Dostał mandat za skradziony samochód

Opublikowano: 19.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1552

Małżeństwo z Montrealu nie kryje frustracji po tym, jak w zeszłym tygodniu otrzymało mandat za parkowanie wystawiony na rejestrację SUV-a, którego skradziono im w marcu w South Shore.

Data na mandacie to pięć dni po kradzieży i właściciele auta zastanawiają się, dlaczego nie wzbudziła ona żadnych podejrzeń.

Właściciel, Oliver Frost powiedział, że policja zapewniła go, że odnalezienie pojazdu jest mało prawdopodobne, ale pocztą otrzymał mandat za parkowanie na kwotę 156 dolarów. Pojazd znajdował się zaledwie siedem kilometrów od miejsca kradzieży.

„Po prostu wydało mi się dziwne, że otrzymaliśmy mandat za skradziony samochód i że nie został on oznaczony w żadnym systemie, co było trochę frustrujące, ponieważ gdyby został oznaczony jako skradziony, być może moglibyśmy, aby go odzyskać” – powiedział Frost.

Były komendant policji i rzecznik CAA Quebec, Andre Durocher, powiedział, że zazwyczaj złodzieje samochodów parkują samochód w pobliżu miejsca kradzieży, w tzw. okresie karencji. „Chcą sprawdzić, czy pojazd będzie objęty obserwacją policyjną, więc działanie w ten sposób jest bardzo standardową procedurą dla złodziei samochodów” – powiedział.

Ponadto pracownicy wystawiający mandaty za złe parkowanie nie mają dostępu do tych samych banków danych, co policja.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: Arcaion (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Katarzyna TG 20.05.2024 12:56

    > Ponadto pracownicy wystawiający mandaty za złe parkowanie nie mają dostępu do tych samych banków danych, co policja.

    Gdy blokowali konta osobom podającym kanapki i gorącą herbatę w termosie protestującym truckerom to wiedzieli wszystko a teraz nagle nie wiedzą nic. W normalnym kraju ściga się złodziei, w Kanadzie ścigają poszkodowanych – chyba za sam fakt że śmią posiadać auto.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.