44% Kanadyjczyków za ograniczeniem wolności słowa

Opublikowano: 04.05.2024 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 903

Z nowego sondażu Leger wynika, że ​​większość Kanadyjczyków uważa, iż ​​ich prawo do wolności słowa jest zagrożone.

Ankieta internetowa Leger wykazała, że ​​57% respondentów stwierdziło, iż wolność słowa w Kanadzie jest zagrożona. Spośród nich 34% stwierdziło, że jest „w pewnym stopniu” zagrożone, a 23% uważa to zagrożenie za poważne. Około 36% stwierdziło, że ich prawa do wolności słowa nie są zagrożone, a 7% stwierdziło, że nie wie lub nie odpowiedziało.

Trzech na czterech respondentów – 76% – ​​stwierdziło, że obecnie czuje się swobodnie, wyrażając swoje poglądy, ale tylko 71%, jeśli chodzi o bardziej kontrowersyjne tematy, takie jak aborcja, kontrola broni i imigracja.

Odczucia respondentów dotyczące kwestii wolności słowa podzieliły się według politycznych podziałów. Spośród osób, które oświadczyły, że planują głosować na konserwatystów w następnych wyborach federalnych, 76% stwierdziło, że wolność słowa w Kanadzie jest zagrożona. Wśród potencjalnych wyborców liberałów 61% stwierdziło, że nie odczuwa zagrożenia dla wolności słowa, podczas gdy zwolennicy Nowych Demokratów byli niemal równo podzieleni.

Wyniki sondażu sugerują, że Kanadyjczycy są podzieleni w kwestii tego, czy wolność słowa powinna być ograniczana. Około 44% respondentów jest za narzucaniem ograniczeń, które blokowałyby mowę nienawiści i „głoszenie jakiejś formy nietolerancji”. Kolejne 45% stwierdziło, że jest bliższe poglądowi, iż wolność słowa nigdy nie powinna być ograniczana, aby umożliwić publiczną debatę nad wszystkimi opiniami. A 11% uznało, że nie wie lub odmówiło odpowiedzi.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Katarzyna TG 04.05.2024 19:47

  “57% respondentów stwierdziło, iż wolność słowa w Kanadzie jest zagrożona.”

  “Około 44% respondentów jest za narzucaniem ograniczeń, które blokowałyby mowę nienawiści i „głoszenie jakiejś formy nietolerancji”

  Wygląda na to że część Kanadyjczyków nie wie kim jest i czego chce :))

 2. emigrant001 04.05.2024 22:12

  Na tym polega indoktrynacja. Nam ciężko to sobie wyobrazić, ale nie jesteśmy obiektem testowym, bo nie jesteśmy zróżnicowanymi lewakami o nieokreślonej samoświadomości, indoktrynowanej przez wyzwoloną od konserwatywnych wartości medialną społeczność:)
  Jesteśmy cały czas sobą i to wśród kretynów jest wartością samą w sobie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.