W szkołach w Quebecu wraca podział na płci w ubikacjach

Opublikowano: 04.05.2024 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1328

Zgodnie z nową dyrektywą rządową opublikowaną w środę w „Dzienniku Urzędowym” kanadyjskiej prowincji szkoły w Quebecu będą musiały dopilnować, aby nowo wybudowane lub odnowione łazienki i przebieralnie były dostosowane do płci, a nie neutralne pod względem płci.

„Uważam, że nasi chłopcy i dziewczęta w szkołach mają prawo do prywatnej przestrzeni” – powiedział w środę minister edukacji Bernard Drainville. Drainville stwierdził wówczas, że szkoła powinna starać się o to, aby uniknąć dyskomfortu i molestowania młodych dziewcząt.

Premier François Legault zlecił Ministrowi Rodziny Suzanne Roy powołanie komitetu doradczego w celu zbadania tej sprawy. „Jesienią ubiegłego roku ogłosiłem, że będziemy kontynuować prace nad tą dyrektywą” – powiedział, dodając, że wierzy, że komisja dojdzie do tego samego wniosku.

Nowa dyrektywa wchodzi w życie natychmiast. Stanowi, że placówki usług szkolnych „wdrażają dostępne im środki, aby wszystkie łazienki i przebieralnie, które w przyszłości będą budowane lub odnawiane, były dostosowane do płci (chłopcy/dziewczęta)”.

Szkoły w budowie, które są ukończone w co najmniej 30 procentach, mogą jednak zachować łazienki neutralne pod względem płci. Szkoły, które mają już łazienki neutralne pod względem płci, nie będą musiały ich zmieniać. „Jesteśmy ludźmi pragmatycznymi. Nie chcemy opóźniać postępu prac nad nowymi szkołami” – wyjaśnił Drainville.

Nowa dyrektywa ministra nakłada także na centra usług obowiązek zapewnienia indywidualnych łazienek, które będą zawsze dostępne, bezpieczne i zlokalizowane w miejscach, zapewniających odpowiedni nadzór. „Te przepisy respektują prawa każdego człowieka” – stwierdził Drainville. „To pełne szacunku i wyważone rozwiązanie”.

Z ministrem nie zgadza się grupa zwolenników LGBT+ Family Coalition. „To nie jest dobrze wyważone, ponieważ napiętnuje inne dzieci” – powiedziała Mona Greenbaum, współdyrektorka grupy. „Z wszelkiego rodzaju badań wiemy, że brak potwierdzenia ich tożsamości płciowej dla młodych ludzi jest bardzo szkodliwy”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. RisaA 04.05.2024 17:24

  Gdzie wg nowego podziału będą wchodziły osoby będące przedstawicielami 56 pozostałych płci? Co z osobami urodzonymi z płcią, którą trudno jednoznacznie przyporządkować? Czy mężczyźni w męskiej łazience będą musieli znosić obecność «transpłciowych kobiet» w ich łazience, gdyby decydowała «płeć biologiczna» lub też «sex at birth»?

  Dlaczego nie przewidziano jednej łazienki na całą szkołę dla zatwardziałego lewactwa oraz dla osób, które nie chcą się zidentyfikować z tymi 2 płciami? Obowiązkiem władz jest też dbanie o bezpieczeństwo by nic złego się nie stało tym ludziom.

 2. emigrant001 04.05.2024 17:31

  Lewactwo to stan umysłu. Bez logiki, rozumu z zaburzeniami świadomości.

 3. Szurnięty Mędrzec 05.05.2024 00:51

  Ale PO CO dzielić toalety na męskie i damskie, mi wystarczy niebinarna toaleta czyli dla wszystkich (taka jak u mnie w domu)

 4. Baltazar Bombka 05.05.2024 09:15

  To niech będą trzy toalety. 2 dla normalnych i trzecia dla niezdecydowanych. Ot sztuka kompromisu.

 5. Katarzyna TG 05.05.2024 09:25

  > Z wszelkiego rodzaju badań wiemy, że brak potwierdzenia ich tożsamości płciowej dla młodych ludzi jest bardzo szkodliwy

  Dziwna ta Kanada, kraj w którym płeć potwierdza się w toaletach 😀

 6. Dandi1981 05.05.2024 10:19

  Szalenstwo polega na tym ze lgbt nie uznaje pluci z ktora ktos sie urodzil , jezeli sie z nia niezgadza i ja zmienia to jest osoba ktora zmienia swoja plec ale nie zmienia to pluci z jaka sie urodzil , wiec mezczyzna udajacy kobiete dalej jest mezczyzna bo plec przy narodzeniu jest priorytetowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.