17 lat „Wolnych Mediów”

Opublikowano: 01.04.2024 | Kategorie: Komunikaty

Liczba wyświetleń: 1845

1 kwietnia 2024 r., Naszemu Portalowi stuknęło 17 lat.

W kwietniu 2023 roku wygraliśmy z ABW w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, lecz wyrok nie uprawomocnił się z powodu bezczelnego skierowania przez ABW skargi kasacyjnej od wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego. ABW, zamiast przyznać się do błędu i przeprosić, gra na zwłokę, aby sprawa się przedawniła. Na rozpatrzenie spraw w NSA czeka się nawet trzy lata, ale jest szansa, że wniosek o kasację zostanie rozpatrzona w tym roku. Treść skargi kasacyjnej została utajniona i do dziś nie otrzymałem, mimo wysłania wniosku, wglądu do akt. Im wolno wiedzieć wszystko i z wyprzedzeniem wybierać linię obrony wniosku o kasację, a ja zapewne poznam część owych akt, bo nie wszystkie mi pokażą, podczas procesu, gdy nie będę w stanie na chłodno przemyśleć linii obrony wyroku WSA i będę musiał improwizować. Warto przy okazji zwrócić uwagę, że chociaż rząd się zmienił, a na stanowisku szefa ABW nastąpiła zmiana personalna, służba ta kontynuuje politykę cenzorską PiS-u łamiącą „Konstytucję RP”.

Ponadto pod koniec 2023 roku Nasz Portal był cyberatakowany przez boty z Singapuru, które wywindowały nam statystyki wejść i przeciążały serwer, ale na szczęście udało się je poskromić.

Ponieważ „Wolne Media” są bardzo małym portalem, zarządzanym jednoosobowo, żadnych imprez z fajerwerkami i uroczystości nie będzie, ale jeśli chcecie, możecie uczcić to na swój sposób, np. polecając Nasz Portal, przekazując darowiznę na jego dalszą działalność, albo co tam dobrego i ciekawego wymyślicie.

Dziękuję wszystkim autorom publikującym na Naszym Portalu, oraz użytkownikom i sympatykom za wspieranie go dobrym słowem lub monetą. Bez was byłoby mu znacznie trudniej przetrwać te 17 lat. Życzę nam wszystkim, aby Nasz Portal przetrwał kolejny rok działalności i abyśmy mogli relacjonować upadek planów Zielonego Ładu, który jest częścią planów Nowego Porządku Świata, oraz odbudowę świata po przebudzeniu się ludzkości.

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net
Ilustracja: alejomiranda (pl.DepositPhotos.com)


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

  1. rici 01.04.2024 14:21

    Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Maurycy.
    Za rok bedziesz juz pelnoletni.

  2. Aida 02.04.2024 12:48

    Mało ludzi ze starej ekipy zostało, oj mało.

  3. Flibusta 04.04.2024 13:42

    Ale nowi przybyli. Ja co prawda czytam Wolne Media już ze 12 lat ale od około 7 to już nałogowo hi..hi.. Panie Maurycy – wszystkiego najlepszego!!!

  4. Fenix 17.04.2024 10:52

    Wszystkiego dobrego Maurycy zdrowia i wytrwałości w prowadzeniu wolnych mediów, satysfakcji finansowej. Pozdrawiam czytelników wolnych mediów, bo za rok 18 WM🥳

  5. RisaA 26.04.2024 18:46

    > Naszemu Portalowi stuknęło 17 lat.

    portal I
    1. «ozdobne architektoniczno-rzeźbiarskie obramowanie otworu wejściowego jakiejś budowli»
    2. «drzwi lub brama mające takie obramowanie»

    portal II «witryna internetowa o charakterze komercyjnym, udostępniająca indywidualnym użytkownikom różnorodne informacje i usługi

    https://sjp.pwn.pl/slowniki/portal.html

    Komu więc służy ten portal i kto go opłaca, skoro to strona komercyjna? Myślałam, że strona nie jest prowadzona komercyjnie, a tymczasem sama siebie nazywa portalem.

