Nieudany atak na Flotę Czarnomorską

Opublikowano: 17.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2532

Druzgocąca klęska ukraińskiej flotylli morskich dronów, generał Kyryłło Budanow wściekły, według niezależnych źródeł zdymisjonował ukraińskiego dowódcę jednostki morskich dronów.

Nocą z 15 na 16 maja z portów wokół Odessy ukraińskie siły specjalne podległe generałowi Kryryłło Budanowowi, w szczególności 385. Samodzielna Brygada morskich bezzałogowych pojazdów specjalnego przeznaczenia Sił Morskich Ukraińskich Sił Zbrojnych, wyprowadziła 24 drony morskie Magura-V i planowała wielkie uderzenie na rosyjskie okręty Floty Czarnomorskiej.

Wśród pojazdów morskich były drony wyposażone w rakiety R-73 przeznaczone do rażenia celów lotniczych. Zgrupowanie dronów Magura V nocą utraciło jeden zniszczony dron zniszczony przez rosyjskie lotnictwo. Ukraińskie dwie flotylle dronów rano zajęło pozycję wyczekiwania i przeszło w dryf, aby nocą z 16 na 17 maja przeprowadzić atak na rosyjskie bazy morskie.

Tymczasem patrolujące morze drony zwiadowcze Rosjan wypatrzyły miejsca dryfu i na ten obszar wyruszyły śmigłowce lotnictwa morskiego Floty Czarnomorskiej w tym Mi-24 i Ka-29. W toku szeregu ataków Rosjanie zniszczyli jeszcze 13 dronów, reszta rozproszona wróciła do bazy nie wykonując zadania.

Ukraińskie dowództwo jest wściekłe, według nieoficjalnych informacji z niezależnych źródeł generał Kyryłło Budanow miał zdymisjonować dowódców odpowiedzialnych za nieudany atak, gdyż sukces tej operacji miał wielkie znaczenie dla ukraińskiej propagandy. Spece z 72. Centrum Operacji Psychologicznych i Informacyjnych Sił Specjalnych Ukrainy mieli „przykryć” przekaz utraty szeregu wsi pod Charkowem, przekazem o zatopieniu kolejnych okrętów Floty Czarnomorskiej.

Autorstwo: Krzysztof Podgórski
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 18.05.2024 03:28

    Im szybciej skończy się wschodnia wojna tym dla nas lepiej. Pytanie; Komu zależy żeby trwała dłużej?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.