Terytorialsi zgubili karabin

Opublikowano: 15.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1859

Podczas intensywnych ćwiczeń dzienno-nocnych w Tczewie na Kociewiu, które w niedzielę, 12 maja przeprowadzały jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej, zgubiono karabin. Broń znalazł mały chłopiec i wraz ze swoją mamą zaniósł na policję.

Podczas ćwiczeń na Pomorzu terytorialsi zgubili karabin wyborowy BOR 7,62 mm. Broń została już odnaleziona. „Dzisiaj (14 maja) około południa do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie mieszkanka Tczewa przyniosła znalezioną jednostkę broni” – potwierdza sierż. Katarzyna Ożóg, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie. „Policjanci ją zabezpieczyli. Obecnie wspólnie z Żandarmerią Wojskową prowadzone są czynności, aby ustalić, jak broń została utracona i odnaleziona przez zgłaszającą” – dodała rzeczniczka.

Z informacji medialnych wynika, że kobieta, o której mowa, to matka chłopca, który znalazł broń. „Jak nieoficjalnie ustalił trójmiejski reporter RMF FM Stanisław Pawłowski, broń – używaną na co dzień przez snajperów – przyniósł do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie młody chłopak, który przyszedł razem z mamą” – czytamy na RMF FM.

„Na razie nie znamy okoliczności, w jakich zagubiona broń została znaleziona. Postępowanie w sprawie zagubienia karabinu BOR nadal prowadzone będzie przez Żandarmerię Wojskową” – mówi jednak rzecznik Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. „Bardzo poważnie podchodzimy do tego incydentu. Po zakończeniu postępowania w stosunku do osób, które dopuściły do takiej sytuacji, zostaną wyciągnięte konsekwencje. Dla nas to na pewno nie jest jeszcze koniec tej sprawy. Taka sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć” – dodaje.

Ppłk Robert Pękala, rzecznik prasowy Dowództwa WOT, także odniósł się do całej sytuacji. „W postępowaniu wyjaśniającym badane są także wątki o charakterze kryminalno-przestępczym, w których nie wyklucza się celowego zaboru mienia” – napisał w oświadczeniu rzecznik DWOT. „Dowódca WOT pozostaje w stałym kontakcie ze służbami. Zapowiedział także rozliczenie winnych niedopełnienia obowiązku właściwego nadzoru nad sprzętem i pociągnięcie ich do odpowiedzialności” – czytamy dalej.

Autorstwo: SG
Na podstawie: RMF FM, „Zawsze Pomorze”
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 15.05.2024 19:44

  Żeby tylko nie wsadzali do mamra na 8 lat kobiety chyba słabo znającej prawo, chociaż akurat na pewno lepiej, że od razu skierowała się na komisariat. Ale w ten kraj to może być bardzo różnie.

 2. Rhumek 15.05.2024 20:36

  “Żeby tylko nie wsadzali do mamra na 8 lat kobiety…”
  Wręcz przeciwnie.
  Kobieta 8 lat bez zawieszenia plus podwójny zwrot kosztów broni.
  Kasa musi się zgadzać.
  Młody do poprawczaka do osiemnastki, później coś się wymyśli…
  Za co ?
  Za zepsucie biznesu !
  W przyszłości będą wiedzieć ze jak WOT coś gubi to nie po to by ktoś znalazł.

 3. RisaA 16.05.2024 01:11

  @Szwęda – «w tenkraju», nie «w ten kraj». Jeszcze wyjdzie na to, że dziecko oddadzą do poprawczaka a kobietę wsadzą na lata do więzienia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.