  6. Katana 27.04.2024 13:19

    Komercyjność to tylko jedna z cech mówiąca o potrzebie finansowania.

  7. RisaA 28.04.2024 10:25

    > Komercyjność to tylko jedna z cech mówiąca o potrzebie finansowania.

    Ale chyba nazywanie tej strony portalem, czyli stroną komercyjną to jest pomyłka? Słowo «portal» wskazuje na komercyjnośc tej strony, a tymczasem na stronie można przeczytać, że jest utrzymywana z datków czytelników. Jaka więc jest prawda?

    IMO ta strona nie jest portalem, ale niech wypowie się jej właściciel – Admin WM. Słowa mają swoje znaczenie i należy ich używać poprawnie.

  8. Admin WM 28.04.2024 11:46

    Potocznie portal internetowy to wielotematyczna strona internetowa (w odróżnieniu od jednotematycznych vortali) oferująca użytkownikom więcej niż blogownia czy serwis informacyjny.

    Tak wygląda definicja w „Wikipedii”: „Portal internetowy – witryna internetowa zawierająca usługi stanowiące „bramę” do Internetu[1]. Serwis informacyjny zazwyczaj poszerzony jest o różnorodne funkcje internetowe. Portale często oferują darmowe usługi, np. pocztę elektroniczną, czy hosting. Portal udostępnia informacje będące przedmiotem zainteresowania szerokiego grona odbiorców. Jako przykładową treść można podać: dział aktualnych wiadomości, prognoza pogody, katalog stron WWW, czat, forum dyskusyjne. Zawiera mechanizmy wyszukiwania informacji w nim samym lub w zewnętrznych zasobach Internetu (wyszukiwarki internetowe).”

    A czym są WM? Serwis informacyjny i publicystyczny z materiałami z różnych stron interentowych (z linkami – bramami do stron źródłowych), społecznościowy (bo można założyć konto użytkownika i komentować, oraz mieć własną podstronę ze swomi artykułami — każdy użytkownik taką ma od chwili, gdy opublikuje 1 wpis), jest prognoza pogody, są komentarze, jest linkownia (coś jak katalog stron – patrz kategoria „Linki zewnętrzne”, która jest linkownią), jest dział audio i wideo, jest miejsce na działalność literacką (opowiadania), można wysyłać prywatne powiadomienia, w przeszłości była próba blogowni, wyszukiwarki internetowej, forów dyskusyjnych (komentarze pod wpisami również są formą forum), czatów, a nawet poczty elektronicznej. Różne pomysły próbowałem wdrożyć i zapewne w przyszłości będę próbował z kolejnymi.

    Uważam, że „Wolne Media” to portal informacyjno-publicystyczno-kulturalny, który jest niekomercyjny, bo nie ma żadnych płatnych usług lub reklam i jest w 100% finansowany ze składek społecznościowych. Nazwa „dziennik” nie jest trafna (bo WM nie ukazują się drukiem), „serwis informacyjny” jest zbyt wąski (to tylko ok. 1/3 nowości dnia), a „strona społecznościowa” jest zbyt szeroka (bo jest moderacja i korekta). Nie znam trafniejszego określenia niż „portal internetowy”.

    Jak zwał, tak zwał. Nie ma się co czepiać o słówka, bo ważny jest całokształt i ogólne, potoczne odczucie (zapytajcie znajomych, co to jest wg nich „portal internetowy”, to raczej nie usłyszycie słownikowej definicji).

    @ RisaA
    Skoro takie ważne są dla Ciebie definicje, to jak według Ciebie nazywa się strona internetowa, która spełnia wszystkie punkty definicji portalu, oprócz komercyjności? Wg definicji – „Komercyjny to obliczony na zysk, oparty na zasadach handlowych. To także kierujący się tylko chęcią zysku i odrzucający inne wartości”.

