Wyśniona kraina Janusza Korwina-Mikke

Opublikowano: 13.09.2023 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo, Turystyka i podróże

Liczba wyświetleń: 4612

Jest taki kraj, który z czystym sumieniem można polecić jako cel studyjnych wyjazdów zwolennikom „myśli ekonomicznej” Janusza Korwin-Mikkego.

Dewiza tego kraju brzmi „Naród, Religia, Król”, 58 proc. eksportu trafia do Stanów Zjednoczonych, a podatki nie spędzają snu z niczyich powiek. W państwie tym młody monarcha zwykł się odziewać w biały, gustowny mundur a jego władza nie ogranicza się jedynie do funkcji reprezentacyjnej. Król wedle uznania odwołuje premiera, jego dekrety mają moc ustawy, natomiast weto blokuje wszelkie decyzje parlamentu.

Prywatyzacja sektora państwowego odbyła się już w latach 1980., a większość ludności pracuje „na własną rękę”. Kwitnie drobny biznes, w co drugim domu można zakupić puszkę piwa i używany telefon komórkowy.

Rolnictwo jest ekologiczne, technologia konserwatywna (czyt. pierwotna), a litr benzyny kosztuje niewiele ponad dolara.

Żadne przepisy nie regulują żeglugi śródlądowej, nikt nie zapina pasów, a siedmiolatek bez kasku może przewozić całą rodzinę na motorowerze.

Nie ma też sanepidu, brak niepotrzebnych pozwoleń i kontroli fitosanitarnych pozytywnie wpływa na rozwój populacji myszy, szczurów i karaluchów, co w dobie kryzysu stanowi naturalną rezerwę żywnościową.

Nikt nie musi płacić składek na rentę lub emeryturę, opieka medyczna i szkolnictwo znajdują się w prywatnych rękach, więc trzeba sobie na nie zarobić. W tym liberalnym raju administracja publiczna jest modelowo tania. Pensja policjanta, żołnierza czy nauczyciela to ok. 100 dolarów miesięcznie.

Dzieci wychowują się blisko domu, od najmłodszego pomagając rodzicom w pracy.

Sporo z nich biega boso, przez co nie ma też problemu z wadami śródstopia.

Społeczeństwo integruje się, oglądając wspólnie telewizję w prywatnych klubo-kawiarenkach internetowych.

Rynek sam uregulował kwestię diety: ta oparta na ryżu z warzywami jest zdrowa i oszczędna.

Wzorem do naśladowania może być także indywidualne podejście do biznesu. W zamian za łapówkę (wolny wybór ekonomiczny) można załatwić wszystko, dzięki czemu na ulicach stolicy jeździ więcej Lexusów niż w Londynie.

Siła robocza, jedna z najtańszych na świecie, sprawia, że opłaca się tutaj przenosić produkcję, co ma istotny wpływ na walkę z bezrobociem i sprzyja bogaceniu się jednostek przedsiębiorczych.

Wszystko, także i woda, jest towarem, więc ta w kranie nadaje się jedynie do mycia motoroweru. Dzięki temu, że Khmerzy płacą za wodę w butelkach, pomyślnie rozwija się kolejna gałąź przemysłu, bardzo intratna w warunkach indochińskiej duchoty.

Liberalne podejście do kwestii prostytucji jest czynnikiem wzmagającym ruch turystyczny. Pod tym względem kraj jest wyjątkowo przyjazny zagranicznym duchownym pokroju J.E abp. Wesołowskiego oraz ks. Gila.

Władze nie przejmują się też lewackimi badaniami na temat rzekomej szkodliwości palenia papierosów, przez co wyroby tytoniowe są tanie i dostępne już od piętnastego roku życia.

Butelka lokalnej whiskey kosztuje dolara, puszka piwa – 50 centów. Rynek sam reguluje także kwestię reklamy, dzięki czemu kraj jest pozbawiony idiotycznych zakazów promowania alkoholu.

