Prawa autorskie – licencje i uzyskane zgody na kopiowanie

Jeżeli interesuje cię uzyskanie zgody na przekopiowanie tekstów opublikowanych w “Wolnych Mediach” zjedź na sam dół tekstu.

FILMY

Na serwerze portalu „Wolne Media” nie umieszczono ani jednego pliku filmowego. Publikujemy wyłącznie wklejki iframe i playery video z podlinkowanymi plikami mp4 ze stron zewnętrznych (np. z YouTube.com, Rumble.com, BitChute.com itp.), dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za treści zewnętrznych stron internetowych.

Poprawność prawną takiego stanowiska potwierdził Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Według wyroku trybunału, osadzanie filmów na stronach internetowych nie jest piractwem nawet wtedy, gdy film na stronie źródłowej (z której pochodzi kod embed) został opublikowany z naruszeniem prawa autorskiego. Więcej informacji TUTAJ.

Wszystkie strony, do których filmów linkujemy, w regulaminach akceptowanych podczas rejestracji przez użytkowników zabraniają zamieszczania na nich materiałów niezgodnych z prawem autorskim. Nie jesteśmy w stanie weryfikować licencji wszystkich filmów zamieszczonych w internecie, dlatego zakładamy w dobrej wierze, że osoba lub firma, która je zamieściła, posiada do nich prawa autorskie lub zgodę właściciela praw autorskich na rozpowszechnianie w internecie.

Przypadki naruszenia praw autorskich do materiałów filmowych należy zgłaszać firmom, na których serwerach są zamieszczone. Gdy znikną z ich serwera (np. z serwera YouTube), nasze linki nie będą działać.

Ponieważ szanujemy prawa autorskie, dlatego linki do filmów można usuwać z naszej strony. Jeżeli zauważyłeś, że na naszym portalu zamieszczono materiał filmowy, do którego posiadasz prawa autorskie, które możesz niezbicie wykazać, poinformuj nas o tym, a my niezwłocznie usuniemy link do filmu. W wiadomości należy wskazać materiał naruszający prawa autorskie, uzasadnić żądania i oświadczyć, że posiadasz do niego prawa autorskie lub reprezentujesz właściciela praw autorskich na mocy zawartej z nim umowy. Link zostanie wówczas bezzwłocznie usunięty.

PRZEDRUKI W “WOLNYCH MEDIACH” ZE ŹRÓDEŁ ZEWNĘTRZNYCH

Administracja “Wolnych Mediów” dokłada wielkich starań, aby wszystkie opublikowane na naszej stronie materiały nie naruszały praw autorskich. Dlatego stosujemy czworaki system działalności:

1. Artykuły do których publikacji nie posiadamy zgody właściciela praw autorskich stanowią dla nas podstawę do tworzenia własnych opracowań z zastosowaniem wyraźnych cytatów i powoływania się na źródło.

2. Artykuły chronione prawami autorskimi (Copyright) publikujemy za zgodą redakcji strony internetowej, autora tekstu lub wydawcy, podając link zwrotny do źródła. Fragmenty korespondencji z udzieloną zgodą publikujemy poniżej.

3. Artykuły opatrzone licencją “Copyleft”, “Creative Commons” lub inną formą licencji, publikujemy zgodnie z wyznaczonymi przez autora warunkami, a informację o warunkach licencyjnych podajemy poniżej.

4. Publikacja materiałów własnych – tworzonych specjalnie dla “Wolnych Mediów”, siłą rzeczy nie naruszają praw autorskich.

Jeżeli któryś z opublikowanych u nas materiałów narusza twoje prawa autorskie, prosimy o bezzwłoczny kontakt z redakcją w celu wyjaśnienia sprawy. Jeżeli materiał faktycznie narusza prawa autorskie – zostanie usunięty. Kopiując materiały ze stron źródłowych, które udzieliły licencji lub zgody na ich kopiowanie, zakładamy że zamieszczono je na nich z poszanowaniem prawa autorskiego.

WYKAZ LICENCJI

Oto skrót warunków licencyjnych opublikowanych na stronach wyrażających zgodę na przedruki bez konieczności przeprowadzania korespondencji oraz korespondencja, którą “Wolne Media” przeprowadziły z poszczególnymi redakcjami gazet i stron internetowych. Na portalu publikujemy też treści z niewymienionych niżej stron udostępniających materiały na licencjach Creative Commons oraz ze stron, które współpracują z nami, a nawet samodzielnie kopiują treści ze swoich stron na naszym portalu.

3DROGA.PL

Witam!

Jesteśmy otwarci na kopiowanie artykułów znajdujących się na naszej stronie. Prosimy tylko o wyraźne zaznaczenie autora i źródła, z którego pochodzi artykuł. W razie problemów proszę kontaktować się ze mną za pośrednictwem tego adresu email.