  9. RisaA 28.04.2024 13:10

    @Admin WM – jest po prostu stroną internetową. Wikipedia mnie nie przekonuje, bowiem już nawet autor Wikipedii się od niej odciął. Bardziej pasuje określenie «almanach», «informator» lub «gazeta».

    https://sjp.pwn.pl/sjp/almanach;2549570
    https://sjp.pwn.pl/sjp/gazeta;2461037.html

    Dodaj na stronie kalendarz kierujący do artykułów z danego dnia, a spełnisz nie tylko definicje 1-3 almanachu, ale też czwartą.

  10. Admin WM 29.04.2024 10:55

    Oj, rozczarowałeś mnie. Myślałem, że jesteś pedantyczny i skrupulatny, a tymczasem proponujesz 3 nazwy, które są kompletnie niezgodne z definicjami.

    Gazeta to czasopismo wydawane drukiem do najmniej raz na tydzień (w internecie są strony nazywane gazetami, bo są również wydawane drukiem) – https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/gazeta;3904378.html

    Almanach to rocznik lub publikacja jednorazowa.

    Informator to publikacja typu książka telefoniczna, mapy, wykaz firm, instytucji, etc., zbiór przepisów prawnych, przewodnik turystyczny, a nie strona z informacjami, filmami, opowiadaniami, publicystyką, muzyką, linkami, itd.

    Przypomniało mi się, że na WM jest także radio, piosenki oraz przekierowania do „Telekina” – projektu będącego częścią WM (mimo, że inna jest domena). Takie rzeczy dzieją się na portalach – że wchodzisz np. na „Onet”, klikasz na artykuł, a otwiera się jakaś inna strona www. Na WM jest podobnie z kategorią „Linki zewnętrzne” — wyglądają jak normalne wpisy, a tymczasem to przekierowania (mam też skrypt wyszukiwarki internetowej, który kiedyś wykorzystywałem na WM i mogę go przywrócić – nazywało się to kiedyś „Szukaj WM”). Więc WM otwierają czytelnikom dostęp do innych stron, a więc są portalem (przejściem).

    Problemem jest tylko wymóg „komercyjności”, ale znalazłem definicję, w której nie ma o niej słowa. Oto ona:

    „Portal informacyjny – Zazwyczaj portal zawiera informacje będące przedmiotem zainteresowania szerokiego grona odbiorców. Jako przykładową treść portalu można podać: dział aktualnych wiadomości, prognoza pogody, katalog stron WWW, czat, forum dyskusyjne oraz mechanizmy wyszukiwania informacji w nim samym lub w zewnętrznych zasobach Internetu (wyszukiwarki internetowe). Ponadto portale mogą [ale nie muszą – mój przypis] oferować darmowe usługi np. pocztę elektroniczną, hosting”.

    Strona WM – zawiera informacje dla szerokiego grona odbiorców (różne tematyki i mnóstwo kategorii), jest prognoza pogody, jest katalog www (linki zewnętrzne), jest mechanizm wyszukiwania wewnętrznych zasobów strony, są prywatne wiadomości (czat wewnętrzny) i komentarze (forma forum dyskusyjnego). Są też dodatkowe usługi – np. radio, strona z filmami animowanymi i fabularnymi. Więc według powyższej definicji WM są „portalem informacyjnym” i nazywanie WM „portalem” jest uzasadnione. Wygląda na to, że każdy portal informacyjny jest portalem internetowym, ale nie każdy portal internetowy jest portalem informacyjnym.

    Podsumowując – WM spełniają definicję „portalu informacyjnego” i będę się tej nazwy trzymał. A jeśli chodzi o „działanie dla pieniędzy” – to WM przecież „monetyzują się” darowiznami na pokrycie kosztów działalności i utrzymania. Choć nie ma przychodu z reklam, artykułów sponsorowanych i afiliacji, są jednak pieniądze z darowizn czytelników, bez których nasza strona dawno by upadła i znikła z internetu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.