Nowy projekt przybliżający masowe wprowadzenie humanoidalnych robotów

Opublikowano: 14.05.2024 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1766

Nvidia, firma technologiczna, która od dawna zaskakuje świat swoimi dokonaniami na rynku, właśnie ogłosiła nowy projekt, który może przynieść nam o krok bliżej do rzeczywistości humanoidalnych robotów. Projekt ten nosi nazwę GR00T (Generalist Robot 00 Technology).

Na konferencji Nvidia GTC 2024, firma poinformowała, że będzie pomagać w stworzeniu nowej generacji robotów, które będą jeszcze mądrzejsze i wydajniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. To, co czyni ten projekt wyjątkowym, to fakt, że roboty będą uczyć się od ludzi — sposób, w jaki się poruszają, mówią i myślą, będzie obserwowany i wdrażany.

Według ekspertów z Nvidii ten sposób szkolenia pomoże robotom szybko dostosować się do realnych sytuacji i opanować umiejętności takie jak zręczność i koordynacja. Technologie umożliwiające te postępy są już dostępne, a czołowi robotycy na całym świecie są gotowi na gigantyczne kroki w stronę sztucznej inteligencji ogólnego przeznaczenia w robotyce.

Jensen Huang, CEO Nvidia, określił nowy projekt jako model fundacyjny o ogólnym zastosowaniu dla humanoidalnych robotów. Firma celuje w rosnącą liczbę firm, takich jak Figure AI, Fourier Intelligence, Sanctuary AI, Boston Dynamics i Agility Robotics, które wchodzą na rynek człowiek-robot. W prosty sposób GR00T dostarczy niezbędnej platformy AI i infrastruktury potrzebnej do urzeczywistnienia humanoidalnych robotów.

Jeśli projekt GR00T pójdzie zgodnie z planem, nadchodzące lata będą ważnym rozdziałem w historii robotyki.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. rozrabiaka 14.05.2024 18:57

  Karta graficzna za 5 dolarów a sprzedają za 500 to jasne że im się powodzi.

 2. bboyprezes 15.05.2024 09:42

  Gdzieś w piątym wymiarze:
  – Hej hej, co tam słychać u was w rodzinie?
  – Syn już jest w czwartej klasie podstawówki, robi projekt budowania cywilizacji na planecie w wymiarze trzecim od podstaw. Jakoś mu idzie, powinien dostać 3+…

 3. RisaA 15.05.2024 16:55

  > to fakt, że roboty będą uczyć się od ludzi — sposób, w jaki się poruszają, mówią i myślą, będzie obserwowany i wdrażany.

  Będziemy obserwowani? A kto na to wyraził zgodę, by jakaś firma nas obserwowała i przetwarzała nasze dane biometryczne?

 4. Katarzyna TG 15.05.2024 17:22

  Ciekawe czegóż to roboty się od ludzi nauczą.. od stuleci tylko jedno nam najlepiej wychodzi. Ponoć AI już nauczyła się kłamać i wykorzystywać ludzi. Dalej to już chyba tylko Skynet.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.