Szczepionka na COVID-19 może wywoływać psychozę u pacjentów

Opublikowano: 15.05.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2574

Najnowsze badania rzucają niepokojące światło na potencjalne skutki uboczne szczepionki przeciwko COVID-19. Przegląd systematyczny przeprowadzony przez zespół naukowców wykazał, że znaczna liczba osób, które otrzymały tę szczepionkę, doświadczyła po raz pierwszy w życiu psychozy.

Badacze przeanalizowali dane z różnych źródeł i odkryli, że u wielu pacjentów, którzy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19, rozwinęła się nowa psychoza. Ten nieoczekiwany efekt uboczny szczepionki zrodził wiele pytań dotyczących jej potencjalnego wpływu na układ nerwowy.

Bardziej szczegółowa analiza danych wykazała, że u znacznej części osób, u których po szczepieniu wystąpiła psychoza, wcześniej nie obserwowano żadnych problemów psychicznych. To spostrzeżenie skłoniło ekspertów do głębszego zbadania mechanizmów, dzięki którym szczepionki mogą wywoływać takie reakcje u niektórych pacjentów.

Pojawienie się nowych przypadków psychozy u osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 stanowi poważne wyzwanie dla organów odpowiedzialnych za zdrowie publiczne oraz placówek opieki zdrowotnej. Podkreśla to konieczność ścisłego monitorowania pacjentów po szczepieniu pod kątem wszelkich nietypowych objawów, zwłaszcza tych związanych ze zdrowiem psychicznym.

Czołowi specjaliści z dziedziny psychiatrii ocenili te ustalenia, podkreślając potrzebę dalszych badań, aby lepiej zrozumieć związek między szczepionką na COVID-19 a rozwojem psychozy. Eksperci zwracają uwagę na konieczność zachowania czujności i szybkiej interwencji w przypadkach, gdy po szczepieniu pacjent wykazuje oznaki choroby psychicznej.

W miarę kontynuowania globalnej kampanii szczepień, podmioty świadczące opiekę zdrowotną muszą być świadome tego potencjalnego skutku ubocznego i przygotowane na jego skuteczne zarządzanie. Otwarta komunikacja z pacjentami na temat możliwych zagrożeń oraz uważne monitorowanie pod kątem objawów psychozy mogą pomóc złagodzić skutki tego rzadkiego, ale poważnego powikłania.

Odkrycie nowej psychozy u pacjentów, którzy otrzymali szczepionkę przeciwko COVID-19, podkreśla złożony charakter skutków ubocznych tej szczepionki. Wyniki badań wskazują na potrzebę ciągłego monitorowania i badań, aby lepiej zrozumieć ten niepokojący związek i zapewnić bezpieczeństwo pacjentom.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Radek 15.05.2024 16:55

  “Szczepionka na COVID-19 może wywoływać psychozę u pacjentów”. Już mieli psychozę przed przyjęciem. I dlatego przyjęli. Nosili po 2-3 maseczki i psikali na wszystko jakimś środkiem chemicznym.

 2. Katarzyna TG 15.05.2024 17:07

  > Badacze przeanalizowali dane z różnych źródeł i odkryli, że u wielu pacjentów, którzy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19, rozwinęła się nowa psychoza.

  Zgadza się, u części wyszprycowanych rozwinęła się psychoza zliczania “emisji CO2” a wielu dodatkowo mania prześladowcza – odczuwają nieistniejące zagrożenie ze strony sąsiednich krajów.

 3. RisaA 16.05.2024 00:57

  A zbadali ile osób dostalo psychozy przez psychiczne działania typu Mass Formation Psychosis? Może to nie «szczepionka» a «wolne media» (czyli np. gazeta.pl) są temu winne?

  Przecież ci ludzie panicznie bali się choroby GOŁĄB-19 a wiadome jest, że przewlekły stres może prowadzić do psychozy. Tym można tłumaczyć, dlaczego w tej grupie – z lęku przyjmującej ekspreymantalne strzykawki – wzrost psychoz jest największy. Bo tam był największy lęk przed GOŁĄB-19.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.