Jak Donald Tusk debatę o imigracji zakończył

Opublikowano: 17.05.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1486

Donald Tusk, przy okazji eurowyborów, postawił pod ścianą członków i sojuszników Koalicji Obywatelskiej domagających się liberalnego podejścia wobec nielegalnych imigrantów.

W przeciwieństwie do większości komentatorów nie postrzegam ostatnich wypowiedzi premiera Donalda Tuska jako jakiejś specjalnej wolty w prowadzeniu polityki wobec masowej imigracji nielegalnie przekraczającej granice. Może nie jest to polityk antyimigracyjny, ale obserwując go przez lata, umieściłbym jego postawę raczej na prawo od centrum debaty. Jego wypowiedzi dokumentowaliśmy zresztą w naszych artykułach.

Oczywiście jest politykiem i cynicznie używał przed wyborami imigracji, żeby uderzać w polityków Zjednoczonej Prawicy, a wspomniane na początku środowisko czuło się pewnie, atakując i polityków, i służby państwa. Teraz, na potrzeby wyborów, próbuje się nas przekonać, że sytuacja jest odmienna i to właśnie dopiero teraz Białoruś prowadzi hybrydowy atak na Polskę, instrumentalizując migrację. Pojawiają się nawet bardziej alarmujące doniesienia o przygotowywaniu rosyjsko-białoruskich prowokacji. To wszystko usprawiedliwia kontynuację przez obecny rząd działań prowadzonych przez poprzedników.

Pytanie, jak w tej sytuacji odnajdują się politycy KO, którzy za czasów „pisowskiej dyktatury” szli w pierwszym froncie walki o humanitarne traktowanie imigrantów, wpuszczanie i przyjmowanie ich wniosków. Byli przeciwko budowie płotu granicznego i zwiększaniu liczebnej ochrony granicy.

Europosłanka Janina Ochojska, po przerwie okołowyborczej, wróciła do krytykowania rządu i służb. Zbiegło się to w czasie z informacją o tym, że została wykreślona z list wyborczych KO do europarlamentu. A co z Borysem Budką, Frankiem Sterczewskim, Aleksandrą Wiśniewską, Klaudią Jachirą? Co z całym milczącym teraz establishmentem świata kultury?

Moim zdaniem Tusk przysłużył się mocno środowisku antyimigracyjnemu, wchodząc w buty PiS. Dlaczego?

Po stronie zwolenników otwartości na imigrację zawsze brakowało argumentów racjonalnych. Na pytania, jak widzą rozwiązanie całego procesu masowej imigracji, rozpatrywania wniosków i deportacji, odpowiadali, że są na to procedury, ale postawieni przed rzeczywistymi problemami, jakie występują z tymi procedurami przy masowości zjawiska imigracji, uciekali do argumentu o postawie humanitarnej. Właściwie ta wyższościowa, prohumanitarna i mająca zawstydzać przeciwników retoryka była ich najsilniejszym argumentem.

Dzisiaj poprzez swoje milczenie ten argument tracą. Nie będą już mogli rzucać gromów na przeciwników – chociaż zapewne będą próbowali – za nieludzkie postawy, za brak współczucia czy chrześcijańskiego podejścia. Od wczoraj wystarczy ich zapytać, co robili, gdy premier Tusk zaostrzał politykę na granicy. Na chwilę obecną nie mają już żadnych argumentów.

Pozostają oczywiście idealiści wierni swym przekonaniom, ale to już mniejszość w mniejszości. Debatę chyba można uważać za zamkniętą. Parafrazując ministra Sikorskiego: „Thank you Tusk”.

Autorstwo: Jan Wójcik
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. emigrant001 17.05.2024 20:22

  donald tusk był przewodniczącym Rady Europejskiej gdy powstawał Pakt o Migracji i teraz się z nim nie zgadza:)
  Pytanie w którym miejscu jest miejsce na HIPOKRYZJĘ
  może przed wyborami do PE:)
  żart z rozumu wyborców:)
  Wynik i tak jest przesądzony, bo wyborcy czerpią wiedzę z TV, tylko najbardziej cierpią ci co rozumieją o co w tym chodzi i jacy są bezsilni w swoim rozumieniu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.