Pomoc techniczna

1. Wysłałem wniosek o założenie konta, mijają 24 godziny i wciąż nie dostałem danych do logowania.

Problem może wynikać z:

– wpisania przez Ciebie błędnego adresu e-mailowego we wniosku (wystarczy literówka, aby mail nie dotarł – jeśli tak się stało wyślij ponownie wniosek),

– użycia we wniosku tymczasowego (np. istniejącego 10 minut) adresu e-mailowego (administrator musi mieć kontakt z użytkownikiem, dlatego nie są akceptowane adresy krótkotrwałe, a wiadomość odmowna wysłana np. po 10 godzinach na adres 10-minutowy wiadomo, że nie dotrze),

– nasza wiadomość e-mailowa z danymi do logowania trafiła do spamu w Twojej poczcie (Gmail bardzo często blokuje dostarczanie naszej poczty),

– administrator wyjechał na dłuższy czas (dotyczy trybu wakacyjnego) lub z jakiegoś innego powodu życiowego nie mógł odebrać poczty w wyznaczonym terminie (napisz, jeśli trwa to dłużej niż 3 dni).

2. Player audycji lub wideo nie działa!

Widocznie materiał został usunięty z serwera zewnętrznego. Pliki audycji i filmów wklejamy kodami embed (iframe) np. z „YouTube”. Jeśli zgłosisz nam niedziałający player, spróbujemy podmienić go na nowy.

3. Radio nie działa. Słychać tylko sygnał radia, a potem cisza!

Pliki muzyczne i audycji są hostowane na zewnętrznym serwerze, a sygnał radia na naszym serwerze. Jeśli słychać nasz sygnał i nic poza tym, oznacza to, że jest awaria serwera zewnętrznego. Jeśli awaria trwa długo, powiadom nas!

4. Nie chcę słuchać radia w przeglądarce internetowej. Czy można go słuchać inaczej?

Tak, to możliwe. Radio działa w niektórych programach do odtwarzania radia lub plików muzycznych. Z przetestowanych programów wiemy, że nasze radio działa w VLC Media Player. Skopiuj link strumienia radia i wklej go w odtwarzaczu w odpowiednim polu na adres internetowy. Link do Programu 2 RWM (pozostałe stacje – wystarczy podmienić numer programu):

https://radio.wolnemedia.net/program02.pls

5. Słucham radia w odtwarzaczu. Wpisuję adres strumienia m3u, a radio nie gra lub gra tylko sygnał stacji.

Wiele aplikacji (programów) do odtwarzania radia ma problemy ze strumieniem pls. Radio odtwarzały starsze wersje programu Steramer Radio i WinAmp, ale nowsze już nie lub tylko pierwszy utwór mp3 ze strumienia pls, którym jest sygnał radia. Obecnie polecamy słuchać radia w odtwarzaczu VLC media player. Możesz też na własną rękę poszukać innych programów (jeśli w którymś nasze radio zadziała – napisz nam o tym, abyśmy mogli tę poradę rozbudować dla innych użytkowników).

6. Od jakiegoś czasu nie widzę nowości na portalu. Przestaliście działać?

To może być problem z plikami tymczasowymi w przeglądarce. Usuń pliki tymczasowe (najlepiej zaznacz opcję usuwania ich podczas zamykania przeglądarki) i uruchom przeglądarkę od nowa. Doradzamy w ustawieniach przeglądarki zaznaczyć opcję usuwania plików tymczasowych podczas zamykania przeglądarki.

7. Mam na portalu konto i nie mogę się zalogować!

Z powodu masowych codziennych ataków hakerskich używamy wtyczki do blokowania podejrzanych prób logowań. Jeśli zbyt często wpisałeś błędne hasło lub login (np. robiąc literówkę lub próbując odgadnąć zapomniane hasło), automat może Cię czasowo zablokować. Automat powinien wyświetlić informację ile prób logowań Ci pozostało lub jak długo potrwa blokada. Gdyby trwało to długo, napisz do nas, a spróbujemy Ci pomóc.

8. Loguję się, a po zalogowaniu powraca strona, że nie jestem zalogowany

To problem z plikami tymczasowymi w przeglądarce opisany w poradzie nr 6. Odśwież stronę ręcznie (naciśnij przycisk odświeżenia strony lub wciśnij klawisze Ctrl F5).

9. Chcę dowiadywać się o odpowiedziach na moje komentarze. Jak to zrobić?

Zainstaluj w przeglądarce wtyczkę dla kanałów RSS. Kliknij na ikonę RSS pod opublikowanym wpisem (nad komentarzami) i skopiuj adres dla czytnika RSS. Gdy temat Cię znudzi, możesz usunąć kanał RSS z czytnika RSS.

10. Po zalogowaniu widzę na górze strony czarny pasek menu z linkami nawigacyjnymi. Nie podoba mi się. Jak go usunąć?

Wejdź do profilu użytkownika – link „Edycja profilu” w rozwijanym menu na czarnym pasku. Tam odznacz kratkę przy „Pokazuj pasek narzędzi podczas przeglądania witryny”.

11. Dlaczego w wynikach wyszukiwarki nie pojawiają się wyniki dla słów dwuznakowych, np. „5G”?

Nasza wyszukiwarka działa na zasadzie indeksowania słów powyżej 3 znaków w górę (powód zawężenia – żeby nie indeksowało np. słów „od”, „do”, „to”, „by”, „bo”, „ci” itp. Powód, dla którego wyniki wyszukiwania są indeksowane, jest jeden – odciążyć procesor serwera i przyspieszyć stronę, by nie muliła.

Plus tej opcji jest taki, że wyniki pojawiają się natychmiastowo. Dla porównania zwykły tryb wyszukiwarki działa nawet 15-20 sekund (z powodu przeszukiwania dużej bazy danych) i dodatkowo obciąża procesor. Minus jest taki, że słowa, których nie ma zindeksowanych (dwuznakowe, jak np. „5G”) nie będą się pojawiać. Gdy jest kilka słów zindeksowanych, wyszukiwarka pokaże wyniki zawężone do wpisów, w których występują oba słowa równocześnie (jeśli jednego nie ma zindeksowanego, nic nie pokaże). Jedyna rada to wyszukiwanie podobnych słów.

12. Jak wyświetlić stronę ze wszystkimi moimi wpisami?

Publikujesz na naszym portalu artykuły i chciałbyś jednym linkiem komuś je polecić? To łatwe. Każdy publikujący ma własną podstronę. Przykładowy adres:

https://wolnemedia.net/author/TWÓJ-LOGIN/

Jeśli masz login, w którym występuje spacja, zamień w adresie spację na myślnik.

Inny problem?

Napisz do nas! Spróbujemy Ci pomóc.