Nowy pocisk balistyczny na pokładzie chińskiego bombowca

Opublikowano: 05.05.2024 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1378

Chińskie media opublikowały szokujące nagranie, na którym widać, jak bombowiec H-6K odpala podwieszony pod skrzydłem pocisk balistyczny. Wszystko wskazuje na to, że może to być lotnicza wersja pocisku balistycznego CM-401, będącego na wyposażeniu chińskiej armii.

Taki sposób przenoszenia i odpalania pocisków balistycznych jest nowym rozwiązaniem, które zwiększa zasięg i elastyczność tej broni. Zamiast wystrzeliwać ją z ziemi, bombowiec może dostarczyć ją znacznie bliżej celu, a następnie odpalić, co skraca czas reakcji i utrudnia obronę przed tym zagrożeniem.

Wojna na Ukrainie oraz ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie pokazały, że pociski balistyczne są bronią znacznie groźniejszą niż pociski manewrujące. Ich charakterystyka lotu, polegająca na wznoszeniu się na duże wysokości i następnie opadaniu na cel, sprawia, że są one trudniejszym celem do przechwycenia.

Chińczycy z pewnością wyciągnęli wnioski z tych konfliktów i pracują nad rozwojem własnych zdolności w tej dziedzinie. Testowanie odpalania pocisków balistycznych z bombowców to potwierdzenie, że Pekin inwestuje w tę technologię, która może stanowić poważne zagrożenie, zwłaszcza w kontekście narastających napięć w regionie Pacyfiku.

Choć bombowce H-6K są starszymi konstrukcjami, to mogą stanowić skuteczną platformę do przenoszenia i odpalania pocisków balistycznych. Ich duży pułap i zasięg pozwalają na dostarczenie broni znacznie bliżej celu, niż miałoby to miejsce w przypadku wystrzelenia z ziemi. To sprawia, że czas reakcji na taki atak jest znacznie krótszy, a obrona przed nim trudniejsza.

Chińskie inwestycje w rozwój tej technologii, w połączeniu z rosnącymi ambicjami Pekinu na arenie międzynarodowej, mogą stanowić poważne wyzwanie dla bezpieczeństwa w regionie. Społeczność międzynarodowa musi bacznie obserwować te działania i być gotowa na podjęcie odpowiednich kroków w celu zapobieżenia eskalacji napięć.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Katarzyna TG 05.05.2024 14:43

    > Chińskie media opublikowały szokujące nagranie

    Ale co w tym szokującego? Czyżby sezon ogórkowy na portalu ZmianyNaZiemi zaczął się trochę wcześniej niż zwykle?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.