Tragedia społeczności wietnamskiej w Polsce

Opublikowano: 14.05.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3896

„Spłonęła doszczętnie hala na Marywilskiej 44 w Warszawie, a wraz z nią dorobek całego życia setek rodzin i symbol ich wywalczonego ciężką pracą sukcesu w Polsce w ciągu ostatnich trzech dekad” – pisze na „X” Radek Pyffel.

Po zamknięciu Stadionu Dziesięciolecia i propozycji przeprowadzki na Marywilską 44 sprawdziło się niestety wietnamskie przekleństwo związane z liczbą 4. Liczbą, która w wietnamskim (i wielu innych językach azjatyckich) oznacza śmierć i nieszczęście. W tym wypadku nawet podwójne…

Tymczasem Spółka Mirbud, właściciel centrum handlowego Marywilska 44, zapowiedziała, że odbuduję halę, która spłonęła w nocy z soboty na niedzielę. Sygnały o obecności ognia pochodzące z czujek przeciwpożarowych dotarły do straży pożarnej o 3:30, a 11 minut później pierwsze wozy były na miejscu. Już wtedy ogniem objęte było 2/3 hali.

Brak hali handlowej odczuje nie tylko Warszawa. Na terenie hali znajdowało się ok. 1400 stoisk sprzedażowych. Sklepy, głównie z odzieżą, były miejscem zaopatrzenia nie tylko klientów indywidualnych, ale również biznesów z całego kraju, także na Ukrainie.

Straż pożarna nie ukrywa zaskoczenia, że w tak szybkim tempie ogień obejmował kolejne powierzchnie. Przedstawiciele straży pożarnej mówili, że w hali Marywilska 44 nie zadziałał system, którego zdaniem jest oddzielać strefy pożarowe, aby ogień nie rozprzestrzeniał się na większą powierzchnię.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Szwęda 14.05.2024 14:49

  XXI wiek komputery, czujniki, drony, kamery, sztuczna inteligencja a nie potrafią ludziki zrobić 100% skutecznego systemu przeciwpożarowego co jest możliwe wcale nie za jakieś grube miliony, bo podzespoły elektroniczne, czyjniki komputerki można już sprowadzić np. z Chin za jakieś drobne i tylko wystarczy do tego jakiegoś majsterkowicza elektronika elektryka żeby to ogarnąć itd. Chyba, ze strzegą tego żeby nie wolno było robić tanio i dobrze – śmierdzi na setki kilometrów dywersją jak cholera!

 2. replikant3d 14.05.2024 17:35

  Szwęda, globaliści mają multum ,,pożytecznych idiotów,, którzy za kasę zrobią każde świństwo. pewnie sytem ten został wyłączony albo uszkodzony by pożar zrobił swoje. Podpalenie jak nic. profesjonalna robota nie amatorszczyzna.

 3. rozrabiaka 14.05.2024 18:43

  Spokojnie, odszkodowanie pokryje straty, przecież to może i hala polska ale zaszkodził biznesowi zagranicznemu

 4. kufel10 14.05.2024 23:15

  Budynki powinny przechodzić badania okresowe. System musiał być zatwierdzony przez specjalistę d/s p.poż., nie może go “polutować pan zdzihu”, byc może urządzenia były stare i zwyczajnie zawiodły, trzeba sie dobrać do tyłka osobom robiącym przeglądy za 500zł. Zawód inżyniera budownictwa, kiedyś prestiżowy, dziś sprowadzono do poziomu murarza czy chłopca do bicia i są tego typu efekty, zarobki w biurach, gdzie trzeba myśleć, są niższe niż sklepowej w waszej ulubionej bimbonce.

 5. akami 15.05.2024 15:34

  Jeśli to była ustawka, to dobrze poinformowani musieli zabrac swój towar przed podpaleniem, i tutaj nale,zy szukać i węszyć i po nitce do tego kłebka. Wśród najwiekszych biznesów w hali. i gdzie pojawił sie ogień na początku.

 6. emigrant001 15.05.2024 19:07

  Wietnamczycy to jedna z nielicznych grup emigrantów zasługująca na szacunek.

 7. Szwęda 15.05.2024 19:54

  Jeżeli chodzi o pracowitość to wielu ludzi z Wietnamu to po prostu miszczowie świata! Ponoć to jedna z niewielu nacji gdzie zdarzają się ludzie, którzy wzbogacili się na uczciwej pracy.

 8. Stary Kulas 18.05.2024 16:47

  Co za brednie o odbudowie skoro najemcom kazano zamykać biznesy bo w miejscu hali ma być osiedle mieszkalne?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.