Rejestracja

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO UŻYTKOWNIKA?

1. Przeczytaj regulamin portalu.

2. Jeśli akceptujesz regulamin, wyślij na nasz adres e-mailowy (jest na samym dole) o treści: „Akceptuję regulamin portalu WolneMedia.net i proszę o założenie konta użytkownika o loginie [TWÓJ LOGIN]. Jeśli jest zajęty, alternatywny login to [DRUGI LOGIN].” W miejscu TWÓJ LOGIN i DRUGI LOGIN wpisz jaki chcesz mieć login użytkownika.

3. Konta zakładane są ręcznie przez administratora do 24 godzin od wysłania maila. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi – sprawdź zakładkę SPAM w skrzynce mailowej. Jeśli nie ma naszej wiadomości powitalnej, napisz nam o tym (m.in. na „Facebooku”). Czasami nasze maile są blokowane przez antyspamy serwerowe. Wyślemy drugi list powitalny z innego e-maila.

4. Nie zakładamy kont na adresy tymczasowe (np. 10-minutowe). Nie bój się – nie wysyłamy spamów, a jedynie ważną korespondencję dotyczącą portalu (np. upomnienia, wiadomości administracyjne, odpowiedzi na komentarze, bardzo rzadko apele do użytkowników o pomoc, jeśli są problemy ze zbiórką etc.).

SKRÓCONE ZASADY REGULAMINOWE

1. Pisz kulturalnie i na temat, szanuj innych, nikogo nie obrażaj i nie pomawiaj, nie nawołuj do popełniania przestępstw (np. samosądów) – stosuj netykietę i przestrzegaj prawa. Na portalu obowiązuje wolność słowa w zakresie rozpowszechniania myśli, idei i poglądów (nawet gdy administrator się z nimi nie zgadza), ale nie ma zgody na szerzenie wulgarności i plucie jadem nienawiści (nawet w słusznej sprawie).

2. Nie omijaj umyślnie filtra wulgaryzmów, obelg i spamu – grozi za to kara zbanowania. Zamiast kląć, użyj rozsądnej ilości „krzaczków”, np. %^*%$().

3. Nie podszywaj się pod innych i nie dyskutuj sam ze sobą.

4. Pisz samodzielnie – nie powielaj swoich ani cudzych treści, za wyjątkiem krótkich cytatów. Zamiast wklejek – stosuj linki. Pisz w języku polskim – cytaty obcojęzyczne tłumacz na język polski.

5. Dbaj o czytelność i estetykę – nie formatuj tekstu, nie przesadzaj z WIELKIMI literami, pisz czytelnie i nie zaśmiecaj strony dziwnymi ozdobnikami.

6. Nie szantażuj, nie atakuj i nie rozkazuj Administracji portalu – grozi za to kara zbanowania. Pomysły i sugestie przedstawiaj życzliwie.

7. Chcesz Administratora o coś zapytać, poprosić lub zwrócić uwagę? Napisz e-mail a nie komentarz (Administrator nie czyta wszystkich komentarzy).

8. Administrator może wysyłać Ci kilka razy w roku maile z informacjami o sytuacji portalu, prośbą o wsparcie portalu (np. gdy są problemy ze zbiórkami darowizn) lub dotyczące Twojej działalności na portalu (np. złamania regulaminu).

9. Konta bez komentarzy lub wpisów po 30 dniach od rejestracji mogą być automatycznie usuwane.

10. Możesz posiadać tylko jedno konto użytkownika, które możesz samodzielnie usunąć. Nie wolno ci założyć nowego, gdy dostaniesz bana. Wszystkie publikacje i komentarze użytkowników samodzielnie likwidujących konta oraz użytkowników trwale zbanowanych są automatycznie usuwane. Komentarze innych użytkowników będące na nie odpowiedziami są usuwane lub edytowane przez Moderatorów ręcznie w celach porządkowych (w miarę ich możliwości).

11. Publikując treść wyrażasz zgodę na jej dalsze rozpowszechnianie bez pytania Cię o zgodę. Możesz rozpowszechniać opublikowane treści w celach niekomercyjnych pod warunkiem podania linka do źródła (Źródło: WolneMedia.net), a w celach komercyjnych tylko za zgodą Administracji portalu. Zgoda nie dotyczy treści skopiowanych ze stron zewnętrznych, które udzieliły „Wolnym Mediom” indywidualnej zgody.

12. Wszystkie szczegóły i zasady dotyczące funkcjonowania portalu „Wolne Media” oraz prawa i obowiązki Administratora, Korektorów, Moderatorów oraz Użytkowników znajdują się w pełnym, obowiązującym Regulaminie, który znajdziesz TUTAJ. Informacje o zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz TUTAJ.

NASZ E-MAIL

Wiele serwisów pocztowych, aby utrudnić nam działalność, wpisało naszą domenę internetową na listę spamerską. Dlatego prośbę o założenie konta najlepiej wysłać na oba poniższe adresy:

redakcja (małpa) wolnemedia (kropka) net

wolnemedia (kropka) net (małpa) interia (kropka) pl

Są to adresy PRYWATNE a nie firmowe, ponieważ nasz portal nie jest firmą, dlatego zabrania się wykorzystywania ich do wysyłania ofert marketingowych, reklam, spamów, zapytań o zgodę na przysłanie oferty handlowej, wpisywania go na listy mailingowe, subskrypcje, handlowania nim, itp.