Ankieterzy GUS zapukają do naszych domów

Opublikowano: 04.05.2024 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2239

Wybrane losowo gospodarstwa domowe zostaną odwiedzone przez ankieterów z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). Wizyty zostaną poprzedzone informacją przesłaną listownie.

Listy wysłano do ponad 23 tys. polskich gospodarstw domowych. Osoby tam mieszkające powinny spodziewać się wizyty ankieterów z Głównego Urzędu Statystycznego.

Ankieterzy GUS-u będą rozmawiać z polskimi obywatelami o: warunkach mieszkaniowych, poziomie i źródłach dochodów oraz sytuacji materialnej respondentów, stopniu zaspokojenia podstawowych potrzeb, stanu zdrowia, uczestnictwie w procesie edukacji oraz opiece formalnej nad dziećmi, a także aktywności ekonomicznej na rynku pracy oraz cechach demograficznych ankietowanych. Ponadto przeprowadzane będą badania modułowe skupiające się na ocenie, jak potrzeby dzieci są zaspokajane pod względem ekonomicznym, społecznym i zdrowotnym oraz ocenie dostępu do usług.

Wyniki badania będą służyły do porównania aktualnych poziomów dochodów, ubóstwa, wykluczenia społecznego oraz innych aspektów warunków życia w państwach Unii Europejskiej.

Wywiady będą przeprowadzane telefonicznie lub twarzą w twarz w domach obywateli. Badanie będzie trwało do 26 czerwca 2024 r.

Odpowiedzi udzielane ankieterom będą traktowane jako poufne. W badaniu głównie będą brały udział osoby, które wytypowano także w poprzednich latach.

„Najbardziej wiarygodne oceny w badaniu uzyskuje się, jeżeli w badaniu w kolejnych latach uczestniczą te same osoby. Wielu z państwa uczestniczyło w przynajmniej jednym z czterech etapów wspomnianego badania” – wyjaśnił w komunikacie GUS.

Autorstwo: SG
Na podstawie: TVN24
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. RisaA 04.05.2024 17:17

    Czyli będą to badania ustawione. Wyniki mają być dobre. Gdyby chcieli zrobić to obiektywnie – przyjęliby podwójnie ślepą próbę.

  2. adambiernacki 05.05.2024 07:12

    Będą szukać rodzin do eksterminacji i mieszkanek dla nowej populacji?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.