Polskie szkoły będą uczyć ukraińskie dzieci w duchu banderyzmu

Opublikowano: 13.04.2024 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3057

Już od 1 września 2024 roku w polskich szkołach przybędzie ukraińskich dzieci. Wszystko przez nowe prawo. O zmianach w piątek 12 kwietnia poinformowała wiceminister edukacji Joanna Mucha.

Zmiany wynikają z faktu, że od 1 września 2024 roku ukraińskie dzieci, które przebywają na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, będą objęte obowiązkiem szkolnym.

Do tej pory dzieci będące obywatelami Ukrainy mogły albo chodzić do polskiej szkoły, albo uczyć się zdalnie z terytorium Polski w szkole ukraińskiej.

Efekt był taki, że część takich dzieci w ogóle wypadała z systemu edukacji. Teraz ma się to zmienić, bo państwo polskie będzie zmuszało ukraińskich rodziców, by swoje dzieci wysyłali do polskich szkół.

„Mamy spore obawy dotyczące dzieci uczących się jedynie online w systemie ukraińskim. Ani my, ani strona ukraińska nie mamy nad tym wystarczającej kontroli, a dzieci mają prawo do zapewnienia im edukacji. To prawo jest jednym z podstawowych praw człowieka” – podkreśliła w rozmowie z portalem RadioZet.pl Joanna Mucha. „Musimy więc stworzyć warunki, w których będą mogły realizować to prawo” – dodała.

Jest to oczywiście wysoce antywolnościowe rozwiązanie. Dzieci należą do rodziców, a ci mają prawo decydować o tym, czy chcą, żeby uczyły się zdalnie w szkole ukraińskiej, w domu metodą domową, czy w polskiej szkole.

Autorstwo: SG
Na podstawie: RadioZet.pl
Źródło: NCzas.info

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Ukraińskie dzieci będą w polskich szkołach uczone po ukraińsku i według ukraińskiego programu nauczania. Czyli z banderowską narracją historyczną wybielająca rzeź wołyńską i zbrodnie ukraińskich nazistów, bez przedstawienia polskiego punktu widzenia. Na koszt polskich podatników, w tym potomków Polaków cudem ocalałych z rzezi wołyńskiej.


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Kazma 13.04.2024 16:58

  To niech już też w końcu będzie referendum czy osobniki zamieszkujące teren Polski są czy nie są za likwidacją Polski, oczywiście większość zagłosuje na tak i sytuacja się wreszcie wyjaśni i wyklaruje.

 2. las 13.04.2024 19:36

  @Kazma: lepiej bym tego nie ujął.

 3. Katana 13.04.2024 20:27

  Też tak myślę… Byśmy się porachowali… na nieco wyższym poziomie i wiedziałby każdy co może i chce robić.
  Samemu to można po tyłku się podrapać.

 4. bboyprezes 14.04.2024 00:49

  Mam wiele myśli, a brak słów. U większości niestety jest wręcz odwrotnie.

 5. Dobroca 14.04.2024 19:09

  Ma to sens. Bo jak inaczej wyplewić polskość, wynarodowić polski naród, zaprowadzić najprawdziwszy Ukropolin?

 6. walter667 15.04.2024 04:37

  Jakiś profesor mi kiedyś tłumaczył, że najpierwo witamy takich kwiatami, obsypujemy podarkami i benefitami, a później konfliktujemy z lokalną społecznością. Ergo – mamy zamieszki wewnątrz już praktycznie każdego kraju w Europie, a wszystko to odbywa się w pokojowy sposób.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.