Ów wymarzony przez korwinistów raj zwie się Kambodża i jest aktualnie jednym z najbiedniejszych państw świata. Wolnorynkowy „Eden” rozwija się zdecydowanie wolniej od sąsiedniego, socjalistycznego Wietnamu, a oddalony o kilka godzin od Phnom Penh legendarny Sajgon prezentuje się zdecydowanie lepiej niż stolica kraju Khmerów.

Kambodżę z czystym sumieniem można polecić jako cel studyjnych wyjazdów wszystkim zwolennikom „myśli ekonomicznej” Janusza Korwin-Mikkego. Założę się, że większość z nich poczuje się tu jak w bajce. W bajce o niewidzialnej ręce rynku, Królewnie Śnieżce i siedmiu gołych krasnoludkach.

Autorstwo: Piotr Ikonowicz
Zdjęcia: FreeToUseSounds (CC0), kolibri5 (CC0), Engin_Akyurt (CC0), dassel (CC0), minehart (CC0), fsHH (CC0)
Źródło: Trybuna.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14 komentarzy

 1. MasaKalambura 13.09.2023 12:50

  Ale się lewaczki zmobilizowały. Od PiS aż po NL, 4 na jednego.
  Typowa dla nich nachalna emocjonalna nawalanka. Oprócz negatywnych emocji i pozytywnych ich protez nie ma nic. Miejmy nadzieję, że coraz większa część populacji się na to uodparnia.

 2. Admin WM 13.09.2023 13:35

  Prawdę mówiąc, ten artykuł nie wywołał we mnie oburzenia, jak chciałby autor, a wręcz przeciwnie. Aż chciałbym tam pojechać i zobaczyć na własne oczy, a nawet trochę pomieszkać. Nadmierne przepisy i wtrącanie się w życie ludzi przez Państwo, zwane „postępem”, mogą komplikować im życie i unieszczęśliwiać pod pretekstem „troski”, a także czynić bezradnymi. A tam kwitnie pomysłowość i samodzielność.

  Według Polki, która tam pojechała w celach turystycznych i została na stałe – „ludzie są pogodni” i „uśmiech nie schodzi im z ust”, co oznacza, że mimo biedy są szczęśliwi. Być może dlatego, że nie dotarła tam „amerykańska zgnilizna”. Tutaj link:

  https://ladnebebe.pl/ania-w-kambodzy/

 3. MasaKalambura 13.09.2023 16:32

  Właśnie wróciłem z dołowanej bezlitośnie niesprawiedliwymi wobec mieszkańców Syrii, amerykańskimi sankcjami gospodarczymi. Dolowanej, ale wolnej od tego lewackiego syfu przesterowywania, i mam dokładnie takie same odczucia. Ludzie biedni, ale szczęśliwi. Żeby było jakieś dobre rozwiązanie finansowe, najlepiej przy okazji zdjęcia tych bezskutecznych i szkodliwych sankcji, tez bym się tam przeniósł.

 4. Rozbi 13.09.2023 18:39

  Czy to ta sama Kambodża w której PKB wzrósł w ciągu 10 lat od 2010 roku do 2020 wzrósł o 130% ?
  Czy to ta sama Kambodża która po wieloletnich komunistycznych rządach dopiero od niedawna wkrązczyła na ścieżke tak znienawidzonego kapitalizmu?

  Czy to ta sama Kambodża w której poziom głodu w ciągu 20 lat zmniejszył się z 23% do 6% ?

  a może to ta sama Kambodża w której miesięczna pensja minimalna netto od 2010 roku skoczyła z 60$ do 190$ w 2020 roku?

  Wszystkie dane oficjalne z oficjalnych źródeł. Wystarczy kilkanaście minut wyszukiwania.

  Jeśli w takim tempie ma się rozwijać polska i poziom życia w Polsce to jak najbardziej się na to pisze.

