Główne banki pozbawiają bankowości za przekonania polityczne

Opublikowano: 26.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2353

Blokowanie kont bankowych stało się w ostatnich latach poważnym problemem, ponieważ instytucje bankowe uważają, że obecny rząd daje im swobodę w dyskryminowaniu klientów ze względu na ich przekonania polityczne. To się dzieje w całym świecie zachodnim.

Niedawno piętnastu prokuratorów generalnych wysłało list do dyrektora generalnego Bank of America Briana Moynihana w sprawie „niepokojącego schematu finansowego” jego banku polegającego na pozbawianiu bankowości chrześcijan. „Bank of America ma doświadczenie w blokowaniu dostępu do kont organizacji religijnych” czytamy w piśmie „Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni działaniami Bank of America BOA w zakresie dyskryminowania duszpasterstw religijnych”. Bank of America od lat bez nakładania na niego kar blokuje chrześcijanom i organizacjom chrześcijańskim dostęp do ich kont.

Założyciel Two Project International, Steve Curtis, opowiedział Fox News o swoich doświadczeniach z Bank of America. Jego organizacja szkoli chrześcijańskich pastorów w 65 krajach i współpracuje z BOA od 2011 r. Curtis powiedział, że pewnego dnia w 2020 r. jego karta po prostu „niespodziewanie” została odrzucona. Bank podał, że jego konto będzie ograniczone przez trzy tygodnie, po czym zostanie dezaktywowane, ale nie podał powodu zamknięcia. „Mieliśmy ludzi na całym świecie” powiedział Curtis reporterom. „Dużo podróżujemy i potrzebujemy tych kart w terenie. Dlatego też mogło to być dla nas bardzo destrukcyjne” kontynuował. Jedyną odpowiedzią, jaką otrzymał, było to, że jego chrześcijańska organizacja „zajmowała się rodzajem działalności, której bank wolał nie obsługiwać”.

Lance Wallnau, chrześcijański pisarz i kaznodzieja, został fałszywie oskarżony o pranie pieniędzy i zamrożono mu konto. Indigenous Advance Ministries, chrześcijańska organizacja opiekująca się dotkniętą ubóstwem ludnością Ugandy, została zdebankowana przez Bank of America w kwietniu 2023 r. Również kościół w Memphis, który przekazał darowiznę tej organizacji został zdebankowany. Bank of America po prostu stwierdził, że działalność firmy przekracza „tolerancję ryzyka banku” i minęły miesiące, zanim organizacje uzyskały dostęp do swoich funduszy.

Akt VII Ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r. chroni obywateli amerykańskich przed rażącą dyskryminacją ze względu na religię. Gdyby bank odmawiał Hindusom, muzułmanom, żydom i osobom wyznającym jakąkolwiek inną religię dostępu do ich kont bankowych, na ulicach wybuchłyby niepokoje społeczne. Zachód pozwala na otwarte prześladowania chrześcijan, ponieważ 1) nie chce, aby narody miały wspólną tożsamość (tj. naród chrześcijański), 2) chrześcijanie mają tendencję do głosowania na konserwatystów.

Korupcja sięga jednak głębiej. „Oprócz zamknięcia rachunków banku ze względu na religię i lekceważenia różnorodności punktów widzenia, jesteśmy również głęboko zaniepokojeni niedawnymi doniesieniami, jakoby Bank of America dobrowolnie udostępniał rządowi federalnemu prywatne dane finansowe swoich klientów w ramach zakrojonego na szeroką skalę programu nadzoru finansowego, którego celem jest zidentyfikować krajowych terrorystów” czytamy w liście. Administracja Bidena poprosiła banki, aby zwróciły się do nich w sprawie ich przeciwników politycznych i ich zwolenników.

6 marca 2024 r. podkomisja specjalna „Weaponization of the Federal Government” Izby Reprezentantów stwierdziła, że „rząd federalny był zaangażowany w szeroki nadzór finansowy, wtrącając się w prywatne transakcje amerykańskich konsumentów. Kontrola ta „nie opierała się na żadnych konkretnych dowodach szczególnego postępowania przestępczego, a co gorsza, skupiała się na warunkach i konkretnych transakcjach, które dotyczyły podstawowych form wyrazu politycznego i religijnego chronionych przez Konstytucję” – wykazała kontrola.

