Naziści jedli marcepan – rzecz o nagonce na AfD

Opublikowano: 15.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1335

Szef struktur Alternative für Deutschland (AfD) w Turyngii Björn Höcke został skazany na 13 000 euro za użycie hasła „Wszystko dla naszej ojczyzny, wszystko dla Saksonii-Anhalt, wszystko dla Niemiec”. Co złego jest w tym haśle? Ostatnia cześć tej wypowiedzi „wszystko dla Niemiec” była używana przed wojną i w jej czasie przez nazistowski Sturmabteilung (SA). Warto brać pod uwagę, że naziole również myli zęby, nosili skarpetki, używali mydła i czasem wcinali marcepan. Pasty do zębów, skarpety, mydło i marcepan powinny być bezzwłocznie wpisane na listę produktów zakazanych!

Przyszły czasy nowoczesnej cenzury, demokratycznego zamordyzmu. Przestrzenie wolności nam się bardzo kurczą. Jednym z argumentów przeciwko PRL-owi i całemu obozowi radzieckiemu było to, że nie dopuszczał on wolności słowa i krępował niezależną myśl. Dzisiaj pod tym względem jest o wiele gorzej, bo ludzie nie zauważają, że pozostały nam tylko strzępki niezależnej myśli.

Tu nie idzie nawet o tego polityka AfD, ale o samą zasadę. Dokładnie tak jak w przypadku prawicowego Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) lub lewicowej Komunistycznej Partii Polski (KPP). Tam również wyznawcy demokratury wołali – zdelegalizować!

Co ciekawe są to zazwyczaj te osoby, które krokodylimi łzami płaczą nad straszliwym brakiem wolności na Białorusi lub Chinach. Michniki, Blumsztajny, Wildsteiny, Sakiewicze, Morawieckie odwołują się przy tym do 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, gdzie wpisano punkt o wolności wyrażania poglądów – „Przestrzegać zagwarantowaną w „Konstytucji PRL” wolność słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw […]”. Ale przecież chodziło tylko i wyłącznie o ich poglądy, o czym przekonał się na własnej skórze Mateusz Piskorski – lider Zmiany.

W Polsce również są blokowane treści polityczne w internecie, jeśli są przeciwne do tych serwowanych przez mainstream, czego przykładem jest „Myśl Polska”. Cenzura była przerabiana w czasie gdy władze ogłosiły stan zagrożenia epidemicznego lub po wybuchu wojny, która się toczy na terenie Ukrainy. Dzisiaj słychać głosy o konieczności rugowania „negacjonizmu klimatycznego”.

Mamy więc „słuszny” i „niesłuszny” zamordyzm”. Niemiecki polityk został tak naprawdę ukarany nie, za użycie niewłaściwie zestawionych słów – ale za to jaką formację reprezentuje. To powinno budzić nasz sprzeciw, bo będziemy kolejni. Nie miejmy złudzeń. Rodzi się nowy liberalny zamordyzm, przy którym obecne reżimki to fraszka.

Autorstwo: Łukasz Jastrzębski
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 15.05.2024 18:47

    Ciekawe ile zyska AFD na tej wpłacie:)?

  2. Katarzyna TG 15.05.2024 18:58

    “Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” zwykł mawiać Andriej Wyszyński – jak poskrobać niemiecką demokrację wylezie już nawet nie socjalizm ale komunizm, dla niepoznaki zielony.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.