W Marsylii trup ściele się gęsto po staremu

Opublikowano: 30.10.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3238

We francuskiej Marsylii, mężczyzna został zabity na ulicy. Dwóch napastników podjechało do niego na skuterach. Do mordu doszło w nocy z soboty na niedzielę 29 października. Ofiara była znana policji z handlem narkotykami.

„Le Figaro” podje, że do strzelaniny doszło przy bulwarze Lafuente i był to zapewne kolejny akt porachunków gangów narkotykowych. To niemal codzienność tego miasta, a od wielu miesięcy, nie ma praktycznie tygodnia, by tego typu informacje nie pojawiały się w mediach.

Gangi walczą o terytoria i są tak rozbestwione, że prowadzą swoją działalność niemal półlegalnie. Media publikowały nawet wywieszane publicznie na osiedlach „cenniki” narkotyków, a dilerzy są w pewnych miejscach stałym elementem podmiejskich „krajobrazów”.

Mocno krytykowana jest policja, która z plagą strzelanin niezbyt sobie radzi. Być może jednak policja niezbyt przykłada się tu do pracy, bo w końcu ofiarami są handlarze i wojny gangów redukują ich liczebność, podczas gdy stawianie handlarzy przed sądami, okazuje się mało efektywne.

Tym razem policję wezwano na miejsce około 2 w nocy. Świadkowie informowali, że sprawcy mordu uciekli czarnym skuterem T-Max. 29-letnia ofiara miała zatrzymanie akcji serca, a o godzinie 2:30 służby ratunkowe stwierdziły jej zgon.

Policja znalazła podpalony skuter strzelców w mieście Aygalades na północ od Marsylii. Do mordu doszło w pobliżu miejsca zamieszkania ofiary. Na miejscu, a także przy skuterze znaleziono liczne łuski po nabojach kalibru 9 mm.

W tym roku padła rekordowa liczba zabójstw w Marsylii na tle porachunków gangów. Tylko do końca września zastrzelono w Marsylii 41 osób. To więcej niż w całym roku 2021 r. (do tej pory rekordowym), kiedy to zginęło 40 osób. Bilans tymczasem ciągle rośnie…

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Le Figaro”
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.