Bankom polecono wyszukiwać transakcje według słów kluczowych takich jak „Trump” i „MAGA”, aby wyszukać „krajowych terrorystów”. Poprosili nawet banki, aby poszukały osób, które kupiły określone książki, na przykład teksty religijne. Rząd federalny wiele lat temu bez wahania ogłosił, że prawicowi konserwatyści stanowią największe zagrożenie, przed jakim stoimy i postrzegają was jako wroga. Rząd federalny utrzymuje listy „grup nienawiści”, które obejmują organizacje chrześcijańskie tylko dlatego, że nie zgadzają się ze skrajnie lewicową narracją.

To jest poważne. Banki mają teraz możliwość doprowadzenia do ruiny finansowej osób i organizacji bez uzasadnionej przyczyny, omijając każdą ochronę przyznaną nam w Konstytucji. Dyskryminacja chrześcijan i konserwatystów jest nie tylko legalna, ale wręcz zachęcana przez banki.

Wyobraź sobie, o ile łatwiejsze to będzie, gdy przejdziemy na walutę cyfrową w ramach CBDC, a rząd będzie mógł zobaczyć nasze transakcje w czasie rzeczywistym, pozbawiając bankowości każdego, kto jest niezależny.

W spółce Wells Fargo toczy się także dochodzenie w związku z podobnymi praktykami dyskryminacyjnymi. Obaj są członkami wspieranego przez ONZ sojuszu Net-Zero Banking Alliance, którego celem jest nacisk finansowy na każdego, kto nie przestrzega programu zmian klimatycznych. Do sojuszu dołączyło ponad 144 banków w 44 różnych krajach z łącznymi aktywami o wartości 74 bilionów dolarów.

Główne instytucje bankowe zostały uzbrojone przez rząd. Temu zagadnieniu należy poświęcać coraz więcej uwagi, ponieważ banki mają obecnie uprawnienia do przeszukiwania transakcji danej osoby i oznaczania jej jako krajowego terrorysty. W Ameryce całkowicie porzucono rządy prawa – to nie jest już kraj ludzi wolnych.

Autorstwo: Martin Armstrong
Na podstawie: UNepfi.org, Judiciary.house.gov, FoxBusiness.com, SFOF.com
Źródło zagraniczne: ArmstrongEconomics.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Katarzyna TG 26.04.2024 16:00

  Jeśli ktoś myślał że totalitaryzm to wyłączna domena rządów to był w błędzie – wkraczamy w epokę totalitaryzmu korporacyjnego. Pytanie co my, ludzie, z tym zrobimy.. czy damy się jak drób wtłoczyć w klatki 15-minutowych ferm czy zrobimy z totalniakami porządek, raz a dobrze.

 2. Szwęda 26.04.2024 17:39

  I tutaj znowu gotówka to jest chyba ostateczne zabezpieczenie dla zwykłych ludzi ale prawo do gotówki musi iść w parze z prawem do możliwości otrzymywania wynagrodzenia za pracę także w gotówce i oczywiście możliwość płacenia gotówką wszędzie i za wszystko, np. opłacanie rachunków za media itd. Kiedy te prawa zostaną zachowane, to banki mogą się cmoknąć w d.

 3. RisaA 26.04.2024 18:57

  Gdy nie będziecie posłuszni i nie będziecie służyć luCYFRowi to ten się od was odwróci i też nie zapłacicie. luCYFER czyli CBDC. Dalej chodźcie przyklejeni do szybeczki smartfona i dalej dajcie się otumaniać i uzależniać od luCYFRowego guana.

 4. emigrant001 26.04.2024 19:43

  >czy damy się jak drób wtłoczyć w klatki 15-minutowych ferm czy zrobimy z totalniakami porządek, raz a dobrze.<
  Obawiam się, że przy medialnym parciu na lgfgprt:) tęczową transpłciowość, strachem przed mową nienawiści i zmianą klimatu, młodzi ludzie będą tak zagubieni w dylemacie czy są psem czy kozą, że nawet nie zauważą, że ich mieszkanie jest drobiową farmą:)
  Ciekawym przykładem Idiokracji jest akcja "ostatnie pokolenie:)
  Zawsze to młodzi chcą zmieniać świat, a dziś młodym się nie chce, oderwać wzroku od smatrfona:) Wszystkie teorie spiskowe wcześniej czy później staną się rzeczywistością. Nas już na szczęście nie będzie.

