Klaus Schwab rezygnuje z funkcji przewodniczącego WEF

Opublikowano: 22.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4006

Założyciel Światowego Forum Ekonomicznego ogłosił przejście na emeryturę – jego potencjalnym następcą jest były norweski minister spraw zagranicznych Borge Brende.

Klaus Schwab, założyciel Światowego Forum Ekonomicznego, ogłosił, że przejdzie na emeryturę ze stanowiska prezesa wykonawczego forum w styczniu 2025 roku. Informacja została przekazana w wiadomości e-mail do pracowników.

86-letni Schwab obejmie nową rolę przewodniczącego rady powierniczej. Jego następca nie został jeszcze wyznaczony. Borge Brende, obecny wiceprezes i były minister spraw zagranicznych Norwegii, jest uważany za faworyta.

Z biegiem czasu coroczne spotkanie w Davos stało się jednym z najbardziej prestiżowych spotkań dla czołowych polityków, menedżerów, naukowców i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego z całego świata. Krytycy zarzucają jednak organizatorom WEF, że pozwalają światowym potentatom zwiększać ich zyski kosztem ogółu społeczeństwa.

Źródło zagraniczne: RSI.ch
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Irfy 22.05.2024 13:08

  Informacja bez znaczenia. W tym wypadku nie instytucja zdobi człowieka, ale człowiek – instytucję. W Chinach taki Deng Xiaoping też w 1987 roku “zrezygnował ze wszystkich zajmowanych stanowisk”, poza szefostwem Centralnej Komisji Wojskowej. Nie przeszkodziło mu to w pozostaniu na stanowisku “władcy Chin” niemal aż do śmierci.

  Zresztą dobry przykład mamy nawet w Polsce. Kiedy to przez 8 lat krajem rządził “Prezes Polski”, oficjalnie sprawujący stanowisko “zwykłego posła”, z epizodycznym wicepremierowaniem od przypadku do przypadku. Tutaj będzie tak samo. Przewodniczącym WEF zostanie jakiś pionek, który i tak będzie się Schwaba pytał o pozwolenie na wszystko. Tyle że formalnie Klaus będzie mógł powiedzieć, że on jest emerytem i jakby co, to z hejtami już nie do niego.

 2. Kazma 22.05.2024 16:32

  Powinni teraz zapisywać na dyskach, drukować ile się da wizerunek tego monstra, szczególnie obywatele tych krajów gdzie to przebywa, żeby nie zapomnieć, żeby potomni wiedzieli, bo kto wie, może monstrum nieśmiertelne…

 3. rozrabiaka 22.05.2024 17:03

  Schwab życzę dużo zdrowia obyś jakoś się doczołgał do 90 tki

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.