Z narodowym pozdrowieniem:
Kamil Gil
Redaktor Portalu 3droga.pl
(pismo z dnia 12.06.2016)

ABC NIEPODLEGLOŚĆ

Panie Hawranek, już dla samego nazwiska muszę się zgodzić😉

życzę powodzenia i pozdrawiam:
Janek Kowalski
(pismo z dnia 18.02.2024)

ALEJA KOMIKSU

Wyrażam zgodę na przedruki materiałów z serwisu Aleja Komiksu. Proszę o niewprowadzanie bez konsultacji zmian do treści tekstów. Proszę o podanie źródła, autora i aktywnego linku do naszej strony www (www.komiks.nast.pl).

Grzegorz Ciecieląg
Aleja Komiksu
(pismo z dnia 21.04.2007)

ALTERNATYWA

Wyrażam zgodę na “przedruki” tych publikacji o których Pan wspomina [chodzi o teksty tworzone dla “Alternatywy” – przypis Wolne Media]. Proszę jednak o podanie źródła w postaci aktywnego linku: http://www.alternatywa.com

Pozdrawiam:
J. Milewczyk
(pismo z dnia 27.03.2007)

ARABIA

Artykuły z Arabii.pl publikujemy na warunkach licencji Creative Commons dostępnej tutaj.

ASYLON

(…) Hej:-)

Bardzo chętnie podejmę współpracę z portalem Wolne Media – oczywiście możecie kopiować moje teksty z bloga, ale za podaniem źródła/linka. (…)

Pozdrawiam,
riefka (…)
(wiadomość z dnia 05.01.2008)

ATEISTA

Witam.

Taka zgoda oczywiście jest udzielana wszystkim wydawcom pod dwoma warunkami:
1. Niewprowadzanie zmian do treści tekstu
2. Załączenie stosownej informacji o pierwotnym pochodzeniu tekstu (w przypadku publikacji internetowych, w postaci widocznego hiperlinku do strony Ateista.pl).
Możecie Państwo zatem bez przeszkód korzystać z naszych materiałów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia:
Przemysław Piela
Red. nacz. Ateista.pl
(pismo z dnia 02.04.2007)

AUTENTYK

(…) Oczywiście zgadzamy się na przedruk tekstów w niezmienionej formie, ale tylko autorów wymienionych w stopce redakcyjnej, ponieważ niektóre teksty też są przedrukowane. (…)

Julian “jul” Ćwirko
Red. nacz. Autentyk.info
(pismo z dnia 12.08.2007)

Aktualizacja: Zgodę cofnięto 05.06.2009 r.

BANKOWA OKUPACJA

Jak najbardziej zgoda na umieszczanie wszystkich tekstów i filmów.

Pozdrawiam,
davidoski
(pismo z dnia 07.11.2011)

CENTRUM INFORMACJI ANARCHISTYCZNEJ

Artykuły z Centrum Informacji Anarchistycznej publikujemy na warunkach licencji Creative Commons dostępnej tutaj.

CENTRUM NIEZALEŻNYCH MEDIÓW – POLSKA

Oświadczenie opublikowane na stronie Indymediów w stopce: “Wszystkie teksty zawarte na witrynie polskich Indymediów mogą być przedrukowywane w celach niekomercyjnych (za podaniem źródła), chyba że autor zastrzegł sobie prawa autorskie.”

CHIŃSKIE RADIO MIĘDZYNARODOWE

Szanowny Panie Redaktorze. Zgodziliśmy się na Pana propozycję (przedruków – przypis “Wolne Media”) . Tylko podczas przekopiowania naszych tekstów i newsów z naszej strony internetowej prosimy o opatrywanie ich informacją o źródle i aktywnym linkiem zwrotnym do strony polish.cri.cn.

Pozdrawiamy!
Redakcja Polska CRI
(pismo z dnia 13.06.2007)

CODZIENNIK24.PL

Oświadczenie opublikowane TUTAJ:

“Przedruki i udostępnianie publikacji, zdjęć i filmów których jesteśmy autorami jest dozwolone, bezpłatne i wskazane, jeżeli podasz adres źródłowy. Artykuły których nie jesteśmy autorami są objęte z urzędu prawem autorskim należnym poszczególnym portalom/autorom i w każdym przypadku w zależności od woli autora mogą być inne.”

Oznacza to, że “Wolne Media” mogą kopiować artykuły własne ze strony “Codziennik 24”.

COOLTURA

Witam
Jak najbardziej może Pan kopiować materiały ze strony Cooltura.co.uk – oczywiście na tych samych warunkach co poprzednio (ws. “eLondynu” – przypis WM).

Pozdrawiam
Kordian Klaczyński
(pismo z dnia 30.11.2015)

Aktualizacja: Zgodę na kopiowanie cofnął nowy redaktor naczelny Marcin Urban dnia 09.01.2020 r.

DARMOWA ENERGIA

Witam.

