Adam Bodnar chce oskarżyć Marsz Niepodległości

Opublikowano: 17.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2198

Poseł Konfederacji Witold Tumanowicz zwrócił się z mównicy sejmowej do ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego Adama Bodnara, aby przestał „gnębić patriotów”.

Minister Bodnar postanowił uznać, że wcześniej umorzone postępowanie w sprawie Marszu Niepodległości należy wznowić. W komunikacie na stronie Prokuratury Krajowej czytamy:
„Niezasadność decyzji o umorzeniu postępowania, a także błędy w zakresie rzetelnego przeprowadzenia postępowania stwierdzono również w umorzonej sprawie dotyczącej publicznego propagowania totalitarnego ustroju państwa przez organizatora i uczestników Marszu Niepodległości w 2017 r.”.

Warto zwrócić uwagę, że w tej sprawie prokurator generalny Adam Bodnar niejako popiera i uznaje za zasadne wcześniejsze zaskarżenie ws. umorzenia śledztwa złożonego przez Rzecznika Praw Obywatelskich… Adama Bodnara. Nie, to nie żart.

Właśnie na to zwrócił uwagę poseł Witold Tumanowicz w swoim wystąpieniu w Sejmie: „Wysoka Izbo! Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar chce oskarżyć Marsz Niepodległości, na który chodzi co roku kilkadziesiąt tysięcy Polaków, o propagowanie ustroju totalitarnego. To nie jest żart. Uśmiechniętej koalicji najwyraźniej przeszkadzają dumni patrioci, chodzący z biało-czerwonymi flagami 11 listopada. Za waszych rządów uczestnicy Marszów Niepodległości poznali gumowe kule, pałki i gaz – to była wasza uśmiechnięta demokracja. Przez 8 lat krytykowaliście PiS – i słusznie – że upolitycznił prokuraturę. Obiecywaliście rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego i jest cisza. Gdzie jest ta ustawa? Teraz minister Bodnar chce, jako Prokurator Generalny, wznowić postępowanie, którego umorzenie skarżył jako rzecznik praw obywatelskich. Tak właśnie rozumiecie praworządność. To tyle też, jeśli chodzi o apolityczność nowej prokuratury. Był taki człowiek, również prokurator, nazywał się Andriej Wyszyński. To jemu przypisuje się powiedzenie: Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie. Panie ministrze! Niech pan przestanie gnębić patriotów, bo Marsz Niepodległości, niezależnie, jak bardzo będzie wam to przeszkadzać, będzie szedł dalej. W tym roku, 11 listopada, widzimy się jak co roku na rondzie Dmowskiego”.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. replikant3d 17.05.2024 16:11

  Cholerny banderowiec…

 2. pikpok 17.05.2024 18:54

  Syjonistyczno-satanistyczne pasożytdy kabaalistyczne zawsze takimi się wysługiwali.

 3. wojtek 17.05.2024 19:56

  A czego się spodziewać po Ukraińcu , poraz kolejny wybraliśmy to, eh

 4. rozrabiaka 18.05.2024 23:40

  Bodnar ma rację, Polska z brakiem własnego przemysłu jest podległa zagranicznym korpororacjom od 1989 roku co najmniej. Bodnar na prezydenta!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.