Promocja pedofilii na ulicach Wrocławia?

Opublikowano: 17.04.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3987

„Goła baba z brodą i przypiętym za szyję gołym dzieciakiem. WTF.” – pisze w swoich mediach społecznościowych właściciel „Kanału Zero” Krzysztof Stanowski, komentując kontrowersyjny plakat, który pojawił się we Wrocławiu.

Wielu internautów uważa, że plakat promuje pedofilię. „Taka wystawa w centrum Wrocławia. Co artysta miał na myśli i czy prezydent Jacek Sutryk te myśli popiera?” – pyta dziennikarz Janusz Życzkowski. „Ohydna, żeby nie napisać zboczona wystawa jest współfinansowana ze środków gminy Wrocław! A propagandowy portal miasta pisał o niej artykuł” – napisał z kolei redaktor naczelny wrocławskiego portalu Ujawniamy.com, Marcin Torz. „Możecie oczywiście mi zarzucać, że ostatnio zbyt często krytykuję Sutryka i jego ekipę. Ale jak można nie krytykować czegoś takiego? To jest tak obrzydliwe, tak nieakceptowalne, że słów brakuje. Przepraszam, muszę zapytać: ktoś w ogóle pomyślał o tym, że będą to oglądać dzieci, najmłodsi wrocławianie? To coś ma tam wisieć do 10 maja. Uważam jednak, że to coś, co pokazał @zyczkowski powinno zniknąć natychmiast. Jacek Sutryk, bardzo proszę o natychmiastową interwencję” – dodał.

Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiej Wrocławia, Bartłomiej Świerczewski w odpowiedzi na te komentarze stwierdził, że „Urząd Miejski nie cenzuruje działań artystów”. „Galeria przy ul. Szewskiej prowadzona jest przez Fundacją »Art Transparent«. Wystawa jest ich autorstwa. Urząd Miejski nie cenzuruje działań artystów. W razie wątpliwości proponuję kontakt z kuratorką wystawy i Fundacją” – czytamy.

„Ten pan jest najwyraźniej dumny, że nie cenzuruje działań »artystów«. Takim oto zabiegiem przyklepuje plakaty, na których goły facet z cyckami (ew. goła baba z brodą) krępuje gołe dziecko. Bawcie się dalej w promocję pedofilii, byle tylko nie cenzurować” – skomentował odpowiedź ratusza Stanowski.

Sprawa stała się na tyle głośna, że doczekała się odpowiedzi ze strony prezydenta miasta: „Sztuka we Wrocławiu opiera się na wolności przekazu. Szanujemy to. Mamy jednak świadomość tego, ze przestrzeń publiczna należy do wszystkich mieszkańców. Miasto nie jest organizatorem wystawy prezentowanej w ramach Galerii ulicznej Szewska Pasja. Galeria prowadzona jest przez niezależną organizację Art Transparent. Nie chcemy ingerować w treści wystaw organizowanych przez NGOsy. Osobiście nie jestem entuzjastą wspomnianej wystawy, ale w jeszcze większym stopniu jestem przeciw cenzurze, która dużej części z nas, kojarzy się ze smutnym okresem w naszej historii” – napisał na „X” Jacek Sutryk.

„Gazeta Wrocławska” poinformowała, że w nocy z 15 na 16 kwietnia galoty z obrazami zostały zniszczone przez wandali.

Autorstwo: SG
Na podstawie: „X”, GazetaWroclawska.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. garsjo 17.04.2024 12:20

  Gabloty zniszczone przez wandali? Jakich wandali? Chyba obrońców normalności, moralności i cywilizacji łacińskiej. NGO-sy pałętają się po Polsce jak wszy po psie. “Sztuka opiera się na wolności przekazu” – Na jakiej podstawie Sutryk określa promocję pedofilii jako sztukę? Że jest wystawione w formie plakatu? Czy sutryk ma do tego jakieś kompetencje? Jakim prawem promocje zboczeń miasto opłaca z pieniędzy podatników i wystawia na widok publiczny? Odwołać sutryka, zastosować ostracyzm społeczny. Skończyć z neokomunistyczną deprawacją! Czas chronić polską cywilizację!

 2. Katana 17.04.2024 13:04

  Jakbym walnął z dwa jabole to bym im na drugi dzień z rana pokazał sztukę… Żadną kac kupę. SZTUKĘ. Na płótnie też bym mógł.

 3. Katana 17.04.2024 13:10

  Tu, na początku filmu kolejni “artyści ze spalonego teatru” szukają poklasku.
  https://youtu.be/poEbZLLwZEI

 4. KubaD. 17.04.2024 13:46

  Nie powieszą plakaty mówiące o ludobójstwie w Palestynie.
  I zapytają wtedy czy dalej nie cenzurują artystów. 😀

 5. emigrant001 17.04.2024 15:08

  Co artysta miał na myśli?
  Bezmózg nie może myśleć, bo nie ma czym:)

 6. Foxi 17.04.2024 16:44

  To odwracanie uwagi od czegoś innego. Możliwe że idą w tej chwili bardzo grube wałki fundowane za kasę społeczeństwa.

 7. emigrant001 17.04.2024 17:34

  jest mnóstwo tematów zastępczych i może dlatego ludzie nie potrafią się skupić na tych istotnych:)

 8. Katana 17.04.2024 17:37

  Istotny jest tylko jeden…

 9. Edward M 18.04.2024 05:49

  Jak rozumiem jest to przedruk z zydlackiej gazeciory – najwyższy czas.
  Zydzi – chazarzy wcisnęli nam w usta wiele plugawych określeń i tym sposobem nieświadomie
  oplowamy sami siebie.Taka jest ich parszywa przewrotność.
  Pragne zwrócić uwagę adminowi aby nie powtarzał ich sloganu “zniszczyli jacyś wandale”.
  Zachecam Polaków do poznawania naszej historii by się dowiedzieć miedzy innymi ze
  naszymi wielkimi przodkami byli Wandale.Oni zdobywając Rzym wcale nie bezmyślnie
  zniszczyli to gniazdo szatana – oni autentycznie chcieli zakończyć panujące wtedy zło.
  Sztuka się nie udała i hydra się odrodziła i to wielkie zło mamy do dzisiaj.A ku wielkiej
  radosci pomiotu szatana sami na swoich plujemy.Jest to zachowywanie się bardzo infantylne!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.