Ok. Zgadzam się. (…)

Pozdrawiam:
Krzysztof Baranowicz
(pismo z dnia 29.04.2007)

DELFI

Szanowny Panie Maurycy, bardzo się cieszę, że chce Pan z nami współpracować. Oczywiście może Pan zamieszczać nasze teksty z podaniem źródła i linkiem. (…)

Serdecznie pozdrawiam
Antoni Radczenko
redaktor PL DELFI
(pismo z dnia 26.04.2012)

DOBRE PROGRAMY

Szczegółowe warunki kopiowania określa Regulamin art. VII punkt 1 o treści: “Kopiowanie, reprodukowanie tekstów i elementów z Portalu dobreprogramy, w całości, lub w części bez wcześniejszej, pisemnej zgody jest zabronione. Wyjątek stanowią informacje zawarte w dziale aktualności, publikowanie ich w jakichkolwiek materiałach jest dozwolone w przypadku podania jako źródła nazwy serwisu w postaci “dobreprogramy.pl” bądź “http://dobreprogramy.pl”. Jeśli materiał publikowany jest w Internecie należy również umieścić link do serwisu.”

Po zmianie zasad i wprowadzeniu zakazu kopiowania, wszystkie treści zostały na portalu WM usunięte. Jeśli jakaś ocalała, prosimy o kontakt, a natychmiast zostanie usunięta.

DZIENNIK INTERNAUTÓW

Szczegółowe warunki przedruków z “Dziennika Internautów” były dostępne pod adresem http://di.com.pl/przedruk.php. Według nich należało linkować do “Dziennika Internautów” oraz zakładały zgodę na kopiowanie średnio 1 artykułu dziennie. Po zorientowaniu się, że treść licencji znikła z ww. strony, “Wolne Media” zapytały “Dziennik Internautów” o zgodę na dalsze kopiowanie i otrzymały następującą odpowiedź:

“Witam
Możecie dalej przedrukowywać na dotychczasowych zasadach. (…)

Miłego dnia,
Krzysztof Gontarek
Dziennik Internautów”
(pismo z dnia 23.02.2012)

EDUKACJA I DIALOG

Wyrażam zgodę.

Stanisław Wieckowski
sekr. red.
(pismo z dnia 11.05.2007)

DZIENNIK TRYBUNA

Zgoda uzyskana mailowo z Trybuna.eu. Po zmianie adresu na Trybuna.info, ponowna zgoda uzyskana za pośrednictwem “Facebooka” dnia 30.06.2018 r. o godz. 11.00.

EKOLOGIA.PL

Witam.

Bardzo chętnie zamieścimy artykuły u Państwa. (…)

Pozdrawiam
Andrzej Lachowski
Dyrektor Strategiczny Ekologia.pl
(pismo z dnia 22.06.2011)

Aktualizacja: Zgoda na publikowanie całych artykułów została 04.06.2014 r. cofnięta przez Magdalenę Nowak – Sales & Marketing Manager portalu Ekologia.pl – z powodu zmiany redakcyjnej polityki publikowania.

ELONDYN

Witam.

Oczywiście proszę kopiować wybrane artykuły, ale tak jak Pan zaznaczył – podanie autora, źródła i koniecznie aktywny link.

Pozdrawiam:
Kordian Klaczyński
(pismo z dnia 22.09.2008)

Aktualizacja: Zgoda przestała obowiązywać po zmianie witryny w “Maximus”. Przedłużono zgodę na kopiowanie ze strony „Cooltura” (patrz wyżej).

FAKTY I MITY

Witam!

Proszę się nie krępować i korzystać do woli z tekstów “FiM”, oczywiście z każdorazowym podaniem ich źródła. Życzę dużego sukcesu!

Pozdrawiam:
Roman Kotliński-Jonasz
Redaktor Naczelny “FiM”
(pismo z dnia 04.04.2007)

FUNDACJA NAUTILUS

Witamy,

Oczywiście, nigdy nie ma żadnego problemu w korzystaniu z naszych materiałów, jeśli tylko jest podane źródło.

Pozdrawiamy
FN
(pismo z 13.07.2017)

GEOPOLITYKA

Witam serdecznie,

Nie ma problemu (…) [zgoda dotyczy tekstów tworzonych dla ECAG, dla pozostałych wymagana jest dodatkowa zgoda – przypis WM]

Pozdrawiam
Marcin Domagała
ECAG
(pismo z dnia 27.07.2011)

GLOBAL VOICES – POLSKI

Artykuły z Global Voices publikujemy na warunkach licencji Creative Commons dostępnej tutaj.

GŁOS ROSJI

Treść oświadczenia ze stopki “Głosu Rosji”: “Wszystkie prawa zastrzeżone. Pełne bądź częściowe wykorzystanie materiałów możliwe jest jedynie po podaniu linka do „Głosu Rosji” (w Internecie – hiperłącza).”

GONIEC (TORONTO)

Oczywiście, bardzo chętnie, na zasadach wzajemności.

Pozdrawiam serdecznie
Andrzej Kumor
(pismo z dnia 18.10.2008)

HARCE

Materiały dostępne na licencji Creative Commons dostępnej tutaj.

HISTMAG.ORG

Artykuły z Histmag.org 73 publikujemy na warunkach licencji Creative Commons (Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska) dostępnej tutaj.

HOTNEWS

Zgoda uzyskana 26.08.2009 za pomocą komunikatora Gadu-Gadu.

