Na australijskiej wyspie nie będą już przyjmować gotówki

Opublikowano: 09.04.2024 | Kategorie: Gospodarka, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2725

Popularna australijska miejscowość turystyczna już nigdy nie będzie przyjmować gotówki, zdecydowała się pozostać „środowiskiem bezgotówkowym” nawet po złagodzeniu ograniczeń związanych z pandemią.

Tabliczka na wyspie Hamilton informuje, że ​​miejsce docelowe Whitsunday jest „bezgotówkowe”, a strona internetowa hotspotu turystycznego potwierdza, że „nie przyjmuje gotówki w żadnym z punktów sprzedaży”.

To posunięcie rozwścieczyło niektórych potencjalnych podróżnych, którzy zagrozili bojkotem, ale profesor finansów w RMIT, dr Angel Zhong, powiedział „Yahoo Finance”, że uzasadnienie tej zmiany odzwierciedla „ukryte koszty” korzystania z gotówki.

Ośrodek wypoczynkowy w Queensland podał, że zdecydował się pozostać bezgotówkowy z trzech powodów: zdrowie i dobre samopoczucie gości i personelu, wygoda płatności kartą dla gości oraz bezpieczeństwo.

„Badania pokazują, że niezależnie od tego, czy chodzi o COVID-19, zarazki mogą być przenoszone za pomocą papierowych pieniędzy, a papierowy pieniądz zawiera więcej wirusów niż deska sedesowa” – powiedział Zhong. „Dzięki płatnościom bezgotówkowym możemy faktycznie chronić starsze pokolenie, które jest naprawdę podatne na bakterie. Ale rozumiem też, że starsze pokolenie należy do grup, które wolą korzystać z gotówki”.

Zhong zauważył, że oprócz potencjalnych kosztów zdrowotnych, będą też koszty związane z transportem gotówki na wyspę, a także koszty gromadzenia, liczenia, uzgadniania i przechowywania gotówki w banku, a także koszty bezpieczeństwa.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „Yahoo News”
Źródło: Goniec.net

Komentarz „Wolnych Mediów”

Ciekawe, dlaczego dr Angel Zhong, mówiąc o rzekomych „ukrytych kosztach” korzystania z gotówki, przemilczał problem ukrytych kosztów transakcji bezgotówkowych — prowizji dla banków za płatności kartą? Te koszty mocno przewyższają rzekome koszty czasu pracy związanej z obrotem gotówką.


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. emigrant001 09.04.2024 11:26

  Wyspę Hamilton zamieni się na Alcatraz:) i wszyscy zadowoleni.

 2. Katarzyna TG 09.04.2024 15:50

  Ukryte koszty.. tego co zastąpi karty płatnicze będą zdecydowanie bardziej dolegliwe dla płacących.

  Wygoda i bezpieczeństwo narzucane siłą to terroryzm. Obłuda tak bije od pana Zhonga że czuć ją aż w Wielkopolsce.

 3. emigrant001 09.04.2024 19:18

  🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.