Zlikwidować przymus szkolny

Opublikowano: 08.09.2020 | Kategorie: Edukacja, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 132

Likwidacja przymusu szkolnego i wprowadzenie, jako alternatywy, bonu edukacyjnego – wydaje się być koniecznością w warunkach jakie zaistniały w związku z pandemią.

Przymus szkolny w obecnych warunkach dezorganizuje życie całego społeczeństwa. Rodzice nie są w stanie zorganizować sobie życia i pracy wobec możliwości wprowadzania zajęć w trybie domowym tak z dnia na dzień na wieść o tym, że któreś z dzieci, czy nauczycieli zostało zakażonych koronawirusem.

W tej sytuacji rodzice , mając w swojej dyspozycji bon edukacyjny, mogą zorganizować nauczanie poza systemem obecnego szkolnictwa tak, aby nie dezorganizować normalnego funkcjonowania rodziny i społeczeństwa.

Skoro ważniejsze jest bezpieczeństwo – ograniczenie ilości zachorowań wirusem o niskiej śmiertelności – to lepiej, aby państwo zrezygnowało ze swej prerogatywy tyczącej organizacji nauki.

Wskazane utrudnienia i ograniczenia, straszenie społeczeństwa, są przeciwskuteczne, a stanowią jedynie formę nieuzasadnionych restrykcji. Wszelkie formy kar i ograniczeń wolności dla osób mających kontakt z osobami, które miały kontakt z wirusem są przejawami ograniczeń wolności osobistej. Jest to zupełnie nieuzasadnione, gdyż przecież osoby będące nośnikami innych równie groźnych, a często nawet bardziej śmiertelnych chorób – choćby HIV, gruźlica, czy syfilis – nie są narażeni na żadne restrykcje.

Sytuacja wymaga wyjaśnienia i uzasadnienia.

Autorstwo: Krzysztof J. Wojtas
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o