Chiny ułatwią obcokrajowcom przyjazd do Chin

Opublikowano: 12.01.2024 | Kategorie: Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2052

Zgodnie z informacjami przekazanymi na konferencji prasowej zorganizowanej 11 stycznia przez Biuro Prasowe Rady Państwa, od 11 stycznia chińska Narodowa Administracja Imigracyjna oficjalnie wdraża pięć środków, aby bardziej ułatwić obcokrajowcom prowadzenie działalności gospodarczej, studiowanie i podróżowanie po Chinach.

Złagodzenie wymogów dla obcokrajowców podczas ubiegania się o wizy portowe. Cudzoziemcy, którzy pilnie muszą przyjechać do Chin, w celach niedyplomatycznych i nieoficjalnych, takich jak: współpraca biznesowa i handlowa, wizyty i wymiana, inwestycje i przedsiębiorczość, odwiedzanie krewnych i załatwianie spraw osobistych, a nie mają czasu na ubieganie się o wizy za granicą, mogą aplikować o wizę portową w urzędzie ds. wiz portowych i uzyskać zgodę na wjazd do kraju na podstawie zaproszenia i innych, odpowiednich dokumentów uzupełniających.

Zwolnienie z procedur kontrolnych cudzoziemców, którzy w ciągu 24 godzin przejeżdżają tranzytem przez Międzynarodowe Lotnisko Stołeczne w Pekinie i inne główne porty lotnicze. Na dziewięciu międzynarodowych lotniskach, w tym w Międzynarodowym Lotnisku Stołecznym w Pekinie, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Pekin Daxing, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Szanghaj-Pudong, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Hangzhou Xiaoshan, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Xiamen Gaoqi, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Guangzhou Baiyun, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Shenzhen Bao’an, Międzynarodowym Porcie Lotniczym Chengdu Tianfu i Międzynarodowym Porcie Lotniczym Xi’an Xianyang, pasażerowie w tranzycie bezpośrednim, nieprzekraczającym 24-godzin, są zwolnieni z procedur kontroli granicznej. Pasażerowie przylatujący i wylatujący posiadający międzynarodowe bilety przesiadkowe w ciągu 24 godzin i przesiadający się w którymkolwiek z powyższych portów lotniczych do państwa trzeciego lub regionu nie potrzebują wizy i są zwolnieni z kontroli granicznej.

Dogodna lokalizacja punktów, w których obcokrajowcy w Chinach mogą ubiegać się o wizy. Cudzoziemcy, którzy przyjeżdżają do Chin na krótki okres czasu w celu zaangażowania się w działalność niedyplomatyczną lub nieoficjalną, taką jak: współpraca biznesowa i handlowa, wizyty i wymiana, inwestycje i przedsiębiorczość, odwiedzanie krewnych, zwiedzanie i turystyka oraz załatwianie spraw osobistych i muszą przedłużyć pobyt w Chinach z uzasadnionych powodów, mogą zwrócić się do administracji imigracyjnej organu bezpieczeństwa publicznego w miejscu pobytu o przedłużenie i ponowne wydanie wizy.

Możliwość ubiegania się o wizy ponownego wjazdu przez obcokrajowców przebywających w Chinach, ale potrzebujących wielokrotnie wjeżdżać do Chin. Cudzoziemcy przebywający w Chinach, którzy muszą wielokrotnie wjeżdżać i wyjeżdżać z kraju z uzasadnionych powodów, mogą zwrócić się do administracji imigracyjnej organu bezpieczeństwa publicznego o odnowienie ważnej wizy wielokrotnego wjazdu wraz z zaproszeniem i innymi odpowiednimi materiałami uzupełniającymi.

Uproszczenie w zakresie materiałów wymaganych od obcokrajowców przebywających w Chinach do ubiegania się o wizy. Ubiegający się o wizę cudzoziemcy, których dane dotyczące zakwaterowania, zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej i inne informacje są dostępne w rejestrach, są zwolnieni z obowiązku przedstawiania papierowych wersji dokumentów poświadczających. Cudzoziemcy przebywający w Chinach, którzy ubiegają się o krótkoterminowe wizy dla członków rodzin i w ramach łączenia rodzin, mogą zastąpić dowód pokrewieństwa oświadczeniem osoby zapraszającej.

Autorstwo: Zbyszek Han, Wiola Wu
Źródło: Trybuna.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.