Izraelska policja zakłóciła liturgię w Bazylice Grobu Świętego

Opublikowano: 05.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1999

Izraelska policja zakłóciła liturgię Świętego Ognia rozpoczynającą obchody prawosławnej Wielkanocy w Bazylice Grobu Świętego we Wschodniej Jerozolimie. Służby wdarły się do budynku kościoła, aby aresztować ochroniarzy greckiego konsula. Wcześniej pod przykrywką środków bezpieczeństwa wyznawcom chrześcijaństwa uniemożliwiono dotarcie do bazyliki.

Z informacji palestyńskich mediów wynika, że w Bazylice Grobu Świętego doszło do sprzeczki między syjonistycznymi policjantami i osobistą ochroną greckiego konsula. Jego ochroniarz został aresztowany, gdy w świątyni przebywał grecki wiceminister spraw zagranicznych, Giorgos Kotsiras.

Mężczyzna został przewieziony na komisariat policji w Jerozolimie. Po kilku godzinach został zwolniony dzięki bezpośredniej interwencji Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Greckiej. Wciąż nie wiadomo, dlaczego ochroniarze greckiego konsula zostali zaatakowani przez Izraelczyków.

Do sprawy odniosła się grecka lewicowa partia Syriza. Domaga się ona od resortu dyplomacji „niezwłocznych wyjaśnień w sprawie bezprecedensowego zdarzenia”, którym było aresztowanie ochroniarzy konsula. Zdaniem Syricy centroprawicowy rząd Nowej Demokracji powinien „adekwatnie” zareagować na działania syjonistów.

Przedstawiciele greckiej dyplomacji brali udział w liturgii Świętego Ognia, tradycyjnie rozpoczynającej prawosławne obchody świąt wielkanocnych. W tym roku wyznawcom Jezusa Chrystusa uniemożliwiono dotarcie do Bazyliki Grobu Świętego z powodów „bezpieczeństwa”.

Na podstawie: Ethnos.gr, MiddleEastEye.net
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.