MTK stworzono dla Afryki i takich zbirów, jak Putin…

Opublikowano: 22.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1548

Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) oświadczył, że otrzymywał pogróżki podczas prowadzenia dochodzeń przeciwko najwyższym izraelskim urzędnikom, a jedna z wysokich rangą osób powiedziała mu, że trybunał został „stworzony dla Afryki i dla bandytów takich jak Putin”, a nie dla Zachodu i jego sojuszników.

W wywiadzie dla CNN Karim Khan stwierdził: „Kilku demokratycznie wybranych przywódców rozmawiało ze mną i byli bardzo dosadni. »Ten sąd stworzono dla Afryki i dla takich bandytów jak Putin«” – powiedział mi jeden z wysokich rangą przywódców”. „My nie postępujemy w ten sposób”, powiedział, dodając: „Ten sąd powinien być triumfem prawa nad władzą i brutalną siłą: bierz, co możesz, bierz, co chcesz, rób, co chcesz”.

MTK domaga się nakazów aresztowania premiera Izraela Benjamina Netanjahu i ministra obrony Yoava Gallanta oraz przywódców Hamasu Yahyi Sinwara, Ismaila Haniyeha i Mohameda Deifa.

Zarzuty przeciwko Netanjahu i Gallantowi obejmują „eksterminację, stosowanie głodu jako metody wojennej poprzez odmawianie dostaw pomocy humanitarnej i celowe atakowanie ludności cywilnej podczas konfliktu” – dodał. Zarzuty przeciwko Sinwarowi, Haniyehowi i Deifowi obejmują „eksterminację, morderstwo, wzięcie zakładników, gwałt i napaść seksualną w areszcie” – powiedział Khan w rozmowie z CNN. „Nikt nie stoi ponad prawem” – stwierdził. Zasugerował, że jeśli Izrael nie zgadza się z MTK, „mogą swobodnie zakwestionować jurysdykcję przed sędziami sądu i to jest moja rada dla nich”.

Od października ubiegłego roku w wyniku transgranicznego ataku palestyńskiego ugrupowania Hamas zginęło ponad 35 500 Palestyńczyków, z czego zdecydowaną większość stanowią kobiety i dzieci, a ponad 79 600 osób zostało rannych. W wyniku ataku Hamasu zginęło prawie 1200 osób, a setki innych zostało wziętych jako zakładnicy.

Po ponad siedmiu miesiącach izraelskiej wojny rozległe połacie Strefy Gazy legły w gruzach podczas paraliżującej blokady żywności, czystej wody i lekarstw. Izrael został oskarżony o ludobójstwo przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości (MTS), który nakazał mu dopilnowanie, by jego siły zbrojne nie popełniały aktów ludobójstwa oraz podjęcie środków gwarantujących pomoc humanitarną dla ludności cywilnej w Strefie Gazy.

Źródło zagraniczne: AA.com.tr
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Nick Chemny 22.05.2024 19:02

    Dlaczego w MTK nie ma samych żymian?! Ten który tego nie dopilnował, jest na bank antysemitą!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.