 5. RisaA 27.04.2024 10:48

  > Nas już na szczęście nie będzie.

  Nie bądź taki pewny. Niestety w tym tempie w którym globaliści to realizują, jeszcze będziesz (no chyba, że chorujesz już na nowotwór złośliwy). Problem jest w tym, że młodzi (ale nie tylko) są uzależnieni od smartfona i nie widzą jego wad (tego, że odbiera im prywatność, tego że zżera im cały czas z dnia, tego, że nie interagują z człowiekiem tylko z maszyną i algorytmami, tego że nie widzą rzeczywistości itd.). Są też ludzie którzy to widzą (w okolicy rozpowszechniłam skutecznie informację o tym, że są podsłuchiwani) ale nic z tym nie robią i dalej tkwią w smartfonie (nie rozuiem tego).

  Wiele z nas będzie za 15 lat żyć, a za 15 lat może się okazać, że nie masz wyboru gdzie żyjesz i pozostanie ci tylko 15-minutowe miasto-getto. Pralek, lodówek itp. nie będzie. Będzie tylko Android z funkcją prania (e-pralka) itd.

  “:)” – po co piszesz uśmieszki, skoro to o czym piszesz jest tragiczne? 😾

  “tęczową transpłciowość” – kiedyś był transseksualizm. Ludzie realizowali swoje potrzeby (wynikające z choroby – nie wnikam czy psychicznej, czy wrodzonej), stawali się normalnymi ludźmi poprzez leczenie chirurgiczne, hormonalne i inne. Teraz to nowe zjawisko «transpłciowość» służy tylko budowaniu w społeczeństwie konsternacji już na etapie próby kontaktu słownego z taką osobą (jak się do niej zwrócić). Teraz to wygląda jak psychiczna choroba, bo służy pokazywaniu w społeczeństwie nienormalności. Nienormalności takiej jak «dziś do mnie mów -łaś, jutro – łeś, a pojutrze -łoś»… Nie ma to nic współnego z cierpieniem z powodu urodzenia się w niewłaściwym ciele. Lub też nienormalności typu «mam brodę, nie zgolę jej (a co mówić dopiero o trwałym jej usunięciu), ale mów mi na pani, bo inaczej podam cię do sądu».

  Polecam porównać 2 osoby z polityki – Ewę Hołuszko, która rozwiązała swój problem i nikt ciągle nie słyszy o «transpłciowości», oraz Annę Grodzką, której zależy na transpłciowym rozgłosie.

  Dziwię się jak mało ludzi widzi ten i inne problemy. Że 95% społeczeństwa stało się nienaturalnie nienormalne i tego nie zauważają te biozałączniki do smartfonów. ETSy jednak rezylianie płacą dalej zgodnie. Widać wierzą w to, że jak oddadzą pieniądze globalistom to zbawią świat przed potworem – klimatem. Dopóki ETSy będą płacone, dopóty globaliści będą realizowali swoje plany, ponieważ mają na nie nieograniczone wpływy pieniężne.

 6. Katana 27.04.2024 13:31

  Katarzyna TG.
  Dlatego stale mówię, że odpowiedzialność rozkłada się na każdego. Są różne szczeble i rodzaje władzy – w tym nieformalne.
  Jak podmiot może zabronić lub nakazać to jest też rządem (w swojej części). W rządach też każdy ma swoją działkę i nie ma wszechwładnych.
  Problemem jest komunikacja między szczeblami.

 7. Barnaba d’Aix 29.04.2024 16:49

  Banki spuściłyby z tonu, gdyby musiały mieć pokrycie w złocie na swoje aktywa. Tymczasem rządy pozwalają na kreowanie „pieniądza fiducjarnego” który nie wart jest nawet tyle co papier do druku, ale rządy i korporacje bankowe biorą gwarancje na siebie – czyli na społeczeństwa. Inflacja drenuje kieszenie ludzi, a państwa zadłużają się w bankach i kółko się zamyka. Stąd bierze się potęga banków, chociaż ich skarbce puste, a pieniądze krążą w sieci od komputera do komputera. A kto je ma? Na pytanie odpowiada Kobuszewski Brusikiewiczowi w skeczu „Dług”. Polecam „Walkę o pieniądz” Song Hong Binga, przynajmniej dwa pierwsze tomy są jako tako do pojęcia bez łamania głowy. I wiele wyjaśniają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.