Mężczyzna przez 27 lat był trzymany w piwnicy

Opublikowano: 18.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1616

Wszyscy pamiętamy dramatyczną historię Elisabeth Fritzl, która w 2008 r. zdołała uciec swojemu ojcu po 24 latach przetrzymywania w piwnicy i wykorzystywania seksualnego. Niestety okazuje się, że do przetrzymywania ludzi głęboko pod ziemią, przez długie lata, dochodzi w różnych miejscach na świecie. Policjanci w algierskim mieście Dżilfa wydobyli właśnie spod ziemi 45-letniego mężczyznę, który został porwany i spędził w piwnicy 27 lat.

Omar Bin Omran zniknął w 1997 r., gdy miał zaledwie 17 lat. Rodzina, która nie miała pojęcia, co mogło się stać z chłopakiem, doszła do wniosku, że musiał zginąć w trakcie trawiącej wówczas Algierię wojny domowej. Konflikt trwał w latach 1992–2002 i taki scenariusz był prawdopodobny. Ale Omar Bin Omran nie stracił życia. Nastolatek został porwany przez sąsiada i umieszczony w piwnicy, zaledwie 200 metrów od rodzinnego domu. Porywacz, 61-letni urzędnik państwowy, trzymał Omara na prywatnej farmie owiec, pod sporych rozmiarów stogami siana.

W przeszłości, w pobliżu domu, w którym mieszkał porywacz, zatrzymywał się i szczekał pies rodziny Omara. Ale zwierzę również w pewnym momencie zniknęło.

Omara Bina Omrana wyciągnięto spod ziemi po 27 latach. Z oficjalnych informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że do dramatycznego odkrycia doszło w wyniku anonimowego donosu. Ale lokalne źródła wskazują na inną, choć niepotwierdzoną informację. Podobno rodzinę Bin Omrana miał o wszystkim powiadomić brat porywacza. Nadzwyczaj prawdopodobne jest, że brat chciał się zemścić na porywaczu za wcześniejszy spór o spadek. Natomiast szczegóły „porwania” miał on ujawnić w mediach społecznościowych.

Prokuratura już zapowiedziała, że „sprawca tej ohydnej zbrodni” zostanie osądzony „z należytą surowością”.

Sprawę skomentowała też na łamach algierskich mediów jedna z sąsiadek rodziny. „Jego biedna matka zmarła, gdy on był w niewoli. Nie wiedziała, co się z nim stało. Nie wiedziała, że przez cały ten czas naprawdę był tuż przy niej” – zaznaczyła kobieta.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.