  ZAuważyłem że lewicowi populiści którzy nienawidzą kapitalizmu i widzą tylko biedę nie zdają sobie sprawy z tego JAK BARDZO UBODZY byli zwykli ludzie, zanim wprowadzono tam wolny rynek, a porównują z wypracowanym przez dziesięciolecia jeśli nie setki lat bogactwem krajów “zachodu”…

  Wystarczy porównać wartości makroekonomiczne poziom analfabetyzmu, edukacji, elektryfikacji, dostępu do bieżącej czystej wody, czy nawet do jedzenia żeby zauważyć że ludziom PO wprowadzeniu wolnorynkowych metod żyje się tam dużo lepiej, a obrazki są bardzo bardzo wybiórcze. Szkoda że nie ma w tym artykule szerszego spojrzenia na ekonomie kraju.

  I tak z argumentu przeciwko złemu krwiożerczemu kapitalizmowi okazało się że porównaniu Polski z Kambodżą jeśli chodzi o potencjał wypada zdecydowanie lepiej na korzyść tego południowowschodniego azjatyckiego kraju który był przecież przez tyle lat ofiarą czerwonych khmerów.

 5. rici 13.09.2023 20:34

  Masa; no to sie przekonales kto jest wiekszym agresorem. A jeszcze ile ropy kradna amerykance Syrii?

 6. MasaKalambura 13.09.2023 21:08

  Ja się wcale nie musiałem przekonywać. Ile kłopotu miałem w tłumaczeniu Syryjczykom, dlaczego w naszym punkcie planety USA uchodzi za obrońcę. I że jest to względna prawda, choć obiektywnie coraz trudniej to wykazać. Szczególnie w takim kraju jak Syria.

  Tymi sankcjami i wciąż utrzymywaną okupacją części Syrii Amerykanie więcej robią zła niż pożytku. Wyraźny jest tu wpływ jednego z Syrii sąsiadów. Ale nawet mimo tego, już dawno te sankcje powinny być zniesione. 10 lat wojny domowej, pandemia, ostatnio to straszliwe trzęsienie (widziałem ich skutki w Aleppo), kryzys paliw, może już wystarczy tej krzywej sprawiedliwości, dajmy tym ludziom wreszcie normalnie pożyć i przynajmniej rozpocząć odbudowę tego pięknego kraju.

 7. Katana 14.09.2023 08:39

  Rozbi
  //a obrazki są bardzo bardzo wybiórcze.//
  Bardzo, bardzo czyli nie tak bardzo…
  Buźka Korwina (na zdjęciu nr 1) niczym pupcia niemowlaka.
  ;-))
  Nie wiem tylko co Ci mnisi mają mnie jako ludzikowi mówić… z punktu widzenia śpiącego psa – że są?

 8. Sabazius 14.09.2023 20:59

  I to jest wlasnie kraj gdzie bedzie mozna wyjechac za kilka lat na emeryture jak europe calkiem dojada globalizmem.

 9. Drnisrozrabiaka 14.09.2023 22:30

  Ale reklama, no dla nas wspaniała kraina. Dzięki!

  @Masakalambura – to prawda PiS wraz ze swoją “młodzieżówką” – konfederacją, zajadą nas po wyborach

 10. MasaKalambura 14.09.2023 22:48

  Tylu szkodników nas codziennie zajeżdża od 30 lat. I co ty na to? Ciąg dalszy chcesz nam zapodać?

  https://www.youtube.com/watch?v=j-LkoKxQn0c

 11. Drnisrozrabiaka 15.09.2023 08:33

  Masa kalambura- wysłałeś wideo z posłem, popatrz jak on głosuje- ile ty masz lat ?- obudź się!

 12. MasaKalambura 15.09.2023 08:53

  Patrzę jak głosuje, dlatego wysłałem wideo. Sam się obudź. I poza powiedzeniem czego nie zrobisz, powiedz, co twoim zdaniem należy zrobić.

 13. Drnisrozrabiaka 15.09.2023 09:10

  Gdzie napisałem, że nie zrobię? Napisałem, że zgadzam się, że konfederacja nas zajedzie z pisem “Od PiS aż po NL, 4 na jednego.” – 460 robiących nam pod górkę.

  Przecież co trzeba robić/robię, pisze niejednokrotnie w komentarzach.

 14. Henryk Sclaveni 15.09.2023 10:36

  Żałosna próba zdyskredytowania Konfederacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.