwiedzin ma wieksza ale udowadnia tym jak stabilnie mozna funkcjonowac przy konsekwentnym dzialaniu(co czynia WM).

  Odwiedzajacy WM powinni zadac sobie pytanie czy praca wlozona w strone warta jest 1,3tys pln. Moim zdaniem to smieszna kwota, uwzgledniajac niekomercyjna specyfike strony.

  Pytanie:
  Czy postawili byscie Maurycemu browara?

  Jesli TAK, to zamiast browara wyslijcie 3pln czy ile tam kosztuje browar w waszych stronach.

  56000 odwiedzin, jesli np. 10% jest unikalnych IP to mamy
  5600 browarow-to brzmi dumnie.
  🙂

 9. Raptor 28.04.2012 22:06

  “5600 browarow-to brzmi dumnie.”
  hmm, po miesiącu wątroba i trzustka do wymiany 🙂
  Ale porównanie z browarem bardzo obrazowe i trafia do naszej pijackiej świadomości 😉

 10. Komzar 24.12.2012 15:34

  Drodzy współużytkownicy portalu. Większość z Was mieszka w Polsce i dobrze wie, że 1700 PLN nie da się utrzymać na godnym poziomie a prowadzący ten portal jeszcze opłaca koszty operacyjne portalu.
  Szczęśliwie weszliśmy w nową erę na Ziemi. Jak widać większość koniec świata przetrwała, ale za coś żyć trzeba.
  W normalnej społeczności jak ktoś wykonuje pracę z której reszta korzysta to powinien mieć możliwość życia jak inni tej społeczności. Wysoko postawione cywilizacje rozumieją, że płaci się tym kto nam służy a nie tym co to wymuszają (podatki w obecnej formie).
  Jestem za tym by na forum czy w innym miejscy na portalu społeczność spróbowała się dogadać i wspólnie sfinansować to co ma dla nas wszystkich znaczenie.

 11. spons 24.12.2012 20:22

  Mam nadzieję, że jednak znajdzie się trochę więcej stałych darczyńców.. parę złotych nikogo nie zaboli.

 12. olowek1203 08.01.2013 17:43

  Jestem na razie bezrobotny przez ten SYF rzadowy tfuuuu jak sie moja sytuacja zmieni tez zaczne cos wplacac poniewaz na WM jestem pere razy dziennie DZIEKI ZA TA STRONE pozdrawiam.

 13. aZyga 20.01.2013 08:44

  Spoko admin ludziska zaczynają przelewy robić po 20, przynajmniej ja tak mam:)
  Po co wdawać się w dyskusje z jakimiś fds ? Nie pasuje mu to niech włącz sobie TVN, albo onet.
  A tak z innej beczki – mam w przeglądarce wtyczkę Ghostery i WM jest jedyną stroną jaką spotkałem, która nie śledzi.
  Pozdrawiam

 14. Monia33T 24.01.2013 23:10

  Będę wspierac regularnie portal finansowo i namówię znajomych. Myslę, że 1800 m-cznie z nawiązką na mocną dobrą kawę nie będzie przesadą haha
  Ci, co narzekają lub źle piszą chcą Pana zwyczajnie zdegradować , bo robisz Pan kawał dobrej roboty:) Proszę się nie przejmować, bo to ściema z tym żebraniem!!! Przecież jak kupujemy gazetę to trzeba za nia zapłacić, tak samo tutaj, kazdy kto korzysta powinien się odwdzięczyć. To tacy fds-cy powinni sie wstydzić, ze czytają a nie potrafia podziękowac nawet! Co jest do cholery? Pomieszao im się w głowach. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i czekam z niecierpliwością:)))

 15. Aida 19.06.2013 10:37

  Martwi mnie, że ostatnio bardzo ciężko uzbierać potrzebną kwotę. Miło byłoby gdyby chociaż każda osoba “uzależniona” od WM wsparła portal kwotą 1zł, wierzę, że jest nas wielu i dałoby się wtedy uzyskać potrzebną kwotę.

  Pozdrawiam

 16. mylof 19.06.2013 13:52

  Przelew już poszedł w następnych miesiącach też będzie. Portal moim zdaniem jest potrzebny i mam nadzieję, że nie dojdzie do jego zawieszenia lub zamknięcia. Dodatkowo porozmawiam i porozsyłam linki do moich znajomych z adresem WM, Oby było nas jak najwięcej, trzymam kciuki i pozdrawiam.

 17. viragolo 15.10.2013 11:57

  Żałuję, że nie mogę pomóc, zarabiam takie grosze, że jestem pod kreską. Ale mam wielką nadzieję, że serwis utrzyma się przez wiele wiele wiele lat. Gdy będę w stanie dołożę się. Pozdrawiam i życzę POWODZENIA !

 18. greg1982fr 25.10.2013 11:19

  Nie ma co sie tlumaczyc co do zasadnosci wplat. Admin wykonuje naprawde kawal dobrej roboty i to zazwyczaj sam. Robi tutaj na poltora – dwa etaty a zeby miec za co po prostu zyc to liczy na 1700 miesiecznie. I tak pewnie od tego jeszcze podatek musi odprowadzic. To naprawde niewiele porownujac wklad pracy do zarobkow.

 19. viragolo 28.10.2013 05:22

  greg1982fr zapomniałeś o kosztach utrzymania dużego serwisu w necie, gdzieś ta strona fizycznie leży i ten serwer trzeba opłacać, tak samo jak np. domenę. To czasem są całkiem spore koszty.

 20. Dr. Delban 25.05.2014 00:14

  Sypnąłem groszem przez PayPal. Stwierdziłem, że czas najwyższy bo czytam WM od roku 2010 lub wcześniej.

 21. Maximov 27.05.2014 10:05

  Krucho u mnie z kasą ale coś jeszcze podeślę do końca maja.
  WM muszą istnieć!

 22. Komzar 22.12.2014 19:29

  Porównanie twojej pracy do żebrania jest bardzo nieadekwatne. Wykonujesz naprawdę dużo i to bardzo potrzebnej pracy, twój pech polega bardziej na tym, że korzystający z niej w większości nie przelewa się w tym zubożałym kraju.
  Jedyne co można próbować zmienić za sugestią Toma, to umiejscowienie aktualnego stanu darowizn, może jako kolorowa linijka gdzieś wyżej.

 23. obecny 28.12.2014 19:41

  Jak jutro zaksięgują przelewy to powinno trochę przybyć na koncie.
  Pierwszy raz odkąd czytam WM trochę wpłaciłem.

