Jeśli będziecie bojkotować Izrael, poniesiecie konsekwencje!

Opublikowano: 21.04.2024 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3131

Yehoshua Bubola Lévy de Rothschild wysłał list za pośrednictwem swojej fundacji, aby wywrzeć presję na członkach senatu akademickiego Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie, by nie zatwierdzali wniosku wzywającego do zaprzestania współpracy akademickiej z Izraelem, czego domagali się studenci.

List został ujawniony przez kilku profesorów, a w jego treści, choć w formalnie serdecznym i wyważonym języku, ostrzega się, że brak współpracy z izraelskimi uniwersytetami doprowadzi do obniżenia międzynarodowego ratingu La Sapienzy, a tym samym „znacznych szkód” dla włoskiej uczelni. Rektor Antonella Polimeni nie skomentowała sprawy, jednak należy zauważyć, że w środę 17 kwietnia senat akademicki zagłosował w kierunku pożądanym przez fundację Rothschildów, potwierdzając współpracę z izraelskimi uniwersytetami, podczas gdy powszechne protesty studentów zostały surowo stłumione przez policję.

Rodzina Rothschildów, pochodzenia żydowskiego, zawsze popierała ideologię syjonistyczną i finansowała ten ruch, a także odgrywała kluczową rolę w kluczowych momentach historii kolonizacji Palestyny.

Yehoshua Bubola Lévy de Rothschild zwrócił się do rektora Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie, ostrzegając przed negatywnymi konsekwencjami dla rzymskiego uniwersytetu w przypadku braku współpracy z izraelskimi uniwersytetami, formułując zarzuty etyczno-moralne, aby nie powtórzyć tego, co wydarzyło się na Uniwersytecie w Turynie oraz w Pizie, które odmówiły przyłączenia się do zaproszenia do składania wniosków o współpracę MAECI 2024 (Ministero degli Affari Esteri e della Cooperazione Internazionale).

W liście upublicznionym przez niektórych profesorów uniwersytetu, Yehoshua Bubola Lévy de Rothschild zaczyna od wyrażenia głębokiego zaniepokojenia żądaniami studentów włoskich uniwersytetów i określa decyzję podjętą przez Senat Akademicki Uniwersytetu w Turynie jako „nie tylko wątpliwą z etycznego i akademickiego punktu widzenia, ale także szkodliwą dla postępu naukowego i promowania pokoju”.


Rothschild stwierdza dalej, że decyzja Turynu jest „decyzją, która nie ma żadnych racjonalnych precedensów ani ważnego uzasadnienia: nie tylko stanowi krok wstecz dla zasady wolności akademickiej, ale także grozi podważeniem pluralizmu i wymiany idei, podstawowych filarów środowiska uniwersyteckiego”. Podkreśla następnie fakt, że brak współpracy doprowadziłby do obniżenia międzynarodowego ratingu La Sapienzy, a tym samym „oczywistej znacznej szkody” dla samego uniwersytetu. Przed ową zawoalowaną groźbą Rothschild mówi: „Chciałbym podkreślić, że wbrew niektórym interpretacjom, państwo Izrael angażuje się w gwarantowanie podstawowych wolności i równości wszystkich swoich obywateli, niezależnie od ich pochodzenia etnicznego lub religii. W szczególności 20 procent ludności Izraela to obywatele arabsko-izraelscy, którzy cieszą się takimi samymi prawami i możliwościami, w tym dostępem do krajowych uniwersytetów”.

Nic bardziej fałszywego, ponieważ fakty przeczą temu stwierdzeniu. W Izraelu rasizm i dyskryminacja zostały zinstytucjonalizowane w roku 2018 wraz z uchwaleniem ustawy o państwie narodowym, na mocy której zinstytucjonalizowano żydowską supremację. W Izraelu arabsko-izraelscy obywatele doświadczają dyskryminacji administracyjnej, mieszkaniowej i mają oddzielny system edukacji. W praktyce państwo żydowskie przyznaje swoim palestyńskim obywatelom obywatelstwo drugiej kategorii.

Zainteresowanie Yehoshui Buboli Lévy’ego de Rothschilda Izraelem odzwierciedla historyczne zainteresowanie wyrażane przez jego rodzinę i przodków. Co więcej, rodzina Rothschildów, żydowskiego pochodzenia, zawsze wyznawała ideologię syjonistyczną i wspierała ten ruch politycznie i finansowo. Pod koniec XIX wieku baron Edmond James de Rothschild, pochodzący z francuskiej linii rodu Rothschildów, sfinansował utworzenie Hovevei Zion lub Hibbat Zion (Miłośników Syjonu), organizacji założonej w 1884 roku przez „polskiego” lekarza Leona Pinskera, której celem było promowanie żydowskiej imigracji do Palestyny i wspieranie żydowskiego osadnictwa. Baron Lionel Walter Rothschild, pochodzący z angielskiej linii rodu, odegrał ważną rolę w „Deklaracji Balfoura” z 1917 r., na mocy której Brytyjczycy upoważnili Światowy Kongres Syjonistyczny do osiedlenia się w Palestynie po tym, jak Brytyjczycy odebrali ją Imperium Osmańskiemu pod koniec I wojny światowej. Lionel Walter Rothschild, oprócz roli mediatora między brytyjskimi politykami a przywódcami ruchu syjonistycznego, był również zaangażowany w samo opracowanie Deklaracji, która obiecywała syjonistom Palestynę w celu stworzenia „narodowego domu dla narodu żydowskiego”.

Źródło zagraniczne: LIndipendente.online
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 21.04.2024 14:52

    Kto chce rządzić tym światem i jaki świat nam szykują gdy wprowadzą to nowe G_WNO?
    „nie tylko wątpliwą z etycznego i akademickiego punktu widzenia, ale także szkodliwą dla postępu naukowego i promowania pokoju”. Jaką “etykę” i “pokój” tan kabaalista ma na myśli? Syjonistyczno-satanistyczną?

  2. pikpok 22.04.2024 21:49

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.