Władzom Quebecu nie w smak protest przeciw zbrodniom Izraela

Opublikowano: 04.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1208

Premier Quebecu Francois Legault wezwał policję do zlikwidowania propalestyńskiego obozowiska na kampusie Uniwersytetu McGill w Montrealu po tym, jak władze McGilla na początku tygodnia zwróciły się do policji, aby usunęła dziesiątki namiotów rozbitych od soboty w proteście przeciwko działaniom Izraela w Gazie.

Legault powiedział reporterom w Quebec City, że oczekuje, iż policja posłucha wezwania uniwersytetu i zlikwiduje obozowisko.

Tymczasem rzecznik policji w Montrealu Jean-Pierre Brabant poinformował, że policja „wciąż ocenia” sytuację na McGill. Mówi, że na razie w obozie panuje spokój i że natychmiastowa interwencja nie jest w interesie policji ani miasta.

Na miejscu protestu proizraelscy i propalestyńscy zwolennicy zorganizowali w piątek demonstracje przy głównym wejściu do McGill, a kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji utworzyło szpaler, aby oddzielić obie strony.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 05.05.2024 10:13

    Nikomu normalnemu nie podoba sie rzez palestynczykow , pod pretetekstem walki z hesbolachem do ktorej powina zostac wyslana policja, sluzby specialne, inwigliacja, nagrody pieniezne za wskazania czlonkow, bez wojska, wojny, bombardowan tylko ze hesbolach jest pretekstem do zagarniecia ziem palystynczykow ktore sa bogate w mineraly ziem rzadkich.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.