Cenzura głosu palestyńskiego w Polsce

Opublikowano: 14.05.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1689

Wczoraj miałem przedstawić w krakowskiej Kuźnicy odczyt o działaniach wojennych Izraela, jego zbrodniach wojennych i katastrofalnej sytuacji humanitarnej w Gazie. Dzień wcześniej dostałem informację, że w związku z tym, że Dzień Nakby zbiega się w czasie z Dniem Niepodległości Izraela, oraz że zbierane są podpisy pod listem otwartym do Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, mój odczyt zostaje odwołany przez organizatorów.

Odczyt o trwającym ludobójstwie miałby się jakoby wpisywać w „mocno izraelski kontekst”. To nie jest niestety pierwszy przypadek cenzury palestyńskich głosów w Polsce. W 2012 roku miałem przemawiać w tarnowskim liceum, ale po interwencji ambasady Izraela moja prelekcja została odwołana. Kuźnica nie chce się wpisywać w „atmosferę Marca ’68”. Obecna sytuacja w niczym nie przypomina Marca ’68”, a Kuźnica wpisuje się, ale w tendencję do uciszania palestyńskich głosów.

Twierdzenie, że obecne protesty przeciwko ludobójstwu i moje wystąpienia przeciwko ludobójstwu w jakikolwiek sposób przypominają antysemickie wystąpienia z Marca ’68 jest obrzydliwą insynuacją. Władze Kuźnicy twierdzą, że hasło „From the River to the Sea Palestine will be free” („Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”) jest równoznaczne z hasłem „Żydzi won z Izraela”.

Tymczasem zarówno ja, jak i dominująca większość protestujących chcą po prostu końca apartheidu i ustanowienia demokratycznego państwa dla wszystkich obywateli bez względu na pochodzenie etniczne i religię. Twierdzenie, że jest inaczej i sugerowanie, że protesty mają charakter antysemicki, jest odwracaniem uwagi od sedna sprawy, jakim jest trwające ludobójstwo narodu Palestyńskiego z rąk armii Izraela oraz apartheidu na Zachodnim Brzegu.

Uparte trwanie rządu zbrodniarza wojennego Netanjahu przy ludobójczej kampanii wojennej mimo zgody Hamasu na zawieszenie broni i wymianę jeńców tylko potwierdza ludobójcze intencje rządu Izraela. Cenzura palestyńskich głosów domagających się sprawiedliwości dla ofiar ludobójstwa i apartheidu, a przede wszystkim zatrzymania ludobójstwa jest współudziałem w tym ludobójstwie i wspólnictwem w apartheidzie.

Historia surowo was rozliczy!

Autorstwo: Omar Faris
Źródło: WolneMedia.net

O autorze

Autorem felietonu jest Omar Faris – szef Pozarządowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków w Polsce oraz członek Międzynarodowej Koalicji na rzecz Powrotu Uchodźców Palestyńskich.


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. pikpok 14.05.2024 12:05
  2. MasaKalambura 14.05.2024 13:15

    Jedni żydzi i ich sługusy goim zaprzeczają prawdzie o zbrodniach Izraela na Palestyńczykach i utrudniają jej głoszenie, a inni walczą o Palestyńczyków, jak ten tutaj:
    https://www.youtube.com/watch?v=Guxb-T8xn-g&t=2s

  3. Foxi 14.05.2024 20:59

    Bajdurzenia o dobrym żydzie są jak opowieści o jednorożcach. Wszyscy słyszeli, ale nikt ich nie widział.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.