PiS i KO zawarły koalicję w Inowrocławiu

Opublikowano: 08.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1555

Sytuacja w powiecie inowrocławskim pokazuje, że nie ma takiej koalicji, której politycy nie zawiązaliby dla władzy. Ponad głowami ludowców do porozumienia doszli tam samorządowcy z PiS i KO.

Politycy z PSL nie kryją oburzenia z powodu takiego obrotu sytuacji. Nowym przewodniczącym rady powiatu inowrocławskiego został polityk Prawa i Sprawiedliwości Marek Knop. Knop wygrał z kandydatem ludowców Andrzejem Sieradzkim w tajnym głosowaniu. „Tajnym”, ale matematyka głosowania jest prosta – kandydata PiS-u wsparło KO. Oczywiście nie było to wsparcie bezinteresowne. Starostą została Wiesława Pawłowska z Koalicji Obywatelskiej (15 głosów za, 2 przeciw, 0 wstrzymujących). Wiceprzewodniczącymi rady zostali natomiast Marek Rosa (KO) i Ireneusz Stachowiak (PiS).

„Radni mogą się spierać na różne tematy, ale tutaj działają razem dla dobra powiatu” – stwierdziła Pawłowska. Dalej dodała, że „jedno jest ważne – powiat”. „Nikt nikogo nie będzie ograniczać” – stwierdziła.

Ludowcy są wściekli. „Jako radni klubu Nasze Kujawy – PSL podpisaliśmy porozumienie programowe z klubem Koalicji Obywatelskiej. Ustaliliśmy również, kto personalnie weźmie odpowiedzialność za rozwój powiatu. Niestety, już w pierwszym głosowaniu radni KO poparli na przewodniczącego rady lidera PiS, a następnie w drodze handlu wymiennego uzgodnili wspólny zarząd powiatu. Mamy zatem egzotyczną koalicję stołkową PO-PiS. Jako największy klub radnych zastanawiamy się: co na to oszukani wyborcy Koalicji Obywatelskiej?” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Dobromira Szymańskiego.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Salon24.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.