Będzie więcej mandatów dla kierowców

Opublikowano: 16.05.2024 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2750

Kierowcy muszą mieć się na baczności. Fotoradary w Polsce stają się coraz bardziej czułe i reagują nawet na mniejsze przekroczenia prędkości.

Wielu kierowców przyzwyczaiło się do „marginesu bezpieczeństwa” przy fotoradarach. Urządzenia te często nie rejestrowały wykroczeń, jeśli prędkość nie była przekroczona o więcej niż 20 km/h. Nie dotyczyło to oczywiście wszystkich urządzeń, ale potocznie 20 km/h uznawało się za „bezpieczną” granicę.

To się zmienia. Nowa władza, powołując się na raporty Najwyższej Izby Kontroli ws. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, skorygowała ustawienia w fotoradarach. Teraz urządzenia te rejestrują wykroczenia już od przekroczenia prędkości o 10 km/h.

Tłumaczy się to oczywiście mitycznym „bezpieczeństwem”. W praktyce chodzi o wyciągnięcie jeszcze więcej pieniędzy od kierowców. Mandaty będą sypać się częściej. „W kraju prawie nie ma już fotoradarów, które łapałyby dopiero po przekroczeniu prędkości o 20 km/h” – donosi branżowy serwis BRD24.pl.

Ze statystyk podawanych przez CANARD wynika, że większość zarejestrowanych naruszeń mieści się w przedziale do 20 lub 30 km/h ponad obowiązujący na danym odcinku limit. Niewykluczone, że niebawem zacznie dominować przekroczenie prędkości o 11-20 km/h.

Autorstwo: KM
Na podstawie: BRD24.p
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Katarzyna TG 16.05.2024 14:31

  > Tłumaczy się to oczywiście mitycznym „bezpieczeństwem”.

  1. “Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność” – Benjamin Franklin.

  2. “Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy” – Alexis de Tocqueville.

 2. woma123 18.05.2024 00:15

  😄

  Trafiłaś w sedno. Na marginesie, pierwszy z cytatów użyłem już kiedyś na tym forum. Bez reakcji, niestety. A on odzwierciedla dokładnie naszą rzeczywistość. Drugi niestety też 😢

  DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.