Nadchodzą zmiany dla palaczy tytoniu

Opublikowano: 18.05.2024 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1483

Już niedługo z polskiego rynku mogę zniknąć tańsze wyroby tytoniowe. Wszystko przez zmiany, które będą obowiązywały od 20 maja.

20 maja 2024 roku w Polsce wszystkie wyroby tytoniowe będą objęte unijnym systemem Track & Trace. Jest to system, który śledzi ruch i pochodzenie tych produktów.

Gdy w 2019 roku na mocy regulacji Unii Europejskiej objęto tym systemem papierosy i tytoń do skrętów, ceny tych produktów mocno urosły.

Tym razem tym samym systemem zostaną objęte także cygara, cygaretki, tabaka i tytoń do fajek wodnych. Może to skutkować tym, że z rynku znikną najtańsze produkty, których pochodzenie było niepewne.

Legalne będą tylko te produkty, które są oznaczone specjalnym identyfikatorem. Odbije się to na konsumentach, którzy odczują to zapewne w swoich kieszeniach.

O ile cygara nie są może w Polsce powszechną używką, to już np. tabaka, która jest tradycyjnie zażywana przez Kaszubów, jest bardzo popularna na Pomorzu.

Wyroby tytoniowe wyprodukowane przed 20 maja br., które nie zostały dostosowane do nowych przepisów poprzez brak odpowiedniego identyfikatora, będą mogły pozostawać w sprzedaży aż do 20 maja 2026 roku.

Autorstwo: SG
Na podstawie: O2.pl, „Stefy Biznesu”
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.