Aktualizacja: Z newsów z HotNewsa zrezygnowano z powodu dużej ilości materiałów publikowanych bez zgody i wiedzy autorów.

INDEKS 73

Artykuły z Indeksu 73 publikujemy na warunkach licencji Creative Commons dostępnej tutaj.

INFORMACJE.IS

,

ICELAND NEWS POLSKA

Zgoda uzyskana w wyniku wymiany korespondencji pocztą elektroniczną 12 grudnia 2011 r. Strona zmieniła z czasem nazwę na “Iceland News Polska” i przekierowała domenę na icelandnews.is.

INFRA

Oświadczenie w stopce: “Kopiowanie artykułów ze strony tylko przy podaniu pełnego źródła i linku do oryginalnego artykułu.”

INTERNETOWA BIBLIOTEKA WOLNOŚCIOWA

Artykuły z I.B.W. publikujemy na warunkach licencji Creative Commons dostępnej tutaj.

INNE MEDIUM

Zgoda uzyskana drogą mailową 05.10.2016 r. od Cypriana Gąsiorowskiego. Można kopiować, ale pod warunkiem zachowania umiaru.

ICPPC – MIĘDZYNARODOWA KOALICJA DLA OCHRONY POLSKIEJ WSI

Witam (…)

Co do kopiowania naszych materiałów to pierwszy raz dostałam to pytanie… oczywiście możecie z podaniem źródła. (…)

Pozdrawiam,
Jadwiga Łopata
(pismo z dnia 22.05.2009)

JACEK SIERPIŃSKI

Proszę bardzo…. prosiłbym tylko o podawanie źródła…

Jacek Sierpiński
(pismo z dnia 10.05.2007)

KAMPANIA SOLIDARNOŚCI Z PALESTYNĄ

Witam.

Jasne, jak najbardziej [zgadzam się na kopiowanie] – jedyny warunek to podanie źródła www.kampania-palestyna.pl.

Pozdrowienia:
Aneta
(pismo z wiosny 2010)

MONITORING BEZPIECZEŃSTWA ZIEMI

Witam
Nie widzę żadnego problemu proszę tylko opatrzyć zapożyczone artykuły linkiem (…)

Pozdrawiam
Damian Pysz
(pismo z dnia 06.01.2018)

KOPALNIA WIEDZY

Dzień dobry.

Proszę kopiować. Każdy news proszę podpisać nazwiskiem autora oraz aktywnym linkiem do strony głównej serwisu.

Pozdrawiam,
Mariusz Błoński
KopalniaWiedzy.pl
(pismo z dnia 04.01.2011)

KRZYK.INFO

Witaj!

(…) Propozycje z jakimi wychodzisz bardzo mi się podobają. Zgodę na tzw. przedruki naszych tekstów u was – rzecz jasna wybranych przez Ciebie – wyrażam od razu. Bezproblemowo ta sama zasada mogłaby działać w drugą stronę. Jedyny i chyba oczywisty warunek, to podanie źródła i autora przy każdym tekście. (…)

Z pozdrowieniami:
Konrad Gramont
(pismo z dnia 19.04.2007)

KOSMICZNE UJAWNIENIE

Witam

Jeśli teksty będą publikowane w pełni tym bardziej ma Pan naszą zgodę na ich publikację.

Pozdrawiam,
Kosmiczne Ujawnienie
(pismo z dnia 13.07.2017)

LE MONDE DIPLOMATIQUE – EDYCJA POLSKA

Witam.

Oczywiście możecie przedrukowywać teksty z naszej strony, zarówno te bieżące jak i z numerów archiwalnych (niektóre są całkiem ponadczasowe). Oczywiście z linkiem do nas.

Pozdrawiam serdecznie,
Przemysław Wielgosz
Redaktor naczelny
Le Monde diplomatique – edycja polska
(pismo z dnia 08.02.2008)

LEWICOWO

Artykuły z Lewicowa publikujemy na warunkach licencji Creative Commons dostępnej tutaj.

LIBERATOR

OK. nie ma problemu. (…)

Pozdrawiam:
Admin
(pismo z dnia 04.04.2007)

LISTY Z NASZEGO SADU

Zgoda na kopiowanie udzielona przez p. Andrzeja Koraszewskiego 15.02.2014 r.:

“Tak, nie ma problemu, oczywiście z podaniem linku do nas. Prosimy o uwagę, przy niektórych tłumaczeniach mogą być szczególne zastrzeżenia zabraniające dalszego powielania bez otrzymania osobnego pozwolenia autora tekstu lub zdjęć. A.K.”

Aktualizacja: Zgodę na kopiowanie nowych treści wycofano 02.10.2016 r. Wycofanie zgody nie dotyczy treści opublikowanych od 15.02.2016 do 02.10.2016.

MACIEJ D. – ANARCHISTYCZNY BLOG

Licencja Copyleft. Oświadczenie ze strony autora: “teksty są wolno dostępne – można je dowolnie rozprowadzać, publikować (zarówno w celach niekomercyjnych jak i komercyjnych), prosiłbym jednak o uznanie autorstwa.”

