Gang imigrantów z West Yorkshire skazano łącznie na 346 lat więzienia

Opublikowano: 29.04.2024 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1588

Leeds Crown Court skazał właśnie ostatnich siedmiu członków potężnego gangu, który przez dekadę dopuszczał się na terenie West Yorkshire przestępstw względem niepełnoletnich dziewcząt. Teraz, gdy zakończył się ostatni z pięciu procesów, śledczy mogą powiedzieć więcej o 24 mężczyznach, którzy łącznie zostali skazani na 346 lat więzienia.

O potężnym gangu, który działał na terenie North Kirklees w West Yorkshire zrobiło się głośno w listopadzie 2018 r. To właśnie wtedy funkcjonariusze West Yorkshire Police aresztowali pierwszych jego członków. W grudniu 2020 r. zarzuty postawiono już wszystkim 24 mężczyznom, natomiast pierwsze wyroki w ich sprawie zapadły w 2022 r. Łącznie odbyło się pięć różnych procesów, z których ostatni zakończył się właśnie teraz, wyrokiem sądu Leeds Crown Court.

24 mężczyzn, którzy na celownik wzięli sobie niepełnoletnie dziewczęta, sądy skazały łącznie na 346 lat więzienia. Za przestępstwa, które popełnili na terenie West Yorkshire w latach 1999-2012. Niektórzy mężczyźni, za wielokrotne dopuszczenie się gwałtów, molestowania seksualnego i znęcania się, spędzą za kratkami nawet ponad 30 lat.

Z uwagi na toczące się procesy, funkcjonariusze West Yorkshire Police niewiele mogli o sprawie mówić. Teraz jednak nadinspektor Oliver Coates może już zdradzić nieco więcej szczegółów dotyczących działalności gangu. „Teraz, gdy zniesiono ograniczenia w zakresie informowania [o gangu], po raz pierwszy możemy ujawnić pełne dane wszystkich osób skazanych w ramach długiego procesu. Przez ostatnie dwa lata ławy przysięgłych zapoznawały się ze szczegółami dotyczącymi absolutnie szokujących przestępstw popełnionych wobec ofiar. Niektórzy z tych mężczyzn otrzymali ponad 30 lat więzienia. Za wielokrotne przestępstwa, które popełnili, oraz za niewiarygodnie bezduszny i poniżający sposób, w jaki traktowali te młode wówczas dziewczyny. Mężczyźni tacy jak Asif Ali, który jako jedyny został uznany za winnego 14 przestępstw z tytułu gwałtu, dopuszczali się odrażającego wykorzystywania seksualnego na skalę, w którą trudno uwierzyć. A do tego postrzegali swoje młode ofiary jako bezbronny towar, który można wykorzystać i handlować nim według własnego uznania” – zaznaczył w mediach Coates.

I dodał: „Te młode kobiety nie okazały się jednak bezsilne. Jako osoby dorosłe stawiły opór i zmusiły [swoich oprawców] do poniesienia odpowiedzialności za swoje zbrodnie. Wykazały się prawdziwą odwagą i determinacją, składając zeznania w trakcie długich procesów i wspierając nasze dochodzenie”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 29.04.2024 16:35

    sporo za późno, po wieloletnim dochodzeniu, które mogło trwać kilka miesięcy, bez migranckiego kontekstu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.