Większość Kanadyjczyków uważa, że edukacja schodzi na psy

Opublikowano: 22.05.2024 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 852

Z nowo opublikowanego raportu wynika, że ​​ponad połowa Kanadyjczyków twierdzi, iż system edukacji publicznej zmierza w „złym kierunku”, jeśli chodzi o dyscyplinę, program nauczania i metody nauczania.

Pięćdziesiąt pięć procent osób ankietowanych w najnowszym badaniu dotyczącym systemu szkolnego przeprowadzonym przez SecondStreet.org stwierdziło, że edukacja od przedszkola do klasy 12 zmierzała w ciągu minionych dwudziestu lat w „złym kierunku”. Oznacza to 72-procentowy wzrost liczby osób, które nie pochwalają tego, co dzieje się w klasach od 2020 roku, kiedy tylko 32 procent było krytycznie nastawionych wobec systemu. Jak wynika z majowego sondażu, dwadzieścia pięć procent stwierdziło, że zmierza to we „właściwym kierunku”, a pozostali nie mają zdania w żadnym wypadku.

„Te nowe wyniki sondaży powinny zaniepokoić kuratoria i władze prowincji” – powiedział prezes SecondStreet.org Colin Craig w komunikacie prasowym z 21 maja. „Bez wątpienia Kanadyjczycy mają poważne obawy dotyczące kwestii dyscypliny, tego, co szkoły traktują priorytetowo, jeśli chodzi o lekcje i nowe metody nauczania, żeby wymienić tylko kilka. Teraz pojawia się pytanie: co system szkolnictwa zamierza z tym zrobić?” – dodał.

Spośród Kanadyjczyków, którzy uważają, że system jest wadliwy, 82 procent uznało za problem dyscyplinę i brak odpowiedzialności. Program szkolny i priorytety lekcji budziły obawy 74 procent, podczas gdy nowe metody nauczania uznało za problem 60 procent ankietowanych. „Nauczyciele mają bardzo niewielką kontrolę nad klasami, gdzie tolerowane jest niewłaściwe zachowanie” – stwierdził jeden z respondentów. „Dzieci promowane są do wyższej klasy bez zaliczania ocen; Nie można przyznać się do porażki”.

Drugim najczęstszym obszarem obaw jest to, czego naucza się w klasie i jakie umiejętności są traktowane priorytetowo. Sondaż wykazał, że 50 procent Kanadyjczyków uważa, że ​​szkoły nie radzą sobie z ustalaniem priorytetów lekcji i umiejętności, których powinni uczyć się uczniowie, w porównaniu do zaledwie 26 procent, które stwierdziły, że zmierzają we właściwym kierunku. 25 procent było niepewnych. Treści związane z edukacją seksualną i płcią zostały uznane za problem przez 43 procent respondentów, 31 procent było z nich zadowolonych, a 26 procent nie było pewnych.

Jako problemy wymagające rozwiązania uznano także karty ocen, metody nauczania i jakość pracy nauczycieli.

Kolejną kwestią zaprzątniętą umysłami Kanadyjczyków była ilość czasu, jaki uczniowie są w domu z powodu dni doskonalenia zawodowego nauczycieli. Czterdzieści trzy procent stwierdziło, że uczniowie zbyt często mają wolne. „Urzędnicy publicznego systemu edukacji – zwłaszcza władze prowincji i rady szkolne – postąpiliby mądrze, gdyby zagłębili się w kwestie poruszone w tym dokumencie i zbadali, w jaki sposób poprawić zadowolenie z systemu publicznego” – stwierdził Colin Craig w raporcie. „Większy wybór poza systemem rządowym to kolejna opcja do rozważenia”.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: SecondStreet.org
Źródło zagraniczne: TheEpochTimes.com
Źródło polskie: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.