MEDIA NARODOWE

„Jest zgoda. Pozdrawiamy :)”

Redakcja Media Narodowe
(Wiadomość mailowa z adresu dnia 19.11.2021)

MEDIA RP

Wszystkie artykuły z portalu www.mediarp.pl są dostępne na licencji Creative Commons BY-SA 3.0 PL a to oznacza, że wskazane jest kopiowanie, wykorzystywanie wszelkich materiałów. Jeśli jest to możliwe, proszę podawać źródło ale najważniejsze jest przekazywanie wszystkim ! Twórzmy niezależne i wolne media ! Życzę wszystkiego dobrego redaktorom portalu wolnemedia.net oraz życzę dalszego, szybkiego rozwoju. Niech żyje wolna informacja.

Redaktor naczelny mediarp.pl
Andrzej Wiśniewski
(Wiadomość wklejona w komentarzu na stronie WM z dnia 01.02.2012)

MEDIUM PUBLICZNE

Oświadczenie ze strony MediumPubliczne.pl: “Medium Publiczne zezwala na swobodne cytowanie i przedrukowywanie treści tu zawartych na innych stronach wolnego i nie komercyjnego internetu bez zmiany sensu, zawartości i tytułów wypowiedzi, oraz pod warunkiem zacytowania źródła i podania właściwego linku źródłowego.”

MONITORPOLSKI’S BLOG

Odpowiedź na zapytanie o kopiowanie:

Oczywiście! Nigdzie nie robię zastrzeżenia, chodzi o to by się informacja rozeszła. A jak podacie źródło to tym fajniej. Niedługo ruszam z portalem monitor-polski.pl, wszystko będzie trochę bardziej uporządkowane.

M.
(pismo z dnia 25.04.2012)

NAJWYZSZY CZAS!

Odpowiedź na zapytanie o kopiowanie:

Proszę się częstować.
Pozdrawiam,
Tomasz Sommer
(pismo z dnia 24.02.2023)

NA PROGU NIEZNANEGO

Witam.

Dziękujemy za maila. Tak, jesteśmy zainteresowani współpracą. Z artykułami do Waszego serwisu nie będzie żadnego problemu. (…)

Pozdrawiam:
Marcin Mizera
Redakcja serwisu NPN
(pismo z dnia 29.03.2007)

NEON24.PL

Odpowiedź na pytanie o kopiowanie:

Jeśli zostaną zachowane dobre obyczaje internetowe w sprawie cytowanie to jak najbardziej, nie mamy nic przeciwko. NEon24.pl także jest portalem niekomercyjnym.

Pozdrawiamy:
Neon24.pl
(pismo z dnia 20.11.2014)

NEWSERIA

Materiały z Newserii publikowane są na licencji, której warunki można przeczytać TUTAJ.

NEXUS

Witam. Wyrażam zgodę i pozdrawiam.

Ryszard Fiejtek
(pismo z dnia 27.03.2007)

NIE

(…) Wyrażamy zgodę na wykorzystanie naszych publikacji, na warunkach które podaliście. Proszę tylko o informację raz na jakiś czas co umieściliście na swojej stronie.

Anna Hawrylecka
Sekretarz Redakcji
(pismo z dnia 17.05.2007)

NIEPOPRAWNI

Witam!

Skonsultowałem się z resztą redakcji niepoprawnych i jest zgoda na kopiowanie tekstów pod podanymi [w liście – przypis WM] przez Pana warunkami. Liczymy na udaną współpracę.

Pozdrawiam:
Gawrion
(pismo dnia 13.09.2008)

Zgoda została z czasem cofnięta.

NIEZALEŻNY SERWIS INFORMACYJNY

Treść stopki redakcyjnej: “Kopiowanie dozwolone pod warunkiem podania źródła: Iskry.pl”

NIGDY WIĘCEJ

Witam!

Zgadzamy się na przedruk pojedynczych tekstów z podaniem źródła i linku.

Pozdrawiam serdecznie:
Marcin Kornak
Redaktor naczelny magazynu “Nigdy Więcej”
(pismo z dnia 03.02.2009)

NOWY EKRAN

Witam

Decyzją redaktora naczelnego Łażącego Łazarza może pan kopiować wybrane przez siebie materiały, pod warunkiem opatrzenia kopiowanych materiałów linkami źródłowymi prowadzącymi do wpisów poszczególnych autorów/blogerów.

Pozdrawiam
Mirosław Jamro Pluszak
Redaktor & Administrator
(pismo z dnia 25.07.2011)

OBSERWATOR POLITYCZNY

Informacja ze stopki redakcyjnej: “Materiały prasowe udostępnia się na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska“.

OBYWATEL / NOWY OBYWATEL

Witam!

