Kanada finansuje genderowo-inkluzywne rozminowywanie Ukrainy

Opublikowano: 08.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1525

Aktywne zaangażowanie kobiet w działania przeciwminowe na Ukrainie pomoże zwiększyć wydajność i skuteczność tego procesu. Ukraina jest zainteresowana wsparciem Kanady w promowaniu transformacji genderowej w zakresie rozminowywania na Ukrainie. Stwierdziła to Julia Swyrydenko, pierwsza wicepremier Ukrainy i minister gospodarki Ukrainy, podczas spotkania z Jacqueline O’Neill, ambasador Kanady ds. kobiet, pokoju i bezpieczeństwa.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ambasady Kanady na Ukrainie, UNDP na Ukrainie, UNICEF na Ukrainie oraz HALO Trust na Ukrainie.

„Równość płci jest postrzegana jako integralna część polityki Ukrainy, która opiera się na zasadach integracji, inkluzywności i integralności. Dotyczy to wszystkich rodzajów działalności, w tym tak ważnych obszarów, jak działania przeciwminowe. Obecnie na Ukrainie widać już wymierne rezultaty: średni poziom zaangażowania kobiet we wszystkich podmiotach państwowych i niepaństwowych wynosi około 30%, co jest zgodne z agendą NATO »Kobiety, pokój i bezpieczeństwo«. Dążymy do zwiększenia udziału kobiet w operacjach rozminowywania, więc wsparcie naszych kanadyjskich partnerów w tym zakresie jest dla nas cenne” – powiedziała Julia Svyrydenko.

Kanadyjski program pomocy w zakresie rozminowywania (MAA) zapewnił około 28,6 mln USD finansowania w latach 2012-2020. Jest on dostarczany od 2022 r. i składa się z 12 projektów, z których większość została wdrożona w 2023 r. Ponadto, w lutym 2024 r. Kanada przeznaczyła fundusze na projekty PME (w ramach 28,6 mln USD): Gender Inclusive Mine Action for a Sustainable Future in Ukraine, Supporting the Sustainability of Mine Action in Ukraine oraz Geneva International Centre for Humanitarian Demining’s Support Programme for Ukraine.

„Ukraina ma ograniczone zasoby w zakresie rozminowywania, potrzebujemy więcej operatorów rozminowywania, więcej sprzętu i szkoleń dla saperów. Rząd rozważa finansowanie przez państwo prywatnych operatorów, co zwiększy liczbę takich firm na rynku ukraińskim i przyciągnie międzynarodowe firmy do aktywnego przyłączenia się do procesu rozminowywania ukraińskiej ziemi” – powiedziała Swyrydenko.

Pierwszy wicepremier dodała, że w kontekście angażowania się w profesjonalny udział w działaniach przeciwminowych należy zwrócić uwagę na przedstawicieli kategorii społecznych i grup o szczególnym znaczeniu dla państwa. Rząd dąży do zapewnienia realizacji zawodowej i integracji społecznej kobiet, weteranów, ofiar materiałów wybuchowych i osób niepełnosprawnych poprzez zaangażowanie w działania przeciwminowe. Rząd ma nadzieję, że kanadyjscy partnerzy włączą się w tworzenie odpowiednich programów szkoleniowych w zakresie rozminowywania, szczególnie dla kobiet.

Źródło zagraniczne: ME.gov.ua
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. adambiernacki 08.05.2024 14:00

  Obserwujmy teraz potężną i błyskawiczną reakcję organizacji feministycznych i różnych aktywiszczy 😉
  Przepraszam ale uśmiałem się do łez.
  Do tego stopnia drwią sobie totalitaryści gdy nie są utylizowani. Jest prosta zasada: jeśli nie zutylizujesz totalitarystów totalitaryści zutylizują ciebie.
  Ale faktycznie co zrobić mają nowi etnicznie z tymi kalekami co im tam nogę urwało? A jak pokica na jednej na pola minowe to po kłopocie. Niepełnosprawnych na wózkach można spuszczać na pola minowe z pochylni. Niewidomi mają doskonałą intuicję przestrzenną. Otyłych można zrzucać na te pola z niewielkiej wysokości z samolotów. A nie nie przepraszam to mogą być klienci makdonaldów i tzw lekarzy. To nie.

 2. Stary Kulas 08.05.2024 18:30

  Na pewno nie ma to nic wspólnego z faktem, że większość mężczyzn poległa.
  Wiem od Ukrainki, że od co najmniej połowy 2023 roku kobiety (“ochotniczki”) służyły w artylerii dalekiego zasięgu. Jej koleżanka straciła nogi po ruskim ostrzale z kontr baterii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.