Rejestracja

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO UŻYTKOWNIKA?

1. Przeczytaj regulamin portalu.

2. Jeśli akceptujesz regulamin, wyślij formularzem kontaktowym wiadomość o treści: „Akceptuję regulamin portalu WolneMedia.net i proszę o założenie konta użytkownika o loginie [TWÓJ LOGIN]. Jeśli jest zajęty, alternatywny login to [DRUGI LOGIN].” W miejscu [TWÓJ LOGIN] i [DRUGI LOGIN] wpisz, jaki chcesz mieć login użytkownika.

3. Konta zakładane są ręcznie przez administratora do 24 godzin od wysłania maila. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi — sprawdź zakładkę SPAM w skrzynce mailowej. Jeśli nie ma naszej wiadomości powitalnej, napisz nam o tym, wysyłając mail na adres: wolnemedia (kropka) net (małpa) interia (kropka) pl. Wyślemy drugą wiadomość powitalną z innej skrzynki pocztowej.

4. Nie zakładamy kont na adresy tymczasowe (np. 10-minutowe). Nie bój się – nie wysyłamy spamów, a jedynie ważną korespondencję dotyczącą portalu (np. upomnienia, wiadomości administracyjne, odpowiedzi na komentarze, bardzo rzadko apele do użytkowników o pomoc, jeśli są problemy ze zbiórką etc.).

SKRÓCONE ZASADY REGULAMINOWE

1. Pisz kulturalnie i na temat, szanuj innych, nikogo nie obrażaj i nie pomawiaj, nie nawołuj do popełniania przestępstw (np. samosądów) – stosuj netykietę i przestrzegaj prawa. Na portalu obowiązuje wolność słowa w zakresie rozpowszechniania myśli, idei i poglądów (nawet gdy administrator się z nimi nie zgadza), ale nie ma zgody na pieniactwo, awanturnictwo, chamstwo, szerzenie wulgarności i plucie jadem nienawiści (nawet w słusznej sprawie).

2. Nie omijaj umyślnie filtra słów wulgarnych, obelżywych i spamerskich, oraz nie edytuj komentarzy wyedytowanych przez administrację z powodu złamania regulaminu – grozi za to kara zbanowania. Zamiast kląć, użyj rozsądnej ilości „krzaczków”, np. %^*%$().

3. Nie podszywaj się pod innych i nie dyskutuj sam ze sobą.

4. Pisz samodzielnie – nie powielaj swoich ani cudzych treści, z wyjątkiem krótkich cytatów. Zamiast wklejek – stosuj linki. Pisz w języku polskim – cytaty obcojęzyczne tłumacz na język polski.

5. Dbaj o czytelność i estetykę – nie formatuj tekstu, nie przesadzaj z WIELKIMI literami, pisz czytelnie i nie zaśmiecaj strony dziwnymi ozdobnikami.

6. Nie szantażuj, nie gróź, nie atakuj, nie poniżaj, nie szykanuj i nie rozkazuj Administracji portalu – grozi za to kara zbanowania. Pomysły i sugestie przedstawiaj życzliwie.

7. Chcesz Administratora o coś zapytać, poprosić lub zwrócić uwagę? Wyślij wiadomość e-mailową. Komentarze służą do dyskutowania z innymi użytkownikami, a nie do korespondencji (Administrator nie czyta wszystkich komentarzy).

8. Administrator może wysyłać ci kilka razy w roku maile z informacjami o sytuacji portalu (np. prośbą o wsparcie portalu, gdy są problemy ze zbiórkami darowizn) lub dotyczące Twojej działalności na portalu (np. gdy złamiesz regulamin).

9. Konta bez komentarzy lub wpisów po 30 dniach od rejestracji mogą (ale nie muszą) być automatycznie usuwane.

10. Możesz posiadać tylko jedno konto użytkownika, które możesz samodzielnie usunąć. Nie wolno ci założyć nowego, gdy dostaniesz bana, bez zgody Administratora. Wszystkie publikacje i komentarze użytkowników samodzielnie likwidujących konta oraz użytkowników trwale zbanowanych są automatycznie usuwane. Komentarze innych użytkowników będące na nie odpowiedziami są usuwane lub edytowane przez Moderatorów ręcznie w celach porządkowych (w miarę ich możliwości).

11. Publikując wpis wyrażasz zgodę na jego dalsze rozpowszechnianie bez pytania Cię o zgodę. Możesz rozpowszechniać opublikowane na naszym portalu treści własnych (kategoria „Publikacje WM”) w celach niekomercyjnych pod warunkiem podania linka do źródła (Źródło: WolneMedia.net), a w celach komercyjnych tylko za zgodą Administracji portalu. Zgoda nie dotyczy treści skopiowanych ze stron zewnętrznych, które udzieliły „Wolnym Mediom” indywidualnej zgody.

12. Wszystkie szczegóły i zasady dotyczące funkcjonowania portalu „Wolne Media” oraz prawa i obowiązki Administratora, Korektorów, Moderatorów oraz Użytkowników znajdują się w pełnym, obowiązującym Regulaminie, który znajdziesz TUTAJ. Informacje o zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz TUTAJ.

Mamy jeden formularz kontaktowy do wszystkiego, dlatego pamiętaj o wpisaniu w polu „Treść postu” treści wymaganej na górze strony w punkcie 2, bo nie będzie wiadomo, czy przysyłasz wniosek o rejestrację, czy zwykłą wiadomość.

Formularz kontaktowy

Proszę wypełnić wymagane pola.