Materiały z naszej strony (zarówno notki z działu aktualności, jak i pełne wersje artykułów z papierowej edycji pisma, sukcesywnie uzupełniane w dziale “archiwum”) jak najbardziej można przedrukowywać, za podaniem źródła. Jest to wręcz wskazane – pismo działa na zasadach non-profit, właśnie po to, żeby nagłaśniać pewne wydarzenia i zjawiska.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie,
pozdrawiam,
Michał Sobczyk
z-ca redaktora naczelnego
Magazyn “Obywatel”
(pismo z dnia 28.04.2007)

POLISH EXPRESS

Szanowni Państwo,

z dużym zainteresowaniem obserwuję jak szybko rośnie Państwa portal i w jak dobrym kierunku się systematycznie rozwija. Kieruję najbardziej rozpoznawalnym tytułem w Wielkiej Brytanii wśród Polaków tu mieszkających, ale nie tylko. „Polish Express” również przyświeca podobny cel, jaki mają „Wolne Media”. (…) Daję więc Państwu dostęp do naszych artykułów. (…) Niezależnie od tego czy będziecie publikować całość czy tylko część tekstu proszę dodawać [do linka źródła]: rel=”canonical” (…)

Pozdrawiam serdecznie,
Ilona Korzeniowska
(pismo z dnia 22.09.2017)

POMAGAMY

Witam,
pozwalamy na korzystanie z zasobów naszej strony ww.pomagamy.pl pod warunkiem podania autora artykułu oraz linka do strony.

Pozdrawiam,
Sylwia Sierocińska
Polska Akcja Humanitarna
Dział Edukacji Humanitarnej i Rozwojowej

PORTAL SPRAW ZAGRANICZNYCH

Witam!

Nie widzę najmniejszego problemu jeśli tak jak Państwo piszą przedruk będzie zawierał pełną nazwę źródła (Portal Spraw Zagranicznych psz.pl) oraz aktywnego linka do naszej strony.

Pozdrawiam
Maciej Konarski
(pismo z dnia 09.02.2008)

Zgoda została wycofana z dniem 01.02.2010 z adnotacją, że dotychczas opublikowane materiały mogą pozostać na stronie portalu.

PRO LUSATIA

Zdravo!

Stowarzyszenie Pro Lusatia udziela pozwolenia na kopiowanie zawartości strony www.prolusatia.pl i publikowanie jej na stronie Wolne Media, z informacją skąd pochodzi artykuł wraz z odnośnikiem zwrotnym.

Slava!
Michał-Siristru
(pismo z dnia 05.06.2009)

PRZEGLĄD SOCJALISTYCZNY

Witam.

Dziękuję za zainteresowanie naszymi publikacjami. Wyrażamy zgodę na ich publikowanie na Waszym portalu w oparciu o przedstawione zasady.

Łączę pozdrowienia i życzenia dalszego rozwoju:
Andrzej Ziemski
red. naczelny
(pismo z dnia 03.11.2012)

RACJONALISTA

“Wolne Media” mogą kopiować ze strony Racjonalista.pl tylko artykuły Mariusza Agnosiewicza. Artykułów innych autorów nie można przekopiowywać. Indywidualnej zgody udzielił p. Mariusz Agnosiewicz drogą korespondencji elektronicznej dnia 28.07.2014 r.

RECYKLING IDEI

Jeżeli nie zaznaczono inaczej, wszystkie teksty własne serwisu “Recykling Idei” mogą być powielane w celach niekomercyjnych za podaniem źródła i aktywnego odnośnika do niniejszej strony. Wszelkie teksty zaczerpnięte z innych mediów są przedmiotem ich własnej polityki praw autorskich i do nich należy występować o jakiekolwiek pozwolenia.

(opublikowane na stronie “Recyklingu Idei” oświadczenie redakcji)

Aktualizacja: Strona zmieniła adres i usunęła oświadczenie redakcji o zgodzie na kopiowanie, w związku z czym “Wolne Media” wycofały się z kopiowania nowych treści.

RODZIMY KOŚCIÓŁ POLSKI

Naturalnie wyrażamy zgodę na czerpanie z materiałów naszego portalu, przy podaniu źrodła pochodzenia zaczerpniętych art’ów. Jeśli będzie okazja to naturalnie również coś dla was skrobniemy.pozdrawiam:
www.rkp.pl
(pismo z dnia 29.03.2007)

RÓWNOŚĆ

Witam. Przegadałem sprawę przedruków naszych tekstów na Pana portalu. Proszę śmiało korzystać.
Pozdrawiam
Piotr Jastrzębski
(pismo z dnia 29.01.2016)

SEKRETY ZDROWIA

Oświadczenie redakcji ze stopki portalu: „Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na portalu wskazane, oczywiście z podaniem źródła (pełnego linku).”

W lipcu 2020 r. zauważono zmianę w stopce redakcyjnej strony Sekrety-Zdrowia.org i wprowadzenie zakazu kopiowania. Usunięto wszystkie znalezione na portalu WM treści z „Sekretów Zdrowia” (choć prawo nie powinno działać wstecz). Jeśli znajdziesz jakąś treść, która ocalała, napisz nam o tym, a zostanie będzie usunięta.

SLAWOSLAW.PL

Dzień dobry, nie mamy nic przeciwko dalszemu publikowaniu naszych tekstów. Nawet na naszej stronie znajduje się informacja, że teksty są udostępniane na licencji Creative Commons. Wymagamy wyłącznie uznania autorstwa, podania źródła i tego, by nikt nie czerpał zysków z publikowania naszych tekstów.

