Ambasador Liwne napisał o „komorach gazowych w Polsce”

Opublikowano: 17.05.2024 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1804

Ambasador Izraela w Polsce, Ja’akow Liwne, znów prowokuje Polaków wpisem w mediach społecznościowych. Tym razem pisze o „komorach gazowych w Polsce”.

Ambasador Liwne co krok próbuje prowokować Polaków swoją aktywnością w mediach społecznościowych. Ostatnio dyplomata skrytykował działania naszego państwa, gdy Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło rezolucję popierającą przyznanie statusu stałego członka Palestynie, a Polska znalazła się wśród państw będących „za” rezolucją.

Teraz Liwne zareagował na wpis dziennikarza „The European Conservative” Davida Athertona, który komentując antyizraelski protest ekoaktywistki Grety Thunberg napisał: „Nie ulega wątpliwości, że Greta Thunberg przebywa w Malmö i wspiera propalestyńskie, antyizraelskie demonstracje w obliczu zbliżającego się konkursu piosenki Eurowizji. Zarzuca się jej, że skandowała wraz z tłumem »(Yahya) Sinwar (przywódca Hamasu), nie pozwolimy wam umrzeć« i »Żydzi, wracajcie do Polski«. W Polsce znajdowało się najwięcej obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej”.

Liwne po kilku dniach odpisał dziennikarzowi: „»Żydzi, wracajcie do Polski!«… Niektórzy antysemici wydają się tęsknić za palestyńskim przywódcą, nazistowskim kolaborantem, Hadżdż Aminem Husseinim, który również chciał, aby Żydzi udali się do Polski, a dokładniej do komór gazowych w Polsce. Antysemici = niebezpieczeństwo”.

Dyplomata oczywiście kłamie, bo w czasie holokaustu Polska nie istniała, a jej ziemie były wcielone do Niemiec. Tak więc komory gazowe znajdowały się w Niemczech. Liwne udało się napisać o nazistach i komorach gazowych, zupełnie nie wspominając Niemców i stwarzając wrażenie, że tamte przerażające wydarzenia były winą Polaków.

Kłamie także dziennikarz, który pisze, że „w Polsce znajdowało się najwięcej obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej”. Znów – nie „w Polsce”, tylko w Niemczech. Polski nie było wówczas na mapie. Im oby przydałby się dobry podręcznik do historii, ale tylko jeden z nich ma misję dyplomatyczną, która w teorii ma polegać na dbaniu o dobre stosunki Izraela z Polską.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. wojtek 17.05.2024 20:00

    Nikt nie ma nic odwagi by go wy..rzucić?

  2. Szurnięty Mędrzec 18.05.2024 03:51

    Pozwać obu i jeden i drugi się do tego idealnie nadają, a parcha Liwne za fraki z polski wyrzucić

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.