Czy tęczowe flagi zatrzepocą przed szkołami w Peel?

Opublikowano: 15.05.2018 | Kategorie: Edukacja, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 515

Peel District School Board, na terenie którego znajduje się 257 szkół, ma zdecydować, czy dopuści wywieszanie przed szkołami tęczowej flagi. W świetle obecnych przepisów przy szkołach mogą powiewać tylko flagi Kanady i Ontario. Zmiany domagają się aktywiści z Pride Employee Resource Group (PERG), którzy złożyli wniosek w kuratorium.

W zeszłym tygodniu sprawa była przedmiotem dyskusji. Sala obrad w siedzibie kuratorium wypełniła się lobbystami w różowych koszulkach. Ich przedstawiciele podkreślali, że region Peel powinien pójść śladami Toronto, Durham, Halton i York i wywieszając tęczową flagę wyraźnie zasygnalizować, że pracownicy i uczniowie LGBT są tu bezpieczni i mile widziani.

Za dopuszczeniem wciągania tęczowej flagi na szkolne maszty emocjonalnie wypowiadali się transseksualni uczniowie, nauczycielka, która twierdziła, że jako nastolatka chciała popełnić samobójstwo, ponieważ nie czuła się akceptowana, a także mężczyzna, którego dwoje dzieci było nękanych za posiadanie dwóch ojców.

Przedstawicielka PREG skarżyła się, że kuratorium nie potraktowało wniosku poważnie i prowadzi przesłuchania dopiero teraz, mimo że wniosek złożono w zeszłym roku.

Przewodnicząca rady kuratorium Janet McDougald powiedziała, że argumentacja za flagą jest bardzo przekonująca i dała do zrozumienia, że jedyną przeszkodą będzie kwestia, czy dopuszczenie tęczowej flagi będzie się wiązało z koniecznością akceptacji flag innych grup. „Nie chodzi o to, czy tak, czy nie, ale jak to zrobić?”, podkreśliła McDougald.

Członek rady kuratorium Robert Crocker powiedział, że wszyscy, którzy przysyłali do niego maile i pisali na “Twitterze”, popierają tęczową flagę. Zupełnie inna jest jednak reakcja na artykuł w Brampton Guardian. Czytelnicy w mediach społecznościowych wyrażają gorący sprzeciw. Ktoś zauważył, że tu nie chodzi o żadną równość, ponieważ to nie jest flaga osób heteroseksualnych – dlaczego więc ją wieszać? Ktoś inny napisał, że flaga Kanady jest flagą nas wszystkich, dlatego przestańcie dogadzać wszystkim, którzy narzekają. Powtarzały się określenia „nonsens”, „liberalna propaganda”, „ostatnie podrygi słabych liberałów”. Ktoś przypomniał, że najpierw ze szkół usunięto modlitwę, a teraz chce się wieszać flagę reprezentującą preferencje seksualne.

Kuratorium ma ogłosić ostateczną decyzję 22 maja.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Ja to nie rozumiem jak wywieszanie takiej flagi może pomóc. Problemem jest to że jedni ludzie nienawidzą innych bo Ci się od nich różnią i nie pasują im do światopoglądu. Jest to zbudowane między innymi na niezrozumieniu i jak niby ma tu pomóc wywieszenie flagi skoro każdy ją rozumie po swojemu?
Mamy chociażby takie stwierdzenie:
“Ktoś przypomniał, że najpierw ze szkół usunięto modlitwę, a teraz chce się wieszać flagę reprezentującą preferencje seksualne”
Środowisko LGBT+ jest produktem naszego społeczno-politycznego porządku i spaja w sobie różne zjawiska które łączy to że nie są w naszej kulturze akceptowane. Mamy tu i orientacje seksualne(np, homoseksualizm, biseksualizm), pewne fetysze(np. transwestytyzm), problematykę tożsamości płciowej(np transseksualizm, interseksualizm, agender) i jej wyrażania(np. gender queer). Nie wszystko to więc dotyczy preferencji seksualnych, a więc jakaś grupa ludzi odbierze to inaczej niż grupa ją wywieszająca. Porozumienia to więc nie przyniesie.
Poza tym zjawisk tych jest sporo i jest jeszcze cała masa innych powodów dla których jeden człowiek nienawidzi drugiego, więc bardziej racjonalnym byłoby bardziej holistyczne podejście i skupienie się na tym by ludzie przestali się nawzajem tak nienawidzić, przestali szukać powodu z którego można kogoś pognębić. No ale to nie jest rozwiązanie na rękę stronnictwom politycznym, im nie chodzi o to żeby faktycznie chronić ludzi tylko ich na siebie napuszczają.

Radek
Użytkownik
Radek

Jedr02. Popieram Twoją wypowiedź w 100%.

kuralol
Użytkownik

Żyjemy w czasach, gdzie „wszystko jeszcze wciąż stoi, ale jest już podstępnie opróżnione ze znaczenia” (S. Kierkegaard „Obecny wiek”). Taka flaga jest jak szczyna pieska na rogu budynku. Niby nic, a jednak taka szczyna działa jak magnes na inne pieski. Widocznie o to chodzi, kto ma się pod taką flagą gromadzić? W miejscu takim jak szkoła. Szkoła czyli miejsce edukacji i rozwoju intelektualnego. Zupełnym nonsensem jest umieszczać w takim miejscu symbolikę, która z edukacją nie ma żadnego styku. No bo i czego dziecko ma się pod taką flagą nauczyć? Tolerancji? Jak wiemy ”Tolerancja to wynalazek szatana, wymyślony po to by na ławce w parku Jordana siadał pan i całował w d. drugiego pana.” (J. Tuwim.) Widocznie o to tu chodzi – o depopulację. Zainteresowani uczestnicy sami się depopulują. Jaka oszczędność wydatków. Należy pogratulować odniesionego sukcesu.

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

@kuralol
A Masz Ty chociaż dwójkę dzieci czy tez się depopulujesz? :)