Pozdrawiam
Kamil Gołdowski
(pismo z dnia 23.08.2017)

Na stronie “Sławosław” można znaleźć informację o licencji CC BY-NC-SA 4.0. Licencja nie obejmuje ilustracji.

SPRAWIEDLIWY HANDEL

Witam, oczywiście, jak najbardziej zgadzamy się na przedruki z podaniem źródła strony do “Wolnych Mediów”. Z naszej strony możemy zaoferować wymiane linków.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za informacje
Aneta Jerska
(pismo z dnia 30.01.2008)

STEFCZYK.INFO

Wyrażamy zgodę na cytowanie naszych artykułów po opatrzeniu ich nazwiskiem autora (jeśli występuje) i podaniu jako źródła Stefczyk.info z aktywnym linkiem. Zastrzegamy jeden wyjątek – nie możemy udzielić zgody na kopiowanie artykułów podpisanych PAP. Dziękujemy za zainteresowanie nasza nową stroną. (…)

Maciek Bogdanowicz
z-ca red. nacz.
(pismo z dnia 21.11.2011)

STRAJK.EU

Zgoda udzielona przez redaktor naczelną – Agnieszkę Wołk-Łaniewską – w wiadomości z dnia 29.12.2014 r. Została dodatkowo potwierdzona e-mailem w dniu 29.11.2022 r.:

Szanowny Panie, informuję, że wyrażam zgodę na kopiowanie artykułów (i materiałów filmowych) z Portalu Strajk, pod warunkiem wskazania źródła.
Pozdrawiam:
Maciej Wiśniowski
redaktor naczelny

ŚWIAT INACZEJ

(…) udzielam zgody na umieszczanie moich tekstów z bloga Świat Inaczej w portalu Wolne Media, pod warunkiem, że zostaną podane:
– informacja o autorze;
– i aktywny link do źródła – czyli do notki w blogu.

Ja też pozdrawiam i życzę sukcesu strony:
Maciek Kuźmicz
(pismo z dnia 08.09.2008)

WIADOMOŚCI24.PL

Dzień dobry… (…)

Mamy prawo rozpowszechniać tylko to co napisał konkretny autor. A więc nie PAP, IAR, Echo Miasta, czy Polska, lub jeden z innych tytułów lub np. NGO.pl.

1. A zatem materiał [opublikowany w WM – przypis WM] musi pochodzić od konkretnej osoby, która ma u nas profil.
2. Zdjęcia w materiale pochodzące z PAP, AKPA, czy innych źródeł nieautroskich też nie możecie wykorzystać.
3. Ja się zgadzam na maksiumu 1 pełny materiał dziennie (…).
4. Zawsze proszę o podanie pełnych danych autora, linku do naszej strony (lub profilu autora) oraz jeśli można dodanie logo naszego. (…)

Pozdrawiam:
Paweł Nowacki
red. naczelny Wiadomości24.pl
(pismo z dnia 01.09.2008)

Aktualizacja: W maju 2009 r. zmieniono formę zgody Redakcji. Możemy kopiować pod warunkiem uzyskania dodatkowej zgody autorów publikujących w Wiadomościach24.pl.

WITOLD FILIPOWICZ

Witam.

Wygląda ciekawie. OK, można “przedrukować”, jedyny warunek to do bez żadnych “poprawek” bez konsultacji i oczywiście z podaniem autora tekstu. Moją rodzimą “przystanią” jest Magazyn Kontrateksty – www.kontrateksty.pl – jeśli nie sprawi to różnicy, to byłoby dobrze dołączać taki odnośnik. Zresztą i z Kontratekstów też można coś tam “przedrukować” jak się spodoba, też z zachowaniem praw autorskich i prawa prasowego – autor i skąd tekst.

Pozdrawiam:
WF
(pismo z dnia 30.03.2007)

WŁASNOWIERCA

Wyrażamy zgodę na przedruki pod warunkiem podania linku zwrotnego do “Własnowiercy”.

Redakcja “Własnowiercy”
(pismo z dnia 01.04.2007)

WWF POLSKA

(…) Jeśli przy artykułach znajdzie sie adnotacja “żródło: WWF Polska”, nie widzimy problemu z wykorzystywaniem materiałów z naszych stron internetowych.

Pozdrawiam serdecznie:
Anna Piekut
Specjalista ds. kontaktów z mediami WWF Polska
(pismo z dnia 17.04.2007)

VIVA PALESTYNA!

Witam!

Wszystkie nasze texty można kopiować z zaznaczeniem skąd pochodzą (linkiem). Jesli chodzi o tłumaczenia to zwykle w nagłówku jest podane skąd pochodzą – jeśli ‘własne’ to autorami jest nasza redakcja. Są to informacje zaczerpnięte z arabskich serwisow informacyjnych (zmixowane).

