FBI przekazano 81 000 nazwisk osób łamiących prawa człowieka

Opublikowano: 04.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1205

Prześladowania Falun Gong, których dopuszcza się KPCh, są „zbrodnią ludobójstwa i zbrodnią przeciwko ludzkości”. Amerykańska organizacja non profit przedłożyła FBI listę ponad 81 000 osób łamiących prawa człowieka, w tym chińskich lekarzy i oficjeli Komunistycznej Partii Chin (KPCh).

Światowa Organizacja ds. Badania Prześladowań Falun Gong (ang. World Organization to Investigate the Persecution of Falun Gong, WOIPFG), która od swoich początków w 2003 roku prowadzi dochodzenie w sprawie prześladowania przez KPCh zwolenników Falun Gong w Chinach, ogłosiła 27 kwietnia, że przekazała FBI listę i wezwała agencję do podjęcia działań przewidzianych prawem. Na liście wymieniono 81 340 osób, które rzekomo były zaangażowane w prześladowanie zwolenników tej duchowej praktyki. „Funkcjonariusze FBI wyrazili zainteresowanie listą i oświadczyli, że mają zamiar umieścić osoby, którym udowodniono winę, na liście osób objętych zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych i podjąć niezbędne działania” – przekazała organizacja non profit w oświadczeniu.

Lista obejmuje 9011 osób „podejrzanych o udział” w procederze grabieży organów, którego dopuszcza się chiński reżim. Wiele z tych osób ma powiązania z chińskimi szpitalami oraz instytucjami medycznymi. Kolejne 52 063 osoby z listy zostały objęte dochodzeniem WOIPFG w związku z ich domniemanym zaangażowaniem w „planowanie i przeprowadzanie pozaprawnych aresztowań, zatrzymań i tortur wobec praktykujących Falun Gong”.

Wyznawcy Falun Gong są prześladowani w Chinach od 1999 roku, kiedy to ówczesny przywódca KPCh Jiang Zemin rozpoczął brutalną kampanię mającą na celu wykorzenienie tej praktyki. Przed rozpoczęciem prześladowań ta duchowa dyscyplina, znana również jako Falun Dafa, była popularna w kraju, według oficjalnych szacunków z tamtego czasu miała ok. 70 milionów zwolenników. Według Centrum Informacyjnego Falun Dafa, miliony praktykujących Falun Gong zostało zatrzymanych w więzieniach, obozach pracy i innych obiektach, a setki tysięcy było torturowanych podczas uwięzienia. Wielu zostało zabitych, niektórzy w celu pozyskania organów dla lukratywnego przemysłu transplantacyjnego, jaki zbudował reżim komunistyczny.

W 2019 roku Trybunał dla Chin, niezależny trybunał społeczny obradujący w Londynie, orzekł, że KPCh od lat dopuszcza się grabieży organów od więźniów sumienia „na znamienną skalę”, a praktykujący Falun Gong są „głównym źródłem” ludzkich organów. „Nasze ostatnie zgłoszenie do FBI ma na celu wzmocnienie wszechstronnych wysiłków społeczeństwa na rzecz odkrywania dowodów tych prześladowań i dostarczania dowodów umożliwiających postawienie prześladowców przed wymiarem sprawiedliwości” – przekazała organizacja non profit.

Wang Zhiyuan, przewodniczący WOIPFG, stwierdził w oświadczeniu dla „The Epoch Times”, że prześladowanie tej praktyki przez KPCh jest „zbrodnią ludobójstwa i zbrodnią przeciwko ludzkości”. „WOIPFG będzie nadal prowadzić dochodzenie w sprawie przestępczych działań wszystkich instytucji, organizacji i osób zaangażowanych w prześladowania Falun Gong” – powiedział Wang. Na liście znalazło się również 9109 osób z „Biura 610” KPCh i 11 157 osób powiązanych z Komisją ds. Polityki i Ustawodawstwa (ang. Political and Legal Affairs Commission, PLAC), organem partii, który w Chinach nadzoruje sprawy sądowe i dotyczące bezpieczeństwa.

Jiang utworzył Biuro 610 – nazwane tak ze względu na datę jego założenia 10 czerwca 1999 roku – wyłącznie po to, by wykonywało jego rozkazy dotyczące prześladowania praktykujących Falun Gong. Biuro miało działać jak gestapo nazistowskich Niemiec, z uprawnieniami nadrzędnymi wobec chińskich sądów i policji. Wewnętrzne dokumenty uzyskane przez „The Epoch Times” pokazują, że chociaż Biuro 610 zostało oficjalnie rozwiązane w latach 2018-2019, jego zadania zostały podłączone do innych organów KPCh, w tym PLAC i Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.

W 2019 roku amerykańscy praktykujący Falun Gong przedłożyli listę osób, które dopuściły się naruszeń praw człowieka i wezwali Departament Stanu, by objąć te osoby zakazem wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

25 kwietnia członek Izby Reprezentantów Chris Smith (Republikanin z New Jersey) i senator Jeff Merkley (Demokrata z Oregonu), odpowiednio przewodniczący i współprzewodniczący Kongresowej Komisji Wykonawczej ds. Chin (ang. Congressional-Executive Commission on China), wydali oświadczenie wzywające Chiny do „zakończenia trwających ćwierć wieku prześladowań Falun Gong”.

W tym dniu obchodzono 25. rocznicę pokojowego protestu, w którym uczestniczyło ok. 10 000 praktykujących Falun Gong z całych Chin. Zebrali się oni przed siedzibą kierownictwa KPCh w Pekinie, aby zaapelować o prawo do swobodnego praktykowania swoich przekonań. Wcześniej, 23 kwietnia, pan Smith i pan Merkley w wydanym oświadczeniu wezwali Pekin do uwolnienia Zhou Deyonga, którego żona i syn mieszkają obecnie na Florydzie. „[Zhou Deyong] został niesprawiedliwie zatrzymany 3 lata temu w ramach represji wobec [Falun Gong] i odbywa surowy wyrok ośmiu lat więzienia” – napisali na platformie mediów społecznościowych X. „Przewodniczący domagają się bezwarunkowego uwolnienia Zhou wraz ze wszystkimi innymi uwięzionymi w ramach trwających prawie ćwierć wieku represji [reżimu komunistycznego] wobec Falun Gong”.

Autorstwo: Frank Fang
Wykorzystano relację Evy Fu
Źródło zagraniczne: TheEpochTimes.com
Źródło polskie: EpochTimes.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 05.05.2024 06:24

    Ale wysyp artykułów o tej sztucznie stworzonej przez Władców sekcie. Czyżby mieli się pojawić w Polsce?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.