Wielka kasa dla uczniów usuniętych ze szkoły za czarne twarze

Opublikowano: 12.05.2024 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2055

Uczniowie elitarnej katolickiej szkoły St. Francis High School w Kalifornii zostali usunięci ze szkoły za rzekomy „blackface” (malowanie twarzy na czarno w celu rasistowskim — przypis WM). W rzeczywistości zrobili sobie po prostu zdjęcie w maseczce przeciwko trądzikowi. Teraz chłopcy dostaną ogromne odszkodowanie.

W 2021 roku dwóch z trzech nastolatków zostało zmuszonych do odejścia ze szkoły za udostępnione trzy lata wcześniej zdjęcie w maseczkach antytrądzikowych. To był czas protestów ruchu Black Lives Matters i w Stanach rozpętało się prawdziwe szaleństwo i polowanie na czarownice, a rasistów szukano dosłownie wszędzie.

Nawiasem mówiąc, to trudno znaleźć informacje, którzy dwaj chłopcy zostali wyrzuceni (na zdjęciu pozuje trójka). Jeden z chłopców najprawdopodobniej jest Azjatą i to byłby prawdziwy rasizm, gdy ten fakt uratował go przed karą.

Szkoła nie chciała słuchać tłumaczeń uczniów, że były to tylko maseczki na trądzik. Nikogo nie obchodziło też to, że zdjęcie jest stare. Chłopców postanowiono usunąć z placówki. Później kary zaniechano, ale stworzono atmosferę, która zmusiła napiętnowanych uczniów i ich rodziców, by z własnej woli zrezygnowali z elitarnej szkoły.

Rodzice dzieci w imieniu swoich pociech pozwali szkołę i w tym tygodniu ława przysięgłych w hrabstwie Santa Clara orzekła, że szkoła naruszyła ustną umowę, nie pozwalając im się wytłumaczyć.

Szkoła musiała wypłacić chłopcom po 500 tys. dolarów, a ich rodzicom zwrócić po 70 tys. dolarów czesnego.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „New York Post”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. SzumAkustyczny 12.05.2024 16:46

    w tym absurdzie jest coś bardzo poważnego. Ktoś w tej szkole musiał to przekalkulować i wynikiem tej kalkulacji było, że bardziej opłaca się doprowadzić uczniów do odejścia, narazić się na skandal, na procesy sądowe, zszarganie opinii o uczelni, niż nie reagować w cale na taką błahą rzecz. Co więc musiało stać po drugiej stronie tej szali? Co grozi uczelniom/instytucjom, które nie dołączą do tego cyrku? można się tylko domyślać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.