Schizofrenia na gruzach świata

Opublikowano: 20.05.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Seks i płeć, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1792

Wszystko, co sąd historii powie o obecnych, strasznych latach, zawarte jest w tym oto orwellowskim zdjęciu, na którym realia masakry Palestyńczyków zestawione są z ckliwym przesłaniem pokoju i miłości.

Fotografia ta nie jest najświeższą, zalicza się do tych, które rząd Izraela publikuje od listopada ubiegłego roku, aby uwiarygodnić swój groteskowy wizerunek pokoju i dobra. Tekst tweeta, zawierającego tę współczesną demencję, głosi: „Pierwsza w historii flaga dumy podniesiona w Gazie. Yoav Atzmoni, który jest członkiem społeczności LGBTQ+, chciał wysłać przesłanie nadziei mieszkańcom Gazy żyjącym pod brutalną władzą Hamasu. Jego zamiarem było podniesienie pierwszej flagi dumy w Gazie jako wezwanie do pokoju i wolności”.

Pomijając żałosną próbę wywrócenia rzeczywistości do góry nogami, jest to jedna z tych operacji zwanych „pinkwashingiem”, która polega na łączeniu czegoś tak silnie etycznie i emocjonalnie negatywnego jak masakra w Strefie Gazy z czymś uważanym za pozytywne, jak flaga miłości alternatywnej, która ma w jakiś sposób złagodzić jej grozę.

Faktem jest, że w tym przypadku wszystko staje się całkowicie absurdalne, ponieważ jest praktykowane przez syjonistyczną i ultrareligijną prawicę, która wcale nie uważa flag gejowskich za coś pozytywnego, a zamiast tego wydaje się czerpać przyjemność z ruin w tle spowodowanych przez bomby. Krótko mówiąc, wysyła radykalnie różne przesłanie w zależności od tego, czy jest ono skierowane do odbiorców na Zachodzie, czy do zwolenników Wielkiego Izraela, którzy w panoramie śmierci i zniszczenia widzą obietnicę, że w końcu będą mogli ustanowić państwo na fundamencie rasowym.

Kiedy jednak jeden i ten sam przekaz wywołuje tak przeciwstawne reakcje, to znaczy, że wcale nie jest sprzeczny, ale po prostu pusty, tzn. nie ma sensu; jest skonstruowany z pojedynczych strzępów pseudoideologii zbudowanej wyłącznie z rozproszonych fragmentów i wyrywków interesu klasy rządzącej, nie jest interpretacją świata, choćby schematyczną i mechaniczną, ale jest jedynie ukrywaniem świata. Podobnie jak człowiek, który strzelił do Fico na Słowacji, określa siebie jako pacyfistę i popiera wojnę na Ukrainie, tak i to zdjęcie jest dowodem na to, że schizofrenia jest jedyną kulturą naszych czasów. Nie istnieją żadne ogólne wartości, a jedynie bezsensowne antynomie, które są modyfikowane w zależności od miejsca, w zależności od narracji, aż po osiągnięcie nicości.

Źródło zagraniczne: IlSimplicissimus2.com
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. RisaA 20.05.2024 17:32

    Tylko co ma LGBT– do schizofrenii?

  2. MasaKalambura 21.05.2024 11:44

    Obecnie ruch ten obejmuje tak wiele skrzywień psychicznych o podłożu seksualnym, w tym ludzi podających się za przedmioty i zwierzęta, że schizofrenii bym tam nie wykluczał.

  3. Marlena 21.05.2024 19:55

    To juz jest ponizej wszelkiej krytyki, zeby na gruzach uciskanej Palestyny wymachiwac flaga niezrownowazonej psychicznie grupy spolecznej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.