 24. atoreli123 22.01.2015 08:36

  ja wczoraj puściłem 100 i nie pokazało sie 🙁

 25. atoreli123 22.01.2015 20:04

  e spoko myślałem że może nie doszło

 26. Przemyslaw Mach 31.01.2015 22:41

  jak dostanę wypłatę to coś przeleję bo właścicielowi tego portalu należy się to jak psu zupa on tego nie robi dla siebie tylko dla innych a te 1750 to na prawdę mało organizacje przestępcze takie jak czerwony krzyż czy unicef potrafią z żebrania wyłudzić miliardy a ludzie którzy na prawdę robią coś dla innych nie mogą zebrać śmiesznych 1750zł ludzie w tym kraju to totalni hipokryci i ignoranci jak mógłbym cię prosić adminie to skontaktuj się ze mną poprzez email bo mam ważną sprawę chcę pomóc człowiekowi który zostanie wysłany do psychiatryka dlatego że dzięki niemu wyszły afery i różnego rodzaju nieprawidłowości [email protected] nigdzie nie mogę znaleść twojego emaila na tej stronie

 27. THE_TRUTH_IS_OUT_THERE 01.02.2015 00:09

  Postanowilem w koncu stworzyc profil i powiedziec to co mysle w tej kwestii. Tak jak admin wspominal, wystarczyloby zeby kazdy uzytkownik portalu przelal 10-20 pln miesiecznie i problem plynnosci finansowej portalu bylby rozwiazany. Az mnie trzesie jak widze tego typu sytuacje. Mam nadzieje, adminie, ze nie usuniesz tego posta uznajac go za zbyt agresywny, ale pewnych spraw aufemizmami sie nie zalatwi, w przedszkolu tez nie jestesmy.

  Otoz banda darmozjadow ktora odwiedza ten portal jest w 80% jak widac najgorszej masci zbieranina oszolomow, tchorzy i pogardy godnych wydmuszek rodzaju ludzkiego. Uwazacie sie pewnie za oswieconych, pokrzywdzonych ludzi walczacych o lepsze jutro dla swiata, siedzicie przed tymi swoimi komputerkami i niedosc ze REALNIE palcem nie kiwniecie w swoich spapranych zyciach zeby cokolwiek na swiecie zmienic, to jeszcze nie jestescie nawet wstanie wspomoc czlowieka ktory poswieca caly swoj czas na REALNE zrobienie czegos w kwestii NWO itd itp. Jestescie gorsi od tych ludzi z ktorych szydzicie na codzien i nazywacie lemingami. Oni nic nie robia bo sa nieswiadomi tego co sie dzieje lub w to nie wierza, a wy mimo iz jestescie swiadomi sytuacji na swiecie i wagi tego portalu i jemu podobnych w swiecie przepelnionym mediami mainstreamowymi i klamstwami jakie szerza, to i tak nie stac was (mentalnie) nawet na przelanie zakichanych 20 pln miesiecznie w ramach swojego wkladu w walke z systemem.

  I nie zawracajcie *** swoimi historiami o waszej kiepskiej sytuacji zyciowej bo nikogo to nie interesuje i tylko sie kompromitujecie. Skoro macie komputer i internet, to stac was tez na przelewanie regularnie 20 pln na sluszny cel.

  I NAWET GDYBY OZNACZALO TO ZE MUSICIE SOBIE ODJAC CHLEBA OD UST PRZEZ 3 DNI W MIESIACU NIE JEDZAC SNIADANIA ZEBY TE 20 PLN UZBIERAC, TO JEST TO WASZ *** OBOWIAZEK JAKO LUDZI SWIADOMYCH TEGO CO SIE DZIEJE I DO CZEGO TO WSZYSTKO ZMIERZA.

  Wam sie wydaje ze jezeli teraz nie staniemy razem do walki z calym tym zlem to jutro bedzie lepiej? Dzisiaj wam sie nie przelewa, ale jutro lub pojutrze byc moze bedziecie prosic Boga o jak najszybsza smierc patrzac na to co wam zgotowaly “elity”.

  Od swiata, politykow, korporacji wymagacie zmian, a sami co robicie? Nie mozecie nawet paczki papierosow sobie raz w miesiacu odmowic jako wasz wklad do lepszego jutra? Myslicie ze to wszystko zabawa jest? Hobby w wolnym czasie, poczytac sobie o prawdziwych wydarzeniach na swiecie? Naprawde, widze ze was to by trzeba bylo porzadnie raz i drugi po pysku wytrzaskac na otrzezwienie. Jedyne co umiecie robic to siedziec i narzekac jaki to swiat jest zly i popaprany – ale mam dla was nowine – waszym zachowaniem podpisujecie sie obiema rekami i nogami pod obecnym ksztaltem tego swiata.

  Jezeli nadzieja ludzkosci sa ludzie tacy jak wy, to pozostaje chyba tylko sznur i sucha galaz.

  Jeszcze raz przepraszam admina jezeli post jest w zbyt ostrym tonie, ale podsumuje moze to co mysle slowami Ryszarda Riedla: “Naj­bar­dziej nie mogę znieść ludzkiej obojętności na zło. Tej sa­mej bes­tii, mniej­szej lub większej, w cza­sie woj­ny i na co dzień przez ludzi ho­dowa­nej dla ludzi. Nie mogę się wyr­wać, bo nie pot­ra­fię być obojętny”.

 28. THE_TRUTH_IS_OUT_THERE 01.02.2015 11:04

  1200 osob…1750 PLN….jest 10 razy gorzej niz myslalem…czasami mam takie smutne mysli ze to jednak ci z NWO maja racje traktujac ludzi jak bydlo i trzode chlewna…

  adminie, daj w pon wieczorem znac jak wyglada sytuacja, przeleje brakujaca kwote.

 29. Maximov 01.02.2015 19:41

  @THE_TRUTH_IS_OUT_THERE
  Zawstydziłeś mnie.
  Choć faktycznie nie przelewa mi się (jestem frankowiczem) to te 10-20 zł prawie każdy jest w stanie “wysupłać”.
  Naprawię swój błąd i dzięki za… naukę.
  Pozdrawiam!

 30. THE_TRUTH_IS_OUT_THERE 01.02.2015 22:22

  Ciesze sie ze przynajmniej czesc z Was (choc mam cicha nadzieje ze wszystkich!) przekonalem, ze obojetnosc jest najgorsza rzecza jaka mozemy zrobic – i jezeli realnie nie dokladacie swojej cegielki, to jestescie obojetni, bez wzgledu na stan waszej wiedzy i przekonania. “Po czynach ich poznacie”, jak to powiedzial kiedys pewien madry czlowiek.

  Chcialbym tez korzystajac z okazji, i bron Boze nie bawiac sie tutaj w jakiegos mentora czy kaznodzieje, powiedziec jeszcze jedno.

  Celem tego calego ukladu ktory nas niewoli, jest doprowadzenie wiekszosci spoleczenstwa do biedy, zeby zamknela sie w swoim malym, doczesnym swiatku problemow. Czy to beda kredyty frankowe jak w przypadku Maximova, czy problemy zdrowotne i renta z ktorej trzeba wyzyc, czy rodziny wielodzietne ktore zyja z zasilku – im bardziej nas od siebie odseparuja, im bardziej stlamsza nas psychicznie, im bardziej wtlocza nas w egoizm i myslenie tylko o sobie i swoich problemach, im bardziej im na to pozwolimy, tym wieksza damy im satysfakcje, bo bedzie to oznaczalo ze nic nie zrobimy przeciwko nim. Oni maja wladze, pieniadze, zabojcow na uslugach, media itd – my jedyne co mamy to wiare w lepsze jutro i solidarnosc miedzyludzka – ale paradoksalnie to my jestesmy silniejsi, bo nas jest 7 miliardow a ich zaledwie garstka. Jednakze potencjal to jedno, a realia to drugie. 7 miliardow niezjednoczone i martwiace sie tylko o swoje prywatne poletko, oznacza, ze kazdy z nas jest sam jak palec, a wiec nie ma najmniejszych szans w starciu z NWO. I oni doskonale o tym wiedza, dlatego wlasnie dezinformacja, strachem, upodleniem i trywialna papka medialna kreujaca falszywe dazenia ludzi, tak skutecznie od wiekow nas porozniaja, smiejac nam sie i plujac w twarz.

  Jedyna nasza obrona przed nimi jest poswiecenie sie dla dobra sprawy. Kazdy w miare swoich mozliwosci, ale bez poswiecenia sie kazdego czlowieka z osobna rownie dobrze mozemy od razu poprosic o wszczepienie RFID i zamkniecie w oborze. Jezeli ludzie w czasie wojny i pokoju sa w stanie oddawac zycie za idee, dokonywac samopodpalen zeby zwrocic uwage swiata na zlo jakie sie dzieje, jezeli sa mlodzi ludzie ktorzy daja sie rozjezdzac przez czolgi w obronie swoich przekonan, to naprawde wierze, ze kazdy moze oddac pare zlotych miesiecznie nawet jezeli ma ogromne problemy finansowe. Ba, nawet bezdomny powinien sie ta wyzebrana zlotowka schowana w brudnej skarpecie dorzucic, jezeli choc troche troszczy sie o losy naszego swiata i gatunku ludzkiego. Jemu sie nie udalo w tym zyciu, ale byc moze uda sie innym ludziom w przyszlym, lepszym swiecie, ktory byc moze uda sie wywalczyc.

  Jezeli moge tez cos zasugerowac, ustawcie sobie na koncie bankowym automatyczny transfer raz w miesiacu, kazdy bank oferuje taka opcje, zajmie wam to doslownie pol minuty. Wy o tych paru zlotych za pare dni w ogole zapomnicie jakby nigdy nie istnialy, a beda regularnie wpadac na konto WM i zapewnia plynnosc finansowa portalu.

  pozdrawiam i raz jeszcze prosze zebyscie NIGDY o tym nie zapominali – w jednosci nasza sila i jedyna nadzieja, bez tego przegramy.

 31. XXIRapax 23.04.2015 21:05

  Kiedy mija termin spłaty domeny?
  Chciałbym wesprzeć portal, ale nie mam teraz czasu na sprawdzanie tego co jest priorytetem.

 32. goldencja 17.06.2015 10:50

  Słabe wpłaty ostatnio. Ciekawe jakbyście zrobili płatną subskrypcję np. sms-ową/przelewową. Jeśli dużo odwiedzających to 5 zł za miesięczny dostęp na osobę nie wydaje się czymś strasznym. Jeśli mniej odwiedzających to pewnie nie opłaci się podpisywać umowy z “pośrednikami” płatności.

 33. hashi 25.06.2015 12:43

  A jak wyglądają statystyki odwiedzin, czy to kryzys finansowy polaków nie mają kasy nawet na drobne darowizny. Czy wzrost portali o podobnej tematyce. Osobiście rzadziej tu zaglądam i w ogóle w internecie ze względu na przeładowanie mózgu informacjami. Co nie zmienia faktu, że poziom portalu jest cały czas wysoki a 1750 zł jest mała kwotą jak na tak duży wkład pracy.
  Czas coś zmienić jak coś wymyślę dam znać.

 34. Maximov 25.06.2015 17:38

  Proszę Państwa!
  Nie wierzę, że większość z Was nie może wysupłać 10-20 złotych miesięcznie na WM.
  Ustawienie sobie zlecenia stałego nawet na niewielką kwotę to żaden problem.
  Wystarczy ok.50-100 osób po kilkadziesiąt złotych i WM działają normalnie.
  Nie wszystko mi się podoba na WM ale jest to jeden z niewielu portali o wysokim poziomie dyskusji i dość kulturalnych forumowiczów.
  Szczerze zachęcam do wspierania Wolnych Mediów.

 35. hashi 26.06.2015 01:23

  Hmm rzeczywiście wstyd mi za siebie przelałem ostatnie 13 zł. Może by utworzyć zakładkę wsparcie z linkami do darmowych kont bankowych za każde założenie prowizja dla WM. Albo linki do kont giełdowych kryptowalut 20% od prowizji każdej transakcji klienta.

 36. Travis 28.06.2015 13:55

  Czytam WM mniej lub bardziej regularnie od przynajmniej 2009 roku, przez ten czas przeszedłem przez kolejne poziomy intelektualne i duchowe, m.in. dzięki temu portalowi. W związku z tym aż mi głupio, że nigdy admina nie wsparłem gdyż wykonuje kawał tytanicznej i bardzo potrzebnej społecznie pracy. WM jest najlepszym Polskim portalem agregującym informacje i treści z drugiego, alternatywnego względem głównego ścieku obiegu informacyjnego. Za to wszystko serdecznie adminowi dziękuję i na ten moment ode mnie co miesiąc będzie wpływać 10zł. Gdyby nawet te tysiąc osób z 9k unikalnych adresów IP dziennie wpłacało miesięcznie 5-10zł to portal działałby niezagrożony a administrator żył godnie i mógł sobie pozwolić na jeszcze szybsze rozwijanie wolnych mediów.

  @admin – dziękuję!

 37. The Truth is Out There 23.08.2015 18:36

  Adminie, mowie zupelnie powaznie, zrob WM na abonament.

  Naprawde nie miej skrupolow, mysle ze w ten sposob w 1 dzien zapewnisz sobie caly miesieczny byt – malo tego, zycze Ci zebys zarabial na tym co obecnie robisz o wiele wiecej niz minimalna krajowa, za tak ciezka i POZYTECZNA prace powinienes zarabiac przynajmniej 5K na reke miesiecznie, taka prawda.

  Osobiscie jak slysze ze sam to wszystko ogarniasz na tym portalu (z malymi wyjatkami od czasu do czasu z tego co pisales) to az mi sie wierzyc nie chce, ze jest to fizycznie mozliwe, w niejednej redakcji nad takim portalem siedzialyby 2-3 osoby na pelen etat.

  Te 100 osob ktore by wplacaly ok 20 pln miesiecznie znajdzie sie na 100% jak zakrecisz kranik. A jak jakas pijawka nie chce sie dolozyc, droga wolna – witamy na wp i onecie. Milego czytania o tym co stanie sie w kolejnym odcinku “na wspolnej”, i krzyzyk na droge.

  Nie masz nic do stracenia, uczciwie rozejrzyj sie i zrob rachunek sumienia jak to wyglada obecnie. Tak jak piszesz, musisz poniekad ponizac sie co miesiac blagajac ludzi o datki – i wcale Ci sie nie dziwie ze masz dosc.

  Nie martw sie rowniez tym, ze spadnie totalna liczba osob odwiedzajacych portal, lub nowych czytelnikow nie bedzie tak szybko przybywac. Pomimo ze prowadzisz dzialalnosc pro-spoleczna i majaca na celu dobro wszystkich ludzi, niestety ale trzeba byc realista – 95% ludzi, nawet odwiedzajacych ten portal to sa po prostu zera. Ich swiadomosc tego co sie dzieje na swiecie NIC nie zmieni, bo jak przyjdzie co do czego, jak przyjdzie do realnego dzialania, oni i tak nie kiwna nawet palcem. Ich marazm zyciowy jest nie do przebicia, chocbys nie wiem co tutaj zrobil.

  Nie ma wiec zadnej roznicy czy te 95% bedzie zyc uswiadomiona czytajac np twoj portal, czy bedzie zyc w matrixie czytajac media publiczne – te 95% jest zbedne bo i tak nic nie zrobi jak przyjdzie co do czego.

  Moim zdaniem, ostatecznym celem twojego portalu nie jest uswiadomienie ludzi, a zmiana swiata na lepsze, ale niestety to drugie wcale nie wynika z pierwszego – te 95% ludzi jest swiadomych tego co sie dzieje, ale palcem nie kiwnie zeby ten swiat zmienic, stawiam wszystko co mam. Niestety, ale o losach ludzkosci zadecyduja w przyszlosci tylko nieliczne jednostki, a nie ogol spoleczenstwa, chocby sam diabel kopnal ich w dupe – ogol nie zrobi nic i poplynie biernie z pradem rzeki. Tak jak to zawsze bylo. I dlatego od tysiecy lat mala grupka ludzi trzyma za morde miliardy. Innego powodu nie ma – biernosc i obojetnosc.

  Nie martw sie wiec ze stracisz takich czytelnikow, nawet jezeli byloby to 95% z puli aktualnych – dla nich nie warto takiej strony prowadzic tak czy owak.

  Te osoby ktore juz wplacaja i tak beda Ci wplacaly, kilka osob sie byc moze obrazi ze po 6 latach zebraniny w koncu powiedziales dosc i wycofa wplate – ale 99% tych co juz placa jestem pewien ze zostanie, nie ma zadnego powodu zeby mieli nie zostac.

  A kto wie, moze wlasnie ograniczenie liczby czytelnikow sprawi ze nawiaza sie jakies blizsze znajomosci w obrebie wiernych czytelnikow ktorzy zostana, i byc moze powstanie jakas nowa, dodatkowa, realna inicjatywa? Nigdy nie wiadomo co zycie przyniesie – jedno jest pewne, walenie glowa w mur (comiesieczne prosby o datki) przez kolejne X lat raczej tego muru nie przebije skoro do tej pory nie przebilo….

 38. dobramama 23.08.2015 20:23

  Abonament, moim zdaniem, mógłby nie wyjść (moim zdaniem, większe są szanse, że portal by upadł, niż, że nie – ale, oczywiście, to tylko gdybanie).

  Jednak może na początek wprowadzić strefę dla “abonamentowiczów” z materiałami ekstra – sprawdziłoby się, jak ludzie reagują na abonament, byłaby behawiorystyczna motywacja do płacenia i może też wytworzyłaby się wspomniana “wspólnota”.

 39. The Truth is Out There 24.08.2015 09:33

  taaaa….ci sami ludzie pokazaliby Kubicy jak sie jezdzi, nauczyliby Adamka paru “myczkow” i jeszcze nauczyliby niejednego aktora w Hollywood co sie robi przed kamera…portal tez by poprowadzili lepiej od Ciebie, w 1 godz dziennie…ALE, im sie nie chce, wiec poki co NIC w zyciu nie osiagneli. Ale kiedys osiagna jak im sie zachce…kiedys…..Znamy takich, pelno ich wszedzie – tak jak wspomnialem wczesniej, ludzi nie zmienisz, zakompleksienia i zawisci nie wyleczysz.

  Na twoim miejscu totalnie nie obawialbym sie zarzutow o dorobkiewiczostwo itd., takie argumenty beda tworzyc tylko ludzie zawistni – a na takich trzeba “plwac gesta slina”. Od kiedy to redaktor portalu slubowal ubostwo jak ksiadz czy mnich? Wara ludziom od twoich pieniedzy, tak jak mowie, wykonujesz UCZCIWA, POZYTECZNA, NIEZALEZNA prace o ktorej wiekszosc z nas moze pomarzyc pracujac dla korporacji czy innych zlodzieji.

  I nalezy ci sie za to GODZIWE wynagrodzenie. Jak ktos uwaza ze minimalna krajowa w Polsce to godziwe wynagrodzenie, to nie znajdziemy plaszczyzny porozumienia. To ze ktos codziennie sie zamartwia jak przetrwac od 1szego do 1szego, nie jest dla mnie zadnym wyznacznikiem jego uczciwosci czy wspanialego charakteru i nie oznacza, ze inni tez tak musza egzystowac. Ze niby co, nie mozna uczciwie zarobic godnych pieniedzy? mozna mozna, tylko trzeba byc zaradnym zyciowo – a jak ktos nie jest, to przynajmniej niech nie opluwa z zawisci tych co sa. Malo to ludzkich gnid wsrod ubostwa? hehe, jasne, biedni to sami swieci….zwlaszcza jak za 100 pln sa wstanie zasztyletowac staruszke…

  @dobramama – nie widze powodu dla ktorego portal mialby upasc. Liczba czytelnikow sie zmniejszy, to na pewno, ale zostana ci wartosciowi, ktorym realnie zalezy na zmianach – reszta chamow, won, i nie ma co sie szczypac. Odejda ci ktorzy i tak tylko zeruja na ciezkiej pracy prowadzacego portal nie dajac niz w zamian. Tak to widze.

  Moznaby tez rozwazyc abonament 1 PLN. Na 1 PLN miesiecznie stac kazdego kogo stac na komputer i internet, nie szukajmy dziury w calym i nieusprawiedliwiajmy na sile pazernosci i cwaniactwa osob ktore do tej pory nawet 1 PLN nie pofatygowaly sie przelac. Portal odwiedza miesiecznie kilka tysiecy osob, kazdy da przyslowiowa 1 zlotowke i sprawa zalatwiona. Bedzie nadwyzka, admin moze przeznaczyc ja chocby na cele charytatywne, np wspomagajac jakis dom dziecka pod szyldem WM, co dodatkowo tez moze rozpropagowac portal i tematy tu poruszane.. Albo moze pojechac sobie z rodzina na zasluzone wakacje na Floryde lub kupic nowy samochod – dla mnie obie wersje sa jak najbardziej OK, jego sprawa na co wydaje ciezko zarobione pieniadze.

  Natomiast jezeli jakims cudem portal jednak upadnie – bedzie to klarowny znak ze nie bylo go po prostu dla kogo tworzyc, mysle ze te 100-200 osob ktore teraz dokonuje przelewow zrozumieja twoja decyzje, kazdy chce godnie zyc i nie ma w tym nic dziwnego czy zdroznego, natomiast o opinie reszty nie ma co w ogole zabiegac. Prawda moze byc bolesna, ale lepsza najgorsza prawda niz najslodsza uluda.

  Oczywiscie ja mowie z mojego punktu widzenia co bym zrobil. Prowadzisz portal juz kilka ladnych lat, straciles przez to prace, zyjesz z de facto jalmuzny na poziomie minimalnej pensji egzystencjalnej – pytanie czy warto? ja bym juz dawno to wszystko rzucil w cholere skoro ok 9000 osob regularnie odwiedzajacyh portal nie jest w stanie wpomoc Cie nawet 1 PLN miesiecznie. Oj tak, ja bym juz to bydlo dawno pogonil!

  Przyszla mi do glowy jeszcze jedna mysl – mozesz wrocic do normalnej pracy np na pol etatu, co i tak da Ci spokojnie 2-3 tys miesiecznie, i prowadzic WM tez na pol etatu totalnie za darmo – oczywiscie, jakosc portalu ucierpi, ale na pewno da sie to pogodzic, a przy okazji zadbasz o swoje zycie. Tak czy owak, mysle ze aktualny stan rzeczy trzeba po prostu zmienic w ta czy inna strone.

  Zycie powodzenia i mam nadzieje ze podejmiesz sluszna decyzje.

 40. Maximov 24.08.2015 15:04

  Na pewno większość z Nas więcej wydaje na piwo w tygodniu, niż na wsparcie tego portalu.
  To na prawdę nie problem, aby wysupłać 10-20 zł miesięcznie! Lub trochę więcej.
  Wstyd!
  Choć mi się nie przelewa, to coś jeszcze w tym miesiącu podeślę.
  WM muszą istnieć!

 41. wezprzestan 24.08.2015 16:37

  Ja rowniez jestem za abonamentem. Mysle, ze stawka 5zl na miesiac bylaby w porzadku. 5zl to smieszne pieniadze za dostep do tych informacji.
  Oczywiscie ilosc odwiedzin sie zmniejszy więc jesli dla admina prowadzenie stronki jest swego rodzaju misją to oplat wprowadzac nie powinien.
  Zmniejszy sie tez ilosc nowych stalych bywalcow bo ktos kto pierwszy raz wejdzie na strone i zobaczy ze musi zaplacic to napewno tego nie zrobi.
  Rozwiazaniem moze byc częsc darmowa i częsc platna. Slomski swego czasu zrobil na swoim blogu oplate, ktora wygladala mniej wiecej tak: poczatek artykulu byl do przeczytania dla kazdego a za 3/4 trzeba bylo zaplacic. Nie wiem czy dobrze na tym wyszedl ale pewnie stracil czytelnikow bo cos ostatnio juz za darmo wszystko ma 😀
  Tak czy siak gdyby sie udalo i bylyby nadwyzki, wtedy admin moglby sobie zalatwic kogos do pomocy i stronka rozwinelaby sie bardziej. Nie ma sie co czaic tylko raz sie zyje panie adminie!

 42. agama 24.08.2015 17:16

  @ Anonymous-X

  WM rozwijają się przecież namacalnie/naklikalnie. A że piniędzy nie ma, to co się dziwić, wakacje jeszcze są. Abonament nie ma sensu, ograniczałby przecież tylko dostęp do treści, które są przecież gdzie indziej, chyba że gwarantowałby jakiś dodatkowy kontent.

 43. MasaKalambura 24.08.2015 23:27

  Prawdą jest, że w Polsce jest tak biednie, bo większość mało zarabia.
  Ale prawda jest tez że większość ma węża w kieszeni, i dlatego tak mało zarabiamy. I dlatego też jest tak biednie.

  Płacić, kochani płacić, bo jak nie, to trzeba będzie tu reklamodawców wpuścić.

 44. The Truth is Out There 25.08.2015 09:07

  @Anonymous-X

  “Twoja praca jest warta tyle, ile ktoś tobie za nią da, taka jest wartość twojej pracy”. – naczytales sie debilizmow w podrecznikach do ekonomii i chodzisz i powtarzasz. Powtorz to 8letniemu dziecku w Indiach ktore pracuje w fabryce 12-14 godzin dziennie za 2-3 dolary i przymiera z glodu i wycienczenia. Jego praca tez jest warta 2 dolary dziennie jezeli na drugim koncu swiata za ta sama prace ktos dostaje 200 dolarow? mylisz wartosc pracy z wyzyskiem, a idac twoim tokiem rozumowania to zjawiska wyzysku po prostu nie ma na swiecie….krotko mowiac bredzisz, a raczej brednie powtarzasz…

  “WM na rynku medialnym nie istnieje, dla przykładu Wikipedia traktuje WM jako informacyjne pseudoźródło” – wikipedia wbrew swoim sztandarom jest w pelni sterowalnym, zaleznym, i propagandowym narzedziem. Poszukaj na necie ile spraw juz ludzie podnosili o celowym usuwaniu niewygodnych informacji, jak chodzby o dzialalnosci komunistycznej polskich politykow i ich rodzin za czasow PRL. Jezeli WM w tym syfie jakim jest wikipedia uznawane jest za chlam, to jest to tylko i wylacznie komplement. Jeszcze jakby obsmarowali WM w TVN to juz w ogole bylby komplet i kolejny powod zeby uscisnac adminowi dlon.

  “Nie dostrzegasz tego ze nikt nie traktuje WM poważnie” – nikt czyli kto? Ty, wikipedia i mass media? Kukiza ktos traktowal powaznie przed wyborami? Ilosc odwiedzin strony mowi sama za siebie, miesiecznie 150K wejsc, na portal ktory nie ma wsparcia mediow, nie ma pieniedzy od sponsorow na promocje itd itp. Walka mrowki ze sloniem – a jednak mrowka gryzie. Zaloz wlasny portal o jakiejkolwiek tematyce, z tymi samymi funduszami, i za 8 lat porownamy ile bedziesz mial wejsc. Ja twierdze ze 0, po miesiacu dasz sobie spokoj przy 4 odwiedzinach miesiecznie. Powiem jedno, BRAWO WM I BRAWO ADMIN za to do czego doszedl przy tak malym, ZENUJACYM WRECZ wsparciu ludzi, i jeszcze przy problemach zdrowotnych z ktorymi sie boryka.

  “Nikt nie będzie sponsorował ciebie (WM to tylko jedna osoba, TY) tylko dlatego ze kopiujesz artykuły z innych portali”.
  Dlaczego niby nie? Mnostwo ludzi biznesu/polityki zatrudnia asystenta, ktory miedzy innymi codziennie rano 2 godziny sortuje prasowke i daje im do przeczytania najciekawsze jego zdaniem artykuly. Czas to pieniadz, a w obecnych czasach, w obecnym zalewie informacji, taki portal jak WM jak najbardziej moze dzialac, ba, powinien nawet dzialac, i wlasnie taka prasowke ludziom serwowac. W zalewie informacji i chlamu jest coraz wiekszy popyt na tego typu uslugi, wiekszosc ludzi nie ma nawet pojecia gdzie szukac wartosciowych informacji, nie mowiac juz o czasie potrzebnym na przeszukanie wszystkich zrodel badz znajomosci jezykow obcych zeby cokolwiek z nich zrozumiec.

  Natomiast, do wlasnych, “przelomowych” artykulow, zwlaszcza o takiej tematyce jaka sie tutaj porusza ( to nie jest portal kulinarny o tym jaki ktos placek sobie wczoraj na kolacje zrobil), to juz trzeba miec zaplecze: dziennikarzy sledczych, publicystow, kontakty w swiecie polityki, biznesu zeby pozyskiwac poufne informacje i przecieki, kupe kasy na koncie do placenia odpowiednim ludziom itd itp. Admin ma to wszystko zrobic z tych 10 PLN jakie mu zostana miesiecznie po oplatach na zycie? chyba kpisz, takich portali o ktorych mowisz to jest w kazdej tematyce moze 3-4 na swiecie, natomiast wszystkie inne portale i media bazuja w 95% wlasnie na kopiowaniu informacji. Jaka roznica czy admin przekopiuje czyjs artykul, czy napisze go wlasnymi slowami, jezeli w obu przypadkach bedzie traktowal o tym samym i bazowal na tych samych informacjach? Dla mnie zadna – moze poza tym ze czytam na WM dziennie 10 ciekawych artykulow a nie 1…

  150K odwiedzajacych WM mowi samo za siebie i zbija wszystkie twoje argumenty – POPYT NA WM JEST BARDZO DUZY. Problem jest natomiast taki, ze te 150K nie poczuwa sie w zaden sposob do pomocy osobie z ktorej pracy korzysta. Zeruja bez opamietania jak pijawki na przyzwoitosci admina i na tym, ze chce zrobic cos pozytecznego dla ludzi.

  5-10 PLN miesiecznie (17-34 grosze dziennie) – o taki datek proszeni sa ludzie odwiedzajacy WM, ktorzy oszczedzaja dzieki WM ok 2 godzin zycia dziennie na samym wyszukiwaniu inf w necie – wroca z pracy, zjedza obiad, i zamiast 2godz sleczec w necie i wertowac setki stron czy oby nie pojawil sie jakich ciekawy artykul, wchodza na WM na gotowe, tylko siadac i czytac. I mimo wszystko nie wspomagaja admina DOSLOWNIE niczym, nawet zasranym 1 PLN miesiecznie..mi to sie w glowie nie miesci…

 45. The Truth is Out There 25.08.2015 12:10

  “a każdy kto nie daje na WM to pijawka zerująca na WM, ciekawe masz zdanie o czytelnikach WM”
  tak, dokladnie tak uwazam

  “Tylko ze ten popyt się nie przekłada na utrzymanie WM,”
  Patrz powyzej

  “według ciebie każdy kto ma dostęp do netu to bogaty burżuj?”
  Tak, dokladnie tak uwazam, kazdy kto ma dostep do netu to burzuj mogacy oddac cale 1 PLN miesiecznie bez uszczerbku dla domowego budzetu badz zagrozenia smiercia glodowa wlasnych dzieci.

  “nikt nie traktuje WM poważnie”
  dziwna teoria, i mysle ze dosc odosobniona

  “naczytałem sie debilizmów w podręcznikach do ekonomii chodzę i je powtarzam”
  AMEN 🙂

 46. MasaKalambura 25.08.2015 12:48

  Wadą życia z darowizn jest ciągła konieczność przypominania ludziom o konieczności dawania.

  Może zamiast straszenia, wprowadź drogi adminie technikę zgryźliwego żartu, metody zawstydzania nas czytelników, że wpadamy tak często, bierzemy sporo a oddajemy mało. Tu się nie ma co wstydzić, a prawda o chciwusach powiedziana żartem i przekąsem może być lepszą drogą od straszenia.

  Mnie podoba się w WM możliwość rozmów na tematy naprawdę szerokie, z uwzględnieniem duchowości, nauki, polityki itd.
  Poza tym pamiętajmy, takich miejsc, gdzie otwarcie można porozmawiać (w komentarzach) o technikach śnienia, o technice i nauce oraz polityce i świecie jako takim a poziomie wyższym od marnego jest bardzo mało.

  Wolność wolnością, ale ludzie do życia pieniędzy potrzebują. 1 zł na miesiąc to na prawdę niewiele. Tak samo 10 czy 30 zł.

  Litości sknerusy, to naprawdę wstyd tak skąpić.

  Jałmużna oczyszcza. Dlatego jest jednym z filarów najbardziej i najczęściej ośmieszanej religii obecnie.

 47. Piechota 10.10.2015 12:50

  Nie wesprę portalu pieniężnie, ponieważ moje zarobki są skandaliczne, a ja pomimo, że jestem intelektualistą, to muszę podejmować się jakichś byle jakich prac wykonywanych przez ludzi, którzy ledwie ukończyli szkołę podstawową. Niech moim skromnym wkładem będą udzielane przeze mnie komentarze, niektóre, mam nadzieję, mądre 🙂

 48. Maximov 13.10.2015 12:26

  @Piechota
  Też mi się nie przelewa ale te 20zł jestem w stanie wysupłać.

 49. Oszołom Jeden 12.04.2016 15:24

  Od siebie dodam jeszcze, że oprócz zbiórki w postaci gotówkowej można wspierać portal promując go wśród swoich znajomych na facebooku – udostępnianie, lajkowanie, czy na swoich stronach.

  Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem po nawiązaniu współpracy z wolnymi mediami było umieszczenie feedu rss na moim rodzimym blogu, gdzie pojawiają się najnowsze wpisy i nowi użytkownicy mogą tutaj dzięki temu trafić. Innymi słowy mimo, że mam inne przekonania, na mojej stronie pojawiają się także linki do umieszczanych tu tekstów lewicowych, bo wychodzę z założenia, że promocja się portalowi należy.

  Każdy pozyskany nowy czytelnik portalu także zwiększa szansę na wpłaty i dalszy rozwój.

 50. Maximov 26.04.2016 14:25

  Wesprzyjcie Wolne Media!
  Wystarczy, że każdy z odwiedzających dorzuci 10 zł i po problemie.
  Ja przesłałem 50 zł.
  Przecież warto wspierać ten portal, prawda?

 51. nemoein 20.07.2016 09:41

  Ustawie przelew cykliczny na 10 czy 15 zł/mc jakby każdy tak zrobił to nie byłoby problemu 🙂

 52. Paracelsus 23.07.2016 21:41

  Przyznam, że od lat jestem stałym czytelnikiem WM, i pierwszy raz przeczytałem tą dyskusję. Poczułem zażenowanie, że do tej pory poza szerzeniem inf. wśród znajomych o portalu nic nie dałem od siebie, więc przelewam co nieco.
  Bardzo dziękuję Maury za stworzenie portalu i administrowanie pomimo wielu różnym problemom. Wielu moich znajomych łącznie ze mną nie ma tyle czasu aby skakać po różnych portalach i szukać interesujących informacji, to jest praca która wymaga czasu a wiadomo czas to $.
  Ze wszystkich pomysłów, powyżej najbardziej podoba mi się opłata za dostęp do możliwości komentowania, pewnie przy okazji też zniechęciło by to najmarniej opłacanych troli, a nawet gdyby i tak się pojawiali to jakże miło by było wiedzieć, że wspierają WM.:-)

  Pozdrawiam i radości życzę, bo bez niej reszta nie ważna…

  DD

 53. Maximov 28.09.2016 21:54

  Proszę Państwa!
  Niech każdy z forumowiczów przeleje jeszcze choć 5-10 zł.
  Cztery dni do końca a jeszcze prawie 600 zł do zebrania.
  Ja właśnie puściłem 50 zł choć mi się nie przelewa.
  Wolne media muszą istnieć i przepraszam za spamming w komentarzach.

 54. Rogra 29.09.2016 10:20

  Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby fundusze zbierać i poprzez datki i z reklam. Jak się komuś portal podoba, to moim skromnym zdaniem, nie powinien się boczyć za to, że są na tym portalu reklamy które nie utrudniają czytania i nie promują “lichwy” (jak komuś to przeszkadza).

 55. Sedziwoj 01.01.2017 14:18
 56. Jastrzab 22.02.2017 19:12

  Witam, dzięki za założenie konta. Przyglądam się temu serwisowi od kilku dni. W zasadzie przypadkiem na niego trafiłem i poniekąd rozumiem (tak mi się wydaje) jego ideę i zamysł, aczkolwiek nie do końca rozumiem niechęć do reklam. Wiadomo, nikt nie lubi nachalnych wyskakujących okienek i innych świństw zasłaniających pół ekranu, ale takie neutralne nie utrudniające użytkowania są ok. Przy czym 59 zł dziennie z reklam internetowych, to też nie jest tak łatwo zarobić, ale jak jest tak duży ruch to może by było znacznie więcej?

  W 2014 roku Ministerstwo Finansów wydało taką interpretację odnośnie zarabiania z najmu powierzchni reklamowych na stronach internetowych przez osoby, które nieprowadzą działalności gospodarczej http://www.mf.gov.pl/documents/764034/2419248/Dz.+Urz.+Min.+Fin.+z+dnia+10+wrze%C5%9Bnia+2014+r.+-+poz.+31+-

  Nie wiem dokładnie jak to z tą częstotliwością publikacji jest.

  Co do darowizn to od jednej osoby nie będącej rodziną też możesz otrzymać określoną kwotę, coś tam ponad 4 tys. zł w ciągu 5 lat bez informowania US i odprowadzania podatku od nadwyżki, ale przypuszczam, że ten limit nie jest problematyczny.

  Co do newsów i kopiowania treści z innych serwisów. To nie jestem pewny, czy serwis na tym by stracił, czy zyskał, bo ogólnie z godnie z wytycznymi Google nie powinno się kopiować treści na stronach, bo to zaniża ją w rankingach tej wyszukiwarki.

 57. Jastrzab 23.02.2017 09:30

  Poważnie odwiedzają i wspierają go bo nie ma reklam? Tak mówią? Tzn. ja tego nie kwestionuję. Tylko dziwi mnie to.

  Jeżeli pracujesz na etacie, to koszty działalności nie są już tak duże, ale tylko jak masz etat i składki opłacone. Do tego możesz odliczać wtedy koszty.

  280 tys. uu miesięcznie to jest chyba całkiem sporo. Serwis ma potencjał. Z kolei przy darowiznach chyba nie ma podatku jeśli się nie mylę. Może rzeczywiście przestali by Ci przekazywać te darowizny jeżeli byś wprowadził reklamy. Co jest lepsze tego w sumie nie da się przewidzieć. Tylko widzisz, że spada jednak ta liczba darowizn. W każdym razie jestem pełen podziwu, że udało Ci się przekonać tylu ludzi, żeby dokonywali darowizn.

  Ja Cię nie próbuję do niczego nakłaniać, wiem że to nie jest tak prosto i rozumiem Twoje dylematy. Sam mam stronę internetową. Wprawdzie nie portal, a tylko bloga http://antyhaczyk.blogspot.com o finansach. Często analizowałem różne lokaty, konta bankowe itp. dla siebie. Przeglądałem, prześwietlałem, żeby mnie nie zrobili w konia, bo każdy wie jak to jest z bankami. W pewnym momencie wpadłem na pomysł, że sokoro i tak to robię, to może się tym podzielę z ludźmi i tak wyewoluował, ale prawda jest taka, że też nie mam czasu go prowadzić i piszę tylko bardzo sporadycznie coś. Przy czym ze względu na Google nie zdecydowałbym się publikowania kopiowanych treści, bo oni tego w zasadzie zabraniają. Silnym serwisom z reguły się nic nie przytrafia przez to kopiowanie, ale różnie to chyba bywa.

 58. Jastrzab 23.02.2017 09:36

  Nie sądzę, że społeczeństwo zubożało. Wiesz co mi się wydaje, że może te 2 tys. rzeczywiście niektórych kują w oczy, bo np. ktoś pracuje za mniejszą pensje netto i sobie pomyśl no fajnie se nazbiera 2 tys. miesięcznie, a większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego ile to pracy, żeby taki portal ogarnąć. Jeszcze raz podkreślę, że nie wiem ita jak Ci się udało tak wiele osób przekonać do dokonywania darowizn.

 59. Maximov 23.02.2017 10:34

  Właśnie zwiększyłem wsparcie dla portalu z 20 do 50 złotych miesięcznie.
  Zachęcam Was do tego samego.
  Bardzo cenię sobie ten portal (świetna robota Maurycy!) oraz odwiedzających, z którymi można naprawdę ciekawie podyskutować i poszerzyć wiedzę.
  Zwiększcie wsparcie dla WM!
  Wolne Media muszą istnieć!

 60. Maximov 23.02.2017 22:00

  Rób tak dalej, Maurycy.
  Świetna robota!

 61. Jastrzab 24.02.2017 22:46

  No i super. Jednak się udało. Przyznaję, że zaskakuje mnie twój serwis.

  Pozdrawiam i gratuluję udanej zbiórki. Nie wiem ja kto robisz 😉

 62. Jastrzab 24.02.2017 23:12

  Moim zdaniem lepiej opublikować jedną autorską opinię do jakiegoś wydarzenia, niż 20 newsów z innych stron. W przypadku kopii ze słabych stron się może taki news pojawi, ale w przypadku kopi z mocnych serwisów, to taki wpis zostanie ukryty w wynikach podawanych przez wyszukiwarkę.

 63. MarcinL 26.02.2017 15:43

  Przeglądałem serwis jakieś dwa miesiące i stwierdzam, że jest bardzo fajny i przydatny, nie rozumiem ludzi którym szkoda ustawić stały przelew na 5zł jeśli Ciągle tutaj przesiadują. Przecież zakup normalnego miesięcznika z takimi artykułami kosztuje jakieś 20zł.
  Szczerze mówiąc to jakoś ciężko mi uwierzyć, że od tylu lat tak ciężko uzbierać tą kwotę, ale jeśli to prawda to może admin powinien się doszkolić w tym temacie. Ja tu widzę możliwość stworzenia dodatkowej strefy “premium” gdzie przeczytać można artykuły opiniotwórcze i ogólnie to co nie rodzi problemów licencyjnych. Pobieranie symbolicznej kwoty 5zł miesięcznie pozwoliłoby nawet na opłacenie tych konkursów o których jest mowa w poprzednim komentarzu. Możliwości tu jest masa i warto o tym pomyśleć bo ciężko oczekiwać zmianę wyników jeśli ciągle robi się to samo.

 64. MarcinL 27.02.2017 19:32

  Akurat to, że trzeba założyć firmę to jest najmniejszy problem, zawsze można to zrobić na kogoś kto pracuje na etacie albo korzystać z inkubatorów, są różne sposoby.
  Największy problem to jest ta niewiadoma ile by chętnych do płacenia było i jaką kwotę by byli skłonni zapłacić, i dlatego moim zdaniem pierwszym krokiem nie jest otwieranie firmy tylko zrobienie ankiety i rozesłanie jej pośród zarejestrowanych użytkowników aby rozeznać “rynek”. Niemniej nie ma sensu żebym się rozpisywał skoro nie podzielasz mojej wizji. Żeby nie było to serwis mi się podoba i swoją regularną wpłatę uruchomiłem.

 65. YR1 17.04.2017 12:00

  A ja od maja na koncie ustawie stałą kwotę jako darowiznę na rzecz portalu.

 66. MasaKalambura 23.06.2017 10:00

  O ile dobrze pamiętam, do 1 stycznia banda zdyskredytowanych polityków z poprzednich 8 lat rządów PO PSL wraz z pajacami z Nowoczesnej robiła portalowi niedźwiedzią przysługę poprzez protest na sali sejmowej z kartkami z adresem portalu.

  Użytkownicy portalu niezbyt serdecznie dziękują.

 67. agama 23.06.2017 11:32

  poddawanie się tylko dlatego, że 1 rok jest gorszy od 10 poprzednich jest słabe, a o uwagę ludzi trzeba powalczyć.

 68. Szurnięty Mędrzec 31.07.2017 09:05

  Ajajaj, co to się porobiło. Mimo, że od dłuższego czasu nie zaglądam na WM ustalę comiesięczną darowiznę, bo miło wspominam te 2 lata na portalu.

 69. Maximov 31.07.2017 11:11

  @Szurnięty Mędrzec
  Ja już dawno to zrobiłem po napomnieniu innego forumowicza, @TRUTH_IS… (patrz komentarze 87-88) i obecnie przelewam 50 zł miesięcznie.
  To naprawdę niezbyt wygórowana kwota za taki portal.
  Smutne jest to, że Maurycy musi się prosić o kasę praktycznie co miesiąc.

 70. Maximov 30.10.2017 10:34

  @All
  Właśnie puściłem dodatkowe 50 zł choć mi się nie przelewa.
  Bardzo Was proszę o wsparcie dla Wolnych Mediów.
  Tylu nas jest.
  Wystarczy, ze każdy przeleje 10-20 zł i nie będzie problemu.
  Chyba warto wspierać ten portal?

 71. Cosmo 31.05.2018 21:23

  I ja coś tam przelałem za całokształt portalu oraz możliwość umieszczenia moich artykułów. Prawdopodobnie pytanie zadane kiedyś, przez wielu innych ale nie mogłem się przekopać, więc ponawiam. Czy będzie możliwość automatycznego śledzenia komentarzy (rozmów) pod artykułami? Ręczne wyszukiwanie komentarzy jest wysoce niewygodne. Mam tu na myśli informowanie poprzez maila o odpowiedziach pod danym artykułem (dodanym/skomentowanym komentarzem).
  Myślę, że przydatna była by również opcja sortowania materiałów po dacie, ilości wyświetleń oraz ilości komentarzy.

 72. Cosmo 01.06.2018 22:44

  O i to jest wyjście frontem do klienta 😀 Dziękuję bardzo.

 73. janek200 23.06.2018 19:24

  Niezłe

 74. maciekn 28.06.2018 12:23

  Świetny portal, którego przeglądam już któryś rok! Dzięki.

 75. Perun 26.01.2019 12:51

  Pewnie lenistwo bo nie chce mi się szukać 🙂 ale zapytam – czy mogę przekazać na WM 1% mojego podatku?

 76. Perun 26.01.2019 18:17

  To wielka szkoda, wymyślimy inny sposób aby wspomóc.

 77. karwan 22.03.2019 20:30

  data do aktualizacji:
  – opłaty za serwer – opłacone do 31.12.2017 r.

 78. Maximov 24.07.2019 15:33

  Właśnie puściłem 100zł wsparcia oprócz stałych 50zł, które idzie stale co miesiąc.
  Wesprzyjcie Maurycego i Wolne Media.
  Przecież wiecie, że warto.

 79. Maximov 14.12.2019 23:16

  Właśnie przelałem 50zł oprócz stałego zlecenia na 50zł.
  Wesprzyjcie Wolne Media!

 80. MasaKalambura 24.03.2020 08:23

  Coś się schrzaniło, na stronę tytułową jak wchodzę, to mi się jakaś konfiguracja wordpressa odpala. Dane chcą serwera itd.

 81. Admin WM 24.03.2020 11:53

  Wiem. Musiałem na chwilę wyłączyć bazę danych. Usuń pliki tymczasowe z komputera i uruchom ponownie przeglądarkę. Wczytują Ci się pliki cache z przeglądarki.

 82. giffgaff 01.11.2020 15:34

  Dawno już nikt nie pisał tutaj. Ponieważ wczoraj wreszcie się zarejestrowałem na portalu i mogę dodawać komentarze, zapytam o mozliwość wspierania przez BAT – kryptowalutę kojarzoną z przeglądarką BRAVE.
  @admin proponuje Ci zarejestrować się jako twórca, aby otrzymywać darowizny od urzytkowników BRAVE.
  Ewentualnie założyc portfel BAT i udostępnić adres portfela.
  100% z reklam które oglądam przekażę na działalność Twojego portalu!

 83. Admin WM 01.11.2020 16:05

  @giffgaff

  A jak te BAT spieniężyć?

 84. giffgaff 02.11.2020 05:44

  @admin
  Można zamienić na dowolną inną kryptowalutę (np. BTC, BCC, ETH itd.) używając portfela lub na giełdzie krypto, bądź też można założyć portfel na uphold.com który jest połączony z przeglądarką BRAVE i jak uzbiera się minmum £10 można przelać na kąto bankowe.
  Przepraszam nie oriętuje się jak jest w PL, ale na wyspach to działa.
  Nie chcę robić kryptoreklamy, czy też spamować, ale moim zdaniem BRAVE jest jedną z lepszych przeglądarek internetowych. Filmy na YouTube oglądam bez 5 sekundowych denerwujących reklam, posiada tarcze blokujące; reklamy i skrypty śledzące, blokujące pliki cookies trzecich stron, działa na komputerze i urządzeniach przenośnych i ma wiele innych zalet.
  Przepraszam za offtop, ale polecam wszystkim chociaż sprawdzić tą przeglądarkę.
  P. S. Wielki szacunek, uznanie i podziękowania za tworzenie i trwanie w tym co robisz!

 85. Admin WM 02.11.2020 09:56

  @giffgaff

  Skoro wiesz jak to zrobić, może prościej by było, gdybyś wymienił tę kryptowalutę na bitcoiny i przekazał BTC? Adres BTC mam, ale co jakiś czas się zmienia, więc wystarczy zapytać a podam. Tak byłoby mi łatwiej, niż zakładać coraz to nowe portfele coraz to nowych kryptowalut.

 86. itari 09.04.2022 18:41

  Stałe zlecenie ustawione.

  Najlepsze źródło informacji ze świata. Wiadomości z różnych frontów co daje możliwość wyrobienia sobie własnej opinii. Zupełne przeciwieństwo ścieku z głównych mediów, które na różne sposoby próbują nam wpoić jedną i “słuszną” prawdę.

 87. Admin WM 09.04.2022 20:53

  Z góry dziękuję.

 88. woma123 28.04.2023 23:20

  HI

  Przelałem ci kilka stówek na dalszą walkę z ABW. Serdecznie pozdrawiam.

  DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.