Polski ksiądz w brytyjskim kalendarzu dla gejów

Opublikowano: 06.04.2024 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1571

Wierni z londyńskiej parafii znaleźli roznegliżowane zdjęcia swojego księdza w kalendarzu dla gejów. To kapłan z Polski oddelegowany na Wyspy z archidiecezji częstochowskiej.

Londyńscy wierni są w szoku po tym, jak odkryli, że ich proboszcz jest jednym z modelów, którzy wzięli udział w nie do końca ubranej sesji do kalendarza dla homoseksualistów.

Ksiądz-model to polski kapłan z archidiecezji częstochowskiej pracujący w strukturach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. W londyńskiej parafii Polak pełnił posługę proboszcza. „Pełnił”, bo po demaskacji zrezygnował.

Kanclerz Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii ks. Artur Strzępka przekazał portalowi Gazeta.pl, że wezwany na dywanik ksiądz złożył swoją rezygnację. Sprawę będzie rozpatrywać diecezja Southwark. Ksiądz jest tymczasowo odsunięty od posługi kapłańskiej.

„Pod względem kanonicznym nie możemy więcej zrobić. W dalszym kroku duchowny powinien udzielić wyjaśnień swojemu ordynariuszowi” – przekazał. Ks. Strzępka przyznał również, że sprawa zbulwersowała parafian. „Rozumiem zgorszenie wiernych i mam świadomość, że mogło dojść do poważnego skandalu obyczajowego” – dodał.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Gazeta.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.