Pozdrawiam:
V.
(pismo z 11.04.2007)

ZUNR – Zachodnio-Ukraińskie Nowości i Refleksje

Informacja ze stopki na stronie pl.ZUNR.eu: „Informacje są publikowane na prawach Creative Commons. Kopiowanie autorskich materiałów ZUNR jest dopuszczalne przy wstawianiu hiperłącza do strony internetowej ZUNR”.

ZIELONE BRYGADY

(…) o ile pod danym art. autor nie napisal inaczej to my zezwalamy [na przedruki – przypis WM]. Jednoczesnie gratuluje inicjatywy (…).

Pozdrawiam:
Andrzej Zwawa
Wydawnictwo “Zielone Brygady”
(pismo z dnia 27.04.2007)

ZMIANY NA ZIEMI

Zgoda udzielona przez Cypriana Gąsiorowskiego drogą mailową 09.02.2013 r.

INNE ŹRÓDŁA

Pozostałe artykuły czerpiemy ze stron, które opublikowały zgody na przekopiowywanie tekstów bez konieczności pozyskiwania specjalnej zgody lub redagowanych przez osoby wspierające “Wolne Media”, a także za zgodą korespondencyjną, której jeszcze nie upubliczniono wyżej (lista ww. stron jest aktualizowana raz na jakiś czas).

W przypadku naruszenia przez “Wolne Media” praw autorskich, prosimy o kontakt. Natychmiast usuniemy sporne artykuły z naszego portalu. Zdarza się, że na niektórych stronach opatrzonych klauzulą o zgodzie na przekopiowywanie, publikowane są teksty naruszające prawa autorskie. Z tego powodu istnieje możliwość

nieumyślnego

naruszenia prawa.

ZGODA NA KOPIOWANIE ARTYKUŁÓW Z “WOLNYCH MEDIÓW”

Istnieje możliwość przedruków/przekopiowań materiałów tekstowych opublikowanych na stronie “Wolnych Mediów” na czterech niezależnych zasadach:

1. Materiały własne portalu opublikowane w kategorii „Publikacje WM” można rozpowszechniać w mediach niekomercyjnych (patrz poniższe punkty 5 i 6) bez ograniczeń pod warunkiem podania informacji autorskiej, o źródle i zamieszczenia linka zwrotnego do naszej strony. W czasie cenzury (blokowania portalu przez rząd) należy dodać informację „Strona zablokowana. Omiń cenzurę: https://tiny96x9n lub https://ziom.top”.

2. Media komercyjne mogą rozpowszechniać teksty z kategorii „Publikacje WM” pod warunkiem uzyskania dodatkowej zgody Administracji lub autora. Zgoda nie dotyczy stron próbujących tworzyć naszemu portalowi nieuczciwą konkurencję (np. używających identycznej lub podobnej nazwy, podobnego logo lub szaty graficznej). Za strony komercyjne uważamy te, które uzyskują pieniądze z reklam, linków, artykułów sponsorowanych, płatnych treści, kont premium, itp. Nie uważamy za nie stron uzyskujących pieniądze z darowizn, 1% z podatków i publikujących nieodpłatnie bannery (np. do zaprzyjaźnionych stron, wydarzeń, którym patronują, akcji społecznych, itp.).

3. Uwaga! Jeśli skopiujesz na swojej stronie treść własną portalu „Wolne Media” jest to równoznaczne z wyrażeniem zgody na kopiowanie Twoich treści na portalu “Wolne Media” (patrz punkt 5 dotyczący wzajemności). Zasada ta może być anulowana po negocjacjach. Zasada nie dotyczy treści informacyjnych o portalu „Wolne Media” i apeli „Wolnych Mediów” o pomoc.

4. Materiały zewnętrzne opublikowane na licencjach Creative Commons i Copyleft można rozpowszechniać zgodnie z ich wytycznymi.

5. Materiały zewnętrzne (kopiowane za zgodą innej strony internetowej lub czasopisma) można rozpowszechniać pod warunkiem uzyskania zgody u źródła pierwotnego, którym nie są “Wolne Media”. Np. teksty skopiowane z czasopisma „Nexus” wymagają pisemnej zgody redakcji „Nexusa”.

6. Portal „Wolne Media” stosuje zasadę wzajemności, dlatego zgoda na kopiowanie wyrażona w punkcie 1 nie dotyczy stron, które udzieliły negatywnej odpowiedzi na prośbę o kopiowanie i stron, które nie życzą sobie by „Wolne Media” kiedykolwiek kopiowały ich treści. Strony, które wycofały zgodę nie mogą kopiować treści własnych “Wolnych Mediów” od momentu cofnięcia zgody, ale mogą zachować treści opublikowane wcześniej jeśli cofnięcie zgody nie wymaga usunięcia opublikowanych wcześniej w „Wolnych Mediach” treści.

7. W wyjątkowych sytuacjach portal „Wolne Media” zastrzega prawo do anulowania, wstrzymania lub zakazania korzystania ze zgody licencyjnej opisanej w punkcie 1 przez dane strony internetowe. Strony te są zobowiązane do bezzwłocznego usunięcia materiałów pochodzących z „Wolnych Mediów”.

W przypadku naruszenia praw autorskich lub licencyjnych prosimy o kontakt.