Machacie szabelką, a później godzicie się na wszystko!

Opublikowano: 05.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1776

Konrad Berkowicz był gościem w studiu TVP Info. W programie wytknął Prawu i Sprawiedliwości hipokryzję w zakresie „uniosceptycyzmu”.

„Powtarzacie fałszywą propagandę PiS-u, że PiS jest jakoś wielce uniosceptycznty. Rozumiem, że pan (Karol Karski – przyp. red.), jako PiS-owiec ją powiela, ale państwo ją uwiarygadniają. Wystarczy spojrzeć na fakty” – zwrócił się do obecnych w studiu polityków innych formacji Berkowicz.

„Przypomnę, że jak wchodziliśmy do Unii Europejskiej, która miała być czymś, co mi się w tych założeniach podoba: swobodny handel między państwami, swobodne podróże między państwami – wspólnota suwerennych państw. I wtedy wchodziliśmy na zasadach traktatu z Nicei i wtedy w ramach traktatu z Nicei mieliśmy o jeden głos tylko mniej niż Niemcy i Francja, czyli stanowiliśmy 93 proc. siły takich państw jak Niemcy i Francja” – zaznaczył.

„Później nastąpił traktat lizboński. Kto negocjował traktat lizboński? Jarosław Kaczyński. Kto podpisał traktat lizboński? Lech Kaczyński” – wskazał poseł Konfederacji.

„Donald Tusk nawet wtedy, jak jeszcze się nie sprzedał w Brukseli, mówił, że on się dziwi, że znaleźli się politycy, którzy »popierają coś, co nas osłabia w Unii Europejskiej«. Jan Rokita wtedy krzyczał, pamiętacie państwo, »Nicea albo śmierć«. Natomiast wy to wprowadziliście, osłabiając Polskę. Nie macie nic wspólnego z uniosceptycyzmem, jesteście malowanymi uniosceptykami, machacie szabelką, a później robicie, co chcecie” – ocenił.

„Premier Morawiecki mógł zawetować jedną swoją decyzją Fit for 55, z którego wynika zakaz samochodów spalinowych, który nadciąga, dyrektywa budynkowa i wszystko inne związane z likwidacją przemysłu. Morawiecki mógł to zawetować i tego nie zrobił. Machacie szabelką, a później zgadzacie się po kolei na wszystko” – podkreślił Berkowicz.

„W 2008 roku Unia Europejska miała 8 proc. większe PKB niż USA, dziś ma 22 proc. mniejsze. Francja jest biedniejsza niż w 2008 roku, Włochy – o 9 proc., Hiszpania – o 7 proc., Niemcy wzrosły o 14 proc. ale to jest tylko niecały 1 proc. na rok wzrostu gospodarczego, czyli prawie nic. Przez to, że pozawalacie wszyscy tam w Parlamencie Europejskim na wprowadzanie biurokracji, regulacji, likwidacji przemysłu, Zielony Ład i te wszystkie ideologiczne szaleństwa, Unia Europejska staje się skansenem. Trzeba wreszcie z tym skończyć, skończyć z tymi szaleństwami, pozwolić UE się rozwijać” – dodał w innej części programu Berkowicz.

Autorstwo: MM
Na podstawie: TVP Info
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 05.05.2024 20:56

    EU dziś bardzo się różni od EU 2004. Nikt nie chciał dzisiejszego eurokołchozu.
    I nikt normalny nie będzie w nim trwać.
    Unia Europejska jest rządzona przez 25 ludzi, których nikt nie wybrał, którzy przed nikim nie odpowiadają i którzy przez nikogo nie mogą zostać zwolnieni.
    Szczytem absurdu jest fakt, że my to tolerujemy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.