Polska Agencja Prasowa niczym Radio Erewań?

Opublikowano: 22.05.2024 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2243

We wtorek 21 maja na portalu PAP ukazał się materiał o rzekomym rozpoczęciu prowadzenia autorskiego programu publicystycznego na rosyjskim kanale Rossija 24 przez Tuckera Carlsona.

Oburzona PAP donosi: „Amerykański komentator Tucker Carlson rozpoczął prowadzenie własnego programu w objętej zakazem nadawania na terytorium UE państwowej rosyjskiej telewizji Russia 24. Carlson pracował wcześniej w stacji Fox News. Jest znany z prorosyjskich i proputinowskich wypowiedzi oraz rozsiewania teorii spiskowych. Pierwszy odcinek programu pt. »Tucker« wyemitowano w poniedziałek wieczorem i było to powtórzenie materiału dostępnego wcześniej w mediach społecznościowych Carlsona. Opowiadał o kleszczach i boreliozie, łącząc tę chorobę z badaniami amerykańskiego rządu nad bronią biologiczną”.

Komunikat ten prawdopodobnie opierał się na tekście ukraińskiej „Prawdy”, która jednak zamieściła sprostowanie, że nieprawdą jest jakoby Tucker Carlson, rozpoczął swój program w poniedziałek, gdyż prowadzi go co najmniej od września 2023.

„Tucker Carlson, amerykański konserwatywny ekspert, komentator polityczny i były prezenter Fox News, który na początku tego roku przeprowadził wywiad z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem, od września 2023 r. prowadzi własny program w kanale telewizyjnym Russia 24” – napisała ukraińska „Prawda” i później dodała: „Poprawka: wcześniej w artykule napisano, że Carlson zaczął prowadzić własny program na rosyjskim kanale 24 w maju 2024 r. Portal informacyjny InfoLight.ua podaje jednak, że program ten jest emitowany na antenie Russia 24 od września 2023 roku”.

Obie informacje zostały zdementowane przez samego Carlsona na kilka godzin przed komunikatem PAP: „Arthur Schwartz, przedstawiciel Carlsona, przekazał »Forbesowi« e-mailową odpowiedź na pytania dotyczące emisji programu Carlsona w Rosji z rosyjskim dubbingiem oraz tego, czy Carlson udzielił mu licencji, iż jest »to czysty nonsens«”. Neil Patel, dyrektor generalny Tucker Carlson Network, napisał w poście na »X«, znanym wcześniej jako »Twitter«, że sieć »nie zawarła żadnych umów z mediami państwowymi w żadnym kraju«. We wtorek po południu państwowy kanał medialny Rossiya 24 udostępnił co najmniej osiem klipów wideo z Carlsonem pod tytułem »Tucker. Rossija 24« i opisał Carlsona jako „aktywnie krytykującego władze USA za pomoc Ukrainie”. Według »Daily Beast« wygląda na to, że są to stare klipy z programu Carlsona, który nadawał na »X« i »YouTube«, ale z rosyjskim lektorem, a poniedziałkowy odcinek o kleszczach pochodzi z odcinka dostępnego w USA 10 maja”.

Doniesienia te pozostawiamy bez komentarza.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rozrabiaka 22.05.2024 20:48

    Pań Tucker jak i Trump i innych tysiące są “antysystemowe”, ale niejednokrotnie mają pozwolenie od systemu na publikowanie ciekawostek jak:
    “Opowiadał o kleszczach i boreliozie, łącząc tę chorobę z badaniami amerykańskiego rządu nad bronią biologiczną”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.