Atak nożownika na kościół w Czaplinku

Opublikowano: 15.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2077

W poniedziałek 13 kwietnia w Czaplinku na Pomorzu Zachodnim doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Do kościoła pełnego dzieci wbiegł pijany mężczyzna z nożem.

W poniedziałek po południu w czaplińskim kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w parafii Świętej Trójcy odprawiana była msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych. Ok. 17:45 Eucharystia została przerwana przez pijanego mężczyznę, który wtargnął do świątyni z nożem.

Po wejściu do kościoła mężczyzna miał zachowywać się agresywnie. Na sytuację natychmiast zareagowali dorośli wierni, którzy obezwładnili go i wezwali policję. Nikomu nic się nie stało.

– 40-latek w chwili zatrzymania nie był agresywny, był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany przebywa w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje, będą z nim prowadzone czynności procesowe – poinformowała oficer prasowy KPP w Drawsku Pomorskim aspirant Karolina Żych.

Choć mężczyzna został już zatrzymany przez policję, to w celu zapewnienia wiernym bezpieczeństwa, kościół zostanie objęty ochroną.

„W związku z dzisiejszym incydentem podczas nabożeństwa majowego informujemy, że po konsultacji z panią Burmistrz Katarzyną Szlońską-Getką, otrzymaliśmy zapewnienie, że dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w czasie nabożeństw i mszy świętych, duży kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, zostanie objęty dodatkową ochroną Straży Miejskiej” – czytamy na profilu społecznościowym parafii pw. Świętej Trójcy w Czaplinku.

„W szkole podstawowej przy ul. Wałeckiej z inicjatywy dyrektorki placówki Ewy Lemisz-Suskiej zapewniono opiekę psychologa szkolnego dla wszystkich zainteresowanych. Do dyspozycji dzieci i rodziców będzie także dostępny w tym czasie ksiądz katecheta Mariusz Witkowski” – czytamy dalej.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Gazeta.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.