Radio WM

Gramy od 11.04.2009 r. 11 miesięcy później staliśmy się pierwszym polskim radiem interaktywnym. Nadajemy utwory na licencjach Creative Commons, które wolno publicznie odtwarzać za darmo. Dwa programy wolno wykorzystywać za darmo do celów komercyjnych!

Program 3 został od 09.10.2019 r. zmieniony z kanału z audycjami w kanał z retransmisjami innych stacji radiowych z różnych stron świata nadających muzykę na licencjach Creative Commons do użytku niekomercyjnego. Aby zmienić retransmitowaną stację radiową wystarczy w playerze przewinąć strzałką. Jeśli muzyka się zacina, przesuń suwak playera nieznacznie wstecz – zacinanie retransmitowanej muzyki to wina buforowania. Jeśli jakieś radio przestanie działać – daj nam znać!

20 kanałów tematycznych

Aby uruchomić player radia, kliknij na ten obrazek, a następnie wybierz kanał, który chcesz słuchać. Jeśli radio nie gra automatycznie, kliknij na strzałkę uruchomienia playera.

Jak nas słuchać?

1. W przeglądarce: Kliknij na wybrany program z poniższej listy. Uruchomi się player działający w każdej przeglądarce!

2. W odtwarzaczu: Kliknij na przycisk “PLS” w playerze i otwórz pobrany plik .pls w odtwarzaczu (adres przykładowy pliku dla programu 2: https://radio.wolnemedia.net/program02.pls ). Działające odtwarzacze: VLC Media Player dla Windows, Linux, Mac OS X i iOS, VLC for Android (Android), WinAmp Lite (Windows i Linux w aplikacji Wine).

3. W radiu wi-fi: Aktualnie się nie da – producenci radioodbiorników internetowych nie uwzględnili naszego radia na swoich listach stacji radiowych. Nasze pliki pls mogą być z nimi niekompatybilne. Nie kupujcie ich póki nie upewnicie się w sklepie, że czytają nasz adres pls! Lepszym rozwiązaniem jest zakup głośników wi-fi łączących się z komputerem, laptopem lub tabletem. Wiesz jak rozwiązać problem z radioodbiornikami wi-fi? Napisz!

Bezpłatna muzyka dla firm

Do celów komercyjnych (np. w sklepach, firmach, gastronomii, itp.) można odtwarzać programy 2 i 9 Radia Wolne Media. Pozostałe kanały przeznaczone są tylko do użytku niekomercyjnego.

Aby bezpłatnie grać muzykę z programów 2 i 9 w celach komercyjnych (np. w sklepach) należy:

1. Pobrać informację o radiu, spis wykonawców (aktualizacja nr 20 z 21.04.2018), których gramy, oświadczenie ws. licencji oraz zalinkowane w nim pełne treści licencji Creative Commons (patrz wyżej).

2. Wydrukować pierwsze dwa pliki i umieścić w widocznych miejscach lokalu (np. na drzwiach wejściowych, przy kasie).

3. Pozostałe pliki wydrukować i zachować do kontroli dla inspektorów.

4. Sprawdzać codziennie, czy ukazała się aktualizacja spisu wykonawców (możesz zasubskrybować kanał RSS – gdy spis się zmieni, dowiesz się od razu).

5. Pouczyć pracowników by nie oszukiwali (nasze druki nie chronią przed karą za granie muzyki komercyjnej z innych stacji radiowych).

6. Przeczytaj w celach edukacyjnych artykuły dostępne TUTAJ, aby nie dać się zaskoczyć inspektorom. Aby być na bieżąco, możesz zasubskrybować ten kanał RSS z komunikatami dotyczącymi naszego radia.

7. Jeśli podoba Ci się nasza działalność – możesz nam podziękować przekazując dobrowolną darowiznę dla portalu Wolne Media o dowolnej kwocie. Będziemy działać tak długo, jak długo będziemy mieć na to środki. Liczy się każdy grosik!

Uwaga na oszustów! Nie sprzedajemy licencji!

Licencje utworów muzycznych

Gramy utwory za osobistą zgodą twórców, autorów i producentów, którzy nie podpisali umów z organizacją zarządzającą zbiorczo prawami autorskimi (np. Zaiksem, Stoartem), ani żadnym producentem fonogramów stowarzyszonym ze ZPAV, oraz na licencjach Creative Commons: CC-BY-3.0, CC.BY-ND-2.5, CC-BY-NC-ND-3.0, CC-BY-NC-3.0, CC-BY-NC-SA-3.0, CC-SA-2.0 i CC-BY-SA-3.0, przy czym w programach 2 i 9 tylko na licencjach CC-BY-3.0, CC-BY-ND-2.5, CC-SA-2.0 i CC-BY-SA-3.0.

Inne

UWAGA! Któraś piosenka gra zbyt głośno lub zbyt cicho względem pozostałych? Zgłoś nam – przekazując jej tytuł i wykonawcę – a poprawimy ją! Radio nie gra? Zauważyłeś błąd techniczny? Chciałbyś o coś zapytać? Napisz!

Ulotkę w formacie PDF promującą Radio Wolne Media znajdziesz TUTAJ.

Statystyka słuchalności Radia Wolne Media